REKLAMA
Agenda Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestepczosci-KAMPANIA SPOłECZNA W INTERNECIE

NA CAŁYM ŚWIECIE RUSZYŁA WŁAŚNIE KAMPANIA INTERNETOWA Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA WALKI Z AIDS „THINK. BEFORE YOU START. BEFORE YOU SHOOT. BEFORE YOU SHARE.”

toudy

Kategorie

Źródło

www.unodc.org

Odsłony

1667

NA CAŁYM ŚWIECIE RUSZYŁA WŁAŚNIE KAMPANIA INTERNETOWA Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA WALKI Z AIDS „THINK. BEFORE YOU START. BEFORE YOU SHOOT. BEFORE YOU SHARE.” KAMPANIA TA SKIEROWANA JEST PRZEDE WSZYSTKIM DO LUDZI MŁODYCH ORAZ TYCH KTÓRZY UŻYWAJĄ DOŻYLNIE NARKOTYKÓW. W SKALI ŚWIATOWEJ BOWIEM JEDNA NA PIĘĆ OSÓB WŚRÓD 16 MILIONÓW PRZYJMUJĄCYCH DOŻYLNIE SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE, JEST ZAKAŻONA WIRUSEM HIV. POPRZEZ SEKS BEZ ZABEZPIECZEŃ ORAZ WSTRZYKIWANIE SUBSTNACJI PSYCHOAKTYWNYCH ZAKAŻONYMI IGŁAMI I STRZYKAWKAMI WCIĄŻ ZARAŻAJĄ SIĘ MILIONY OSÓB. KAMPANIA MA NA CELU WZMOCNIĆ ŚWIADOMOŚĆ O HIV I AIDS INFORMUJĄC MŁODYCH LUDZI KTÓRZY SĄ SZCZEGÓLNIE NARAŻENI.

Banery, plakaty, spoty radiowe i telewizyjne oraz wszelkie niezbędne informacje przygotowane są w 8 językach: angielskim, arabskim, chińskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim i rosyjskim. W załączeniu przykładowe postery w języku rosyjskim i chińskim. Przy tej okazji warto dodać iż w Polsce, z powodu małej ilości wykonywanych testów i braku informacji o drodze zakażenia wśród nowo diagnozowanych osób, nie wiemy jaki jest dominujący powód zakażeń. Co więcej - dodaje Kasia Malinowska - Sempruch z Open Society Instytute - mała dostępność metadonu, czyli leku stosowanego jako substytucja dla osób uzależnionych od opiatów (heroiny czy kompotu) jak i mała liczba punktów wymiany igieł i strzykawek powodują, iż wciąż następują nowe zakażenia wśród osób uzależnionych. We Francji wprowadzenie terapii substytucyjnej na szeroką skalę spowodowało spadek nowych zakażeń HIV o 80%. Tymczasem nawet w dużych miastach jak Gdańsk czy Białystok do tej pory nie uruchomiono terapii metadonowej.

PRZEKAŻ TE WIADOMOŚĆ DALEJ, DODAJ BANER NA SWOJEJ STRONIE INTERNETOWEJ!

http://www.unodc.org/thinkaids
http://www.unodc.org/thinkaids/en/logos.html

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
nie chce mi sie zakladac konta na forum, wiec moze tu mi ktos odpowie , cy w tym coffe shopie w ostrawie sprzedaja ziolo ???
Squart (niezweryfikowany)
Niestety pieciolatkom nie sprzedają :/ Tak ps: a tak sczerze nie chce sie, czy mamusia nie nauczyła i nie umiesz??
Zajawki z NeuroGroove
  • Inhalanty
  • Kofeina
  • Mefedron
  • Miks

Wakacyjna noc, ok. godziny 1, przygnębienie, które wynika z tego, że straciłam wszystko na czym mi zależało właśnie przez mefa, pustka, bezradność, wręcz załamanie, po prostu chciałam zapomnieć o wszystkim złym, o cierpieniu, zresztą jak w 90% przypadków, gdy sięgałam po kryształ.. Noc 27.08.2015.

Jako, że są wakacje to mój rytm dobowy jest trochę zaburzony, a mianowicie, chodzę spać 3/4 w nocy a budzę się koło południa, tej nocy też nie spałam lecz była wiele ciekawsza od innych, wręcz niezwykła.

1:00

  • Szałwia Wieszcza

materiał: extrakt 12x

technika: fajka szkalana z cybuchem + sitko(!!) + palnik

ilość: na oko, na podstawie obserwacji z poprzednich experymentówTrip przyszedł w kilka sekund po wciągnięciu całej zawartości cybucha jednym machem. Jego wejście było jak pociąg expresowy, który z zawrotną szybkością przeniósł mnie na drugą stronę rzeczywistości.

  • Amfetamina
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Miks

Dzień wolny, weekend a rodzice w pracy. Na początku obce miasto, obcy ludzie, mieszkanie jakaś melina - strach, niepewność. Potem z moją ekipą w domu jednego z ziomków - spokojnie, luźno.

Ten dzień miał być spokojnym dniem z koleżanką z klasy. Zabrała mnie do obcego miasta do swojego dostawcy. Złożyłyśmy się na porządną porcje amfy ale ja z góry powiedziałam ,że nie chce przesadzać bo to mój drugi raz dopiero. Ona już jest bardziej doświadczona z tą substancją. Dodam jeszcze ,że jestem młodą, drobną dziewczyną.

15:00 Pierwsza krecha: Uczucie świetne, rozluźniłam się nieco, zachciało mi się gadać, zrobiło mi się swobodniej chociaż byłam w obcym miejscu. Serce i oddech mi przyspieszyło. Włączyliśmy dosyć energiczną muzykę i oczywiście leciała fajka za fajką.

  • Grzyby halucynogenne

Mój pierwszy kontakt z grzybami halucynogennymi miał miejsce dość spontanicznie. Już od pewnego czasu chciałem się z nimi spotkać, ale jakoś niespecjalnie czyniłem w tym kierunku starania... Stwierdziłem, że `jak przyjdzie, to będzie`. Dla jasności chciałbym jeszcze tylko dodać, że jestem zwolennikiem jedynie naturalnych środków zmieniających świadomość.