REKLAMA
Afganistan: Polacy będą walczyć z narkomanią

W ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie będzie służyć 17 funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. Mają oni przeprowadzać kontrole w jednostkach wojskowych, szkolenia kadry dowódczej oraz badania polskich żołnierzy na zawartość narkotyków w organizmie.

Alicja

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP

Odsłony

995
W ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie będzie służyć 17 funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. Mają oni przeprowadzać kontrole w jednostkach wojskowych, szkolenia kadry dowódczej oraz badania polskich żołnierzy na zawartość narkotyków w organizmie. Polski oddział żandarmerii w Afganistanie będzie szukał narkotyków wśród żołnierzy W Komendzie Głównej ŻW odbył się pokaz specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia wykorzystywanego przez żandarmów do wykrywania oraz identyfikacji narkotyków i materiałów wybuchowych. Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiono stan przygotowań żandarmów do realizacji zadań w ramach PKW w Afganistanie w kwestii zwalczania narkomanii. Detektory umożliwiające wykrywanie oraz identyfikowanie nawet śladowych ilości narkotyków i materiałów wybuchowych mogą być wykorzystywane do kontrolowania osób, pojazdów lub badania różnego rodzaju paczek i przesyłek. W prezentacji wziął udział minister obrony narodowej Radosław Sikorski. Jak powiedział szef MON, Afganistan jest źródłem większości narkotyków, które trafiają do Europy. "Ale walczymy też z narkotykami na co dzień. Znacznie wzrosła wykrywalność tego typu przestępstw, natomiast w Afganistanie żołnierze będą wystawieni na szczególne pokusy i dlatego prowadzimy szkolenia" - podkreślił Sikorski. W okresie przygotowania do misji przeprowadzono analizę zagrożenia narkomanią na terenie Afganistanu, szkolona jest kadra dowódcza oraz prowadzone są badania ankietowe żołnierzy. W trakcie misji żołnierze żandarmerii będą współdziałać z policjami wojskowymi innych krajów oraz dowódcami pododdziałów. Po powrocie żołnierzy do kraju zostaną przeprowadzone m.in. kontrole samolotów oraz bagaży. Obecnie w Afganistanie jest ok. 150 polskich wojskowych - głównie w misji Enduring Freedom. W tym roku do misji w ramach operacji ISAF skierowanych będzie maksymalnie 1200 żołnierzy. W operację ISAF zaangażowanych jest obecnie 37 państw; najliczniej reprezentowane są Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Włochy i Kanada.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Jak oni tam pojadą to sami se przyjebią w żyly jak zobaczą co sie tam dzieje...
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa


# nazwa substancji - gałka muszkatołowa Kamis, cała

# poziom doświadczenia użytkownika - pierwszy raz

# dawka, metoda zażycia - 24 cale gałki na 4 os. w sumie po 6 na głowę

# "set & setting" - środek wakacji, słoneczny dzionek, namiot na działce w górach - "żyć nie umierać"No wiec zacznijmy od początku:
  • Muchomor czerwony

Set & Setting: Las (muchomorowy) nocą. Szałas szamański ognisko. Wesoły nastrój. Jesienna ciepła noc.

Cel: odkrycie lasu jako pierwotnego domu i lepsze zapoznanie mocy A.M.

Dawkowanie: 5 Dobrze wysuszonych kapeluszy. Najpierw w piekarniku a potem na kaloryferze.

Doświadczenie: Alkohol, MJ, Muchomor Czerwony, Psilocybe Cubensis, Psilocybe Semilanceata, Salvia Divinorum

Wiek: 18 lat :)

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

domek w lesie, nastawienie na doznania mistyczne, ukochana osoba jako współpodróżnik, kot i dwie osoby dbające o bezpieczeństwo w pobliżu

To miała być nasza druga przygoda z kwasem, ale pierwsza poważna. Poprzednia próba niecałe pół roku wcześniej była delikatna, nieśmiała i choć bardzo udana, to jednak czuliśmy, że to nie był Kwas przez duże K. Wzlecieliśmy wtedy na 100 µg ponad atmosferę, a chcieliśmy lecieć poza galatyki i poza znany nieboskłon. Uznaliśmy, że majówkowy wyjazd do domku w lesie będzie doskonałą okazją do głębokiego zaznania swojej Jaźni i swojego Wszechświata.

  • Grzyby halucynogenne