10 produktów wytwarzanych legalnie z kokainy i innych narkotyków

Kiedy odkryto kokainę, morfinę, czy nawet heroinę, były one postrzegane jako cudowne leki. Dzisiaj za ich posiadanie można trafić do więzienia, jednak w przeszłości były one ogólnie dostępne, więc do końca 1900 roku wielu producentów dumnie deklarowało, że ich produkty zawierają wyżej wymienione substancje. Oto garść niesamowitych starych reklam.

Koka

Kategorie

Źródło

Bizarre.com

Odsłony

1552

Kiedy odkryto kokainę, morfinę, czy nawet heroinę, były one postrzegane jako cudowne leki. Dzisiaj za ich posiadanie można trafić do więzienia, jednak w przeszłości były one ogólnie dostępne, więc do końca 1900 roku wielu producentów dumnie deklarowało, że ich produkty zawierają wyżej wymienione substancje. Oto garść niesamowitych starych reklam.

1. Kokainowe krople od bólu zębów Kropelki te były popularnym lekiem dla dzieci. Lek nie tylko uśmierzał ból, ale także potrafił sprawić, iż zażywająca go osoba popadała w lepszy nastrój.
2. Heroinowa butelka Bayera Od 1898 do 1910 heroina była sprzedawana jako nieuzależniający substytut morfiny, a także jako syrop na kaszel dla dzieci!
3. "Kokainowe wino Metcalfa” Było jednym z wielu na rynku win zawierających kokainę. Spożywane z powodu swoich medycznych właściwości, doceniane głównie dzięki właściwościom odprężającym.
4. Vin Mariani (1865 r.) Było wiodącym winem kokainowym na rynku w tamtym czasie. Sam papież Leon XIII nosił ze sobą piersiówkę zawierającą Vin Mariani i nagrodził złotym medalem jego twórcę, Angelo Marianiego.
5. Wino Maltine To kokainowe wino było produkowane przez Maltine Manufacturing Company (Nowy Jork). Dawkowanie wskazane na tylnej naklejce brzmiało: „Pełny kieliszek z, lub zaraz po posiłku. Dzieci proporcjonalnie”
6. Pastylki do ssania z kokainą (1900 r.) Cytat z opakowania “Niezbędne dla wokalistów, nauczycieli i mówców”. Nie tylko leczyły bolące gardło, ale też bez wątpienia pomagały profesjonalistom zachować poczucie szczytowej formy.
7. Reklama na ciężarku do papieru Cytat - "C.F. Boehringer & Soehne (Mannheim, Niemcy), największy na świecie producent chininy i kokainy”. Ta wytwórnia leków była dumna ze swojej przodującej pozycji na rynku kokainy. 8. Nalewka Stickney & Poors Butelka od Stickney and Poors (mikstura opium i alkoholu) była sprzedawana tak jak i inne przyprawy, z których ta firma była bardziej znana. Napój ten zawierający 46% alkoholu był i tak mocny sam w sobie bez opium, ale zalecano go dorosłym (łyżeczka), pięciolatkom (25 kropel), a nawet pięciodniowym niemowlętom (5 kropelek)
9. Glikoheroina Kiedyś produkowana była przez firmę Glyco-Heroin z Nowego Jorku i była powszechnie stosowana jako środek przeciwbólowy, ale również jako lekarstwo na astmę, kaszel i zapalenie płuc. Mikstura heroiny i gliceryny (często również dodawano cukier i przyprawy) zmieniła ohydny smak narkotyku na bardziej smaczny przyjmowany doustnie.
10. Inhalator z opium dla astmatyków (1890 r.) inhalator "Vapor-OL Terapia nr. 6" dla astmatyków, był tak naprawdę niczym innym jak unikalną metodą palenia opium. Parujący płyn był umieszczany w pojemniczku i podgrzewany przy pomocy małej parafinowej lampy. W tym jednym z najstarszych inhalatorów na świecie stosowano też i inne substancje, ale prawdopodobnie to właśnie ta mikstura znalazła najwięcej fanów spazmatycznych doznań.

Oceń treść:

Average: 5 (2 votes)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Niestety, tego już nikt nie pamięta. W mentalności Polaków narkotyki powstały około 20 lat i służą tylko do zabijania.
Blaise (niezweryfikowany)
Przyjemny odpreżajacy artykół. Niby to tylko ciekawostki na poziomie plotki, ale obudowują ten swiat jego własną kulturą, tworzą pewną przestrzeń i pozwalają oddychac jej atmosferą. Miło jest takie drobne rzeczy przeczytac, podziękowania dla autora.
Anonim (niezweryfikowany)
Niedługo tak będziemy wspominać dopalacze ...
Lodowax (niezweryfikowany)
http://www.joemonster.org/art/10601/10_produktow_wytwarzanych_legalnie_z_kokainy_i_innych_narkotykow < Razem z obrazkami. ;)
Siusiok (niezweryfikowany)
XDDD
Anonim (niezweryfikowany)
<p>wszystko tylko " było" nie ma już nic :-((</p><p>&nbsp;</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Cicha spokojna wieś, 30 km za miastem. Grono przyjaciół. Bardzo pozytywne nastawienie.

 

  • 4-HO-MET

A więc zgodnie z wpojoną mi w liceum zasadą która okazuje się niezłym kwasem dobrym zwyczajem jest zacząć od szczegółu po czym przejść do ogółu.

Od kilku dni miałem pewien problem. Nie mogłem się porządnie wypróżnić. Fajnie się zaczyna trip report, nie? Ale to niech sobie tam tkwi w podświadomości bo zabieram Cię drogi czytelniku na wycieczkę! ;) Oczywiście w odpowiednim momencie z tej podświadomości problemik zostanie wyciągnięty ale o tym później.

Jedziemy!

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Kameralny zlot psychonautów, których poznałem na forum internetowym dla nastolatków. W nocy cierpiałem z bliżej mi nieznanych powodów na bezsenność, przez co miałem trochę obniżone samopoczucie. Bałem się, że wpłynie to źle na mój eksperyment z LSD, jednak zupełnie niepotrzebnie.

12.20
Cała ekipa zebrała się w domu E. Jako, że nadeszła pora obiadowa postanowiliśmy zaserwować sobie dania główne.
K. spożył 2mg 25D-NBOME
F. spożył 25mg 4-ho-met
E. spożył 200uq LSD ( 1 blotter z serii "May Calender" )
Ja spożyłem 100uq LSD ( 1/2 blottera z serii "May Calender")

  • Bad trip
  • Szałwia Wieszcza

Chyba dobre

Zastanawiałem się- jak to będzie?

Spodziewałem się mniej więcej czegoś w stylu DXM x100

Ale srogo się myliłem.

Oczekiwanie podniecało mnie niemiłosiernie. Dzięki pewnemu człowiekowi (świat niech Ci błogosławi :D) paczka z Divinorum gnała do mnie kurierem. Dzisiaj zadzwonił około godziny dwunastej, że zaraz będzie. To był dla mnie Święty Graal.