10 produktów wytwarzanych legalnie z kokainy i innych narkotyków

Kiedy odkryto kokainę, morfinę, czy nawet heroinę, były one postrzegane jako cudowne leki. Dzisiaj za ich posiadanie można trafić do więzienia, jednak w przeszłości były one ogólnie dostępne, więc do końca 1900 roku wielu producentów dumnie deklarowało, że ich produkty zawierają wyżej wymienione substancje. Oto garść niesamowitych starych reklam.

Koka

Kategorie

Źródło

Bizarre.com

Odsłony

1557

Kiedy odkryto kokainę, morfinę, czy nawet heroinę, były one postrzegane jako cudowne leki. Dzisiaj za ich posiadanie można trafić do więzienia, jednak w przeszłości były one ogólnie dostępne, więc do końca 1900 roku wielu producentów dumnie deklarowało, że ich produkty zawierają wyżej wymienione substancje. Oto garść niesamowitych starych reklam.

1. Kokainowe krople od bólu zębów Kropelki te były popularnym lekiem dla dzieci. Lek nie tylko uśmierzał ból, ale także potrafił sprawić, iż zażywająca go osoba popadała w lepszy nastrój.
2. Heroinowa butelka Bayera Od 1898 do 1910 heroina była sprzedawana jako nieuzależniający substytut morfiny, a także jako syrop na kaszel dla dzieci!
3. "Kokainowe wino Metcalfa” Było jednym z wielu na rynku win zawierających kokainę. Spożywane z powodu swoich medycznych właściwości, doceniane głównie dzięki właściwościom odprężającym.
4. Vin Mariani (1865 r.) Było wiodącym winem kokainowym na rynku w tamtym czasie. Sam papież Leon XIII nosił ze sobą piersiówkę zawierającą Vin Mariani i nagrodził złotym medalem jego twórcę, Angelo Marianiego.
5. Wino Maltine To kokainowe wino było produkowane przez Maltine Manufacturing Company (Nowy Jork). Dawkowanie wskazane na tylnej naklejce brzmiało: „Pełny kieliszek z, lub zaraz po posiłku. Dzieci proporcjonalnie”
6. Pastylki do ssania z kokainą (1900 r.) Cytat z opakowania “Niezbędne dla wokalistów, nauczycieli i mówców”. Nie tylko leczyły bolące gardło, ale też bez wątpienia pomagały profesjonalistom zachować poczucie szczytowej formy.
7. Reklama na ciężarku do papieru Cytat - "C.F. Boehringer & Soehne (Mannheim, Niemcy), największy na świecie producent chininy i kokainy”. Ta wytwórnia leków była dumna ze swojej przodującej pozycji na rynku kokainy. 8. Nalewka Stickney & Poors Butelka od Stickney and Poors (mikstura opium i alkoholu) była sprzedawana tak jak i inne przyprawy, z których ta firma była bardziej znana. Napój ten zawierający 46% alkoholu był i tak mocny sam w sobie bez opium, ale zalecano go dorosłym (łyżeczka), pięciolatkom (25 kropel), a nawet pięciodniowym niemowlętom (5 kropelek)
9. Glikoheroina Kiedyś produkowana była przez firmę Glyco-Heroin z Nowego Jorku i była powszechnie stosowana jako środek przeciwbólowy, ale również jako lekarstwo na astmę, kaszel i zapalenie płuc. Mikstura heroiny i gliceryny (często również dodawano cukier i przyprawy) zmieniła ohydny smak narkotyku na bardziej smaczny przyjmowany doustnie.
10. Inhalator z opium dla astmatyków (1890 r.) inhalator "Vapor-OL Terapia nr. 6" dla astmatyków, był tak naprawdę niczym innym jak unikalną metodą palenia opium. Parujący płyn był umieszczany w pojemniczku i podgrzewany przy pomocy małej parafinowej lampy. W tym jednym z najstarszych inhalatorów na świecie stosowano też i inne substancje, ale prawdopodobnie to właśnie ta mikstura znalazła najwięcej fanów spazmatycznych doznań.

Oceń treść:

Average: 6.3 (3 votes)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Niestety, tego już nikt nie pamięta. W mentalności Polaków narkotyki powstały około 20 lat i służą tylko do zabijania.
Blaise (niezweryfikowany)
Przyjemny odpreżajacy artykół. Niby to tylko ciekawostki na poziomie plotki, ale obudowują ten swiat jego własną kulturą, tworzą pewną przestrzeń i pozwalają oddychac jej atmosferą. Miło jest takie drobne rzeczy przeczytac, podziękowania dla autora.
Anonim (niezweryfikowany)
Niedługo tak będziemy wspominać dopalacze ...
Lodowax (niezweryfikowany)
http://www.joemonster.org/art/10601/10_produktow_wytwarzanych_legalnie_z_kokainy_i_innych_narkotykow < Razem z obrazkami. ;)
Siusiok (niezweryfikowany)
XDDD
Anonim (niezweryfikowany)
<p>wszystko tylko " było" nie ma już nic :-((</p><p>&nbsp;</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-E

Autor: MeneVes

Doświadczenie: alkohol, amfetamina, polskie dropsy (słabsze czy mocniejsze mdxx, raczej słabsze), BZP/TFMPP (diablo XXX), DXM(max 900mg), kodeina, marihuana, mefedron(mój ulubiony :]), chyba tyle

  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Domowe zacisze, gdzie czuję się najbezpieczniej. Chęć odkrycia nowej substancji, radosne podniecenie z możliwości tripowania, samotność, chęć tworzenia sztuki, chęć głębszych przemyśleń, ale też staranie się by nie nastawiać się na nic konkretnego - tak doradził mi przyjaciel.

Do psychodelicznych substancji już od dawna czułam wielkie pożądanie, ale nie było mi dane spróbować ich wcześniej. Gałka i marihuana chyba się nie liczą, prawda? Psychodelia fascynuje mnie już od dłuższego czasu, nie tylko ze względów czysto-narkotycznych, ale także ze względów kulturowych, historycznych, filozoficznych. Obecnie piszę pracę licencjacką dotyczącą sztuki psychodelicznej - więc aż grzechem by było nie spróbować jakiegokolwiek psychodelika. ;) Tak naprawdę to marzyły mi się od dwóch lat grzybki, ale niestety nie mam ani dostępu do nich, ani też nie jestem dobrą grzybiarką.

  • Benzydamina
  • Katastrofa

morale: chujowe okoliczności: zbyt skomplikowane żeby tu pisać

Dobra, dosyć pierdolenia! moja (nie)przygoda zaczęła się pewnego sobotniego wieczoru kiedy to pod wpływem kilku piw wypitych z... komputerem zabrałem pieska na spacer i poszedłem do świątyni gimnazjalnych ćpunów... apteki.
-"Dzień dobry, mogę czymś pomóc?" - spytała farmaceutka
-"Poproszę 5 saszetek tantum rosa" - wyszeptał podchmielony placebo.
-"a czy to nie jest..."
-"tak... mama wstydziła się przyjść" - przerwał jej placebo

  • Dekstrometorfan

Doświadczenie z DXM - 29 tabletek (435 mg), 55 tabletek (825 mg), 25 tabletek (375 mg), 70 tabletek (1050 mg)

Po nieudanej próbie z 55 tabletkami postanowiłem zarzucić o 10 więcej, by tym razem przebić się na 3. plateau. Towarzyszył mi za obydwoma razami mój kolega - nazwijmy go Leszek. Miał już doświadczenie w opiekowaniu się, bo wspierał wcześniej innego kolegę - nazwijmy go Patryk.

DXM - 1050 mg