UK: Sekretny raport Premiera

Brytyjski The Guardian opublikował dzisiaj (09.02) poufny raport na temat narkotyków przygotowany przez Jednostkę Strategiczną Premiera Wielkiej Brytanii. Raport ten jest drugą fazą procesu raportującego - zapoczątkowanego przez opublikowanie w Lipcu 2005 roku innego tajnego raportu, który pokazał, iż tak zwana "wojna z narkotykami" (a w szczególności redukowanie podaży) jest przyczyną wielu problemów związanych z heroiną i kokainą.

Tagi

Źródło

Transform - Drug Policy Foundation

Odsłony

2625

Brytyjski The Guardian opublikował dzisiaj (09.02) poufny raport na temat narkotyków przygotowany przez Jednostkę Strategiczną Premiera Wielkiej Brytanii. Raport ten jest drugą fazą procesu raportującego - zapoczątkowanego przez opublikowanie w Lipcu 2005 roku innego tajnego raportu, który pokazał, iż tak zwana "wojna z narkotykami" (a w szczególności redukowanie podaży) jest przyczyną wielu problemów związanych z heroiną i kokainą.

------------------------------------------------------------------------------------------

Raport ten jest ekstremalnie cynicznym zaprzeczeniem porażki w wojnie z narkotykami. Drugi raport opublikowany dzisiaj:

* Niezłomnie ignoruje wnioski pierwszego raportu: dowodzące, iż prohibicja jest główną przyczyną wielu szkód spowodowanych przez narkotyki.

* Przyznaje, iż interwencje skierowane na podaż są nieefektywne w redukowaniu szkód, mimo to rekomenduje ich kontynuuowanie.

*Zaznacza, iż zwiększona dostępność narkotyków nie zwiększa problematycznego ich stosowania - tym samym torpeduje jedną z podstaw obecnej strategii narkotykowej Wielkiej Brytanii, oraz jedne z podstawowych argumentów przeciw legalizacji i kontroli narkotyków.

* Szczegółowo analizuje programy interwencyjne i konkluduje, iż są one nieefektywne w redukowaniu przestępczości. Sugeruje, iż planowane zaostrzenie prawa narkotykowego (pre-Drugs Bill 2005) będzie miało marginalny wpływ.

*Rekomenduje kryminalizację heroiny, oraz ustanowienie rejestru uzależnionych - jako drogi do "złapania i wymuszenia" kierowania problematycznych użytkowników na terapię.

*Wzywa do zwiększenia dostępności heroiny na receptę.

Dyrektor brytyjskiej Fundacji Transform - członka ENCOD, Danny Kushlick powiedział: "Raport ten ukazuje ze szczegółami cynizm Rządu, który gotowy jest zrobić wszystko, aby ukryć fakt, iż jego strategia narkotykowa jest katastrofalną porażką. Demonstruje litanie porażek, które wraz z przytłaczającą liczbą dowodów ukazują kontrproduktywną naturę prohibicji." "Konkluzja, iż nie istnieje związek przyczynowy pomiędzy dostępnością i liczbą uzależnionych torpeduje jeden z głównych argumentów Rządu przeciw legalizacji, kontroli i regulacji rynku narkotykowego" - dodaje Kushlick.

------------------------------------

Więcej informacji
* [Pełny tekst drugiego raportu|http://image.guardian.co.uk/sys-files/Guardian/documents/2006/02/08/Drug... ]
* [Informacja w The Guardian| http://politics.guardian.co.uk/homeaffairs/story/0,,1705589,00.html ]
* [Pierwszy utajniony raport|http://image.guardian.co.uk/sys-files/Guardian/documents/2005/07/05/Repo...
* [Informacja w The Guardian |http://www.guardian.co.uk/drugs/Story/0,,1521501,00.html]
* [Informacja Fundacji Transform| http://www.tdpf.org.uk/Policy_General_Strategy_Unit_Drugs_Report.htm]
* [Raport Fundacji Transform - Po Wojnie z Narkotykami - Opcje kontrolii| http://www.tdpf.org.uk/Policy_General_AftertheWaronDrugsReport.htm ]

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Nazwa substancji: Aviomarin


Wcześniejsze doświadczenia: alco, THC, feta, extasy, uwielbiam mixy


Dawka i sposób użycia: 1000mg - 20 tabletek x 50mg doodbytniczo (zart)


Set & Settings: ceban trochę mnie bolał ale ogólnie spox - spacer a dalej jak popadnie...
  • 2C-E
  • Dekstrometorfan
  • Katastrofa

Sam w domu. Nastawienie na silne doświadczenie psychodeliczne.

 

Około 3 w nocy spożyłem 450mg DXM. Pół godziny wcześniej zjadłem także 3 ząbki czosnku i 7,2 gram lecytyny. Faza była lekka, brak OEV i lekkie CEVy. Prawdziwa faza zaczęła się dopiero później.

O 7 rano tego samego dnia wziąłem kolejne 300mg DXM, poprzedziłem to zjedzeniem 3 ząbków czosnku i 3,6 gram lecytyny. Odczekałem dwie godziny i spożyłem 40mg 2C-E. Była godzina 9 rano i to uznaje za początek tripa.

  • Powój hawajski

Rozgryzlem, "wymemlalem" i polknolem 2g nasion, tzn 57 szt. Wydaje mi sie ze efekty byly tylko przedsmakiem mozliwosci ipomea. Zjadlem o godzinie 23 (teraz wiem ze za pozno) i poswiecilem sie studiowaniem syntezy MDMA, po ok 45 minutach (nie wiem dokladnie bo zegarek jak na zlosc mi wtedy zginal) literki z tekstu podskoczyly do gory, wykrecily dwa pirleciki i usiadly grzecznie z powrotem na miejscu, pomyslalem ze sie zaczyna, pogrozilem im palcem i kontynuowalem.

  • 25C-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Moje nastawienie było raczej pozytywne. Trochę wątpliwości co do substancji wynikających z opowiadań o bad tripach. Pogoda najlepsza moim zdaniem (początek wiosny) ciepło i słonecznie. Test przeprowadzałem sam.

   Piękny poranek zwiastował jeszcze lepszy dzień. Byłem bardzo podekscytowany, czekałem na moje 25c od paru dni, a sms o jego dostarczeniu paczkomatu przyszedł już dzień wcześniej. Ja i mój kumpel (K) byliśmy umówieni w mieście na test specyfiku.

randomness