UK: Sekretny raport Premiera

Brytyjski The Guardian opublikował dzisiaj (09.02) poufny raport na temat narkotyków przygotowany przez Jednostkę Strategiczną Premiera Wielkiej Brytanii. Raport ten jest drugą fazą procesu raportującego - zapoczątkowanego przez opublikowanie w Lipcu 2005 roku innego tajnego raportu, który pokazał, iż tak zwana "wojna z narkotykami" (a w szczególności redukowanie podaży) jest przyczyną wielu problemów związanych z heroiną i kokainą.

Tagi

Źródło

Transform - Drug Policy Foundation

Odsłony

2626

Brytyjski The Guardian opublikował dzisiaj (09.02) poufny raport na temat narkotyków przygotowany przez Jednostkę Strategiczną Premiera Wielkiej Brytanii. Raport ten jest drugą fazą procesu raportującego - zapoczątkowanego przez opublikowanie w Lipcu 2005 roku innego tajnego raportu, który pokazał, iż tak zwana "wojna z narkotykami" (a w szczególności redukowanie podaży) jest przyczyną wielu problemów związanych z heroiną i kokainą.

------------------------------------------------------------------------------------------

Raport ten jest ekstremalnie cynicznym zaprzeczeniem porażki w wojnie z narkotykami. Drugi raport opublikowany dzisiaj:

* Niezłomnie ignoruje wnioski pierwszego raportu: dowodzące, iż prohibicja jest główną przyczyną wielu szkód spowodowanych przez narkotyki.

* Przyznaje, iż interwencje skierowane na podaż są nieefektywne w redukowaniu szkód, mimo to rekomenduje ich kontynuuowanie.

*Zaznacza, iż zwiększona dostępność narkotyków nie zwiększa problematycznego ich stosowania - tym samym torpeduje jedną z podstaw obecnej strategii narkotykowej Wielkiej Brytanii, oraz jedne z podstawowych argumentów przeciw legalizacji i kontroli narkotyków.

* Szczegółowo analizuje programy interwencyjne i konkluduje, iż są one nieefektywne w redukowaniu przestępczości. Sugeruje, iż planowane zaostrzenie prawa narkotykowego (pre-Drugs Bill 2005) będzie miało marginalny wpływ.

*Rekomenduje kryminalizację heroiny, oraz ustanowienie rejestru uzależnionych - jako drogi do "złapania i wymuszenia" kierowania problematycznych użytkowników na terapię.

*Wzywa do zwiększenia dostępności heroiny na receptę.

Dyrektor brytyjskiej Fundacji Transform - członka ENCOD, Danny Kushlick powiedział: "Raport ten ukazuje ze szczegółami cynizm Rządu, który gotowy jest zrobić wszystko, aby ukryć fakt, iż jego strategia narkotykowa jest katastrofalną porażką. Demonstruje litanie porażek, które wraz z przytłaczającą liczbą dowodów ukazują kontrproduktywną naturę prohibicji." "Konkluzja, iż nie istnieje związek przyczynowy pomiędzy dostępnością i liczbą uzależnionych torpeduje jeden z głównych argumentów Rządu przeciw legalizacji, kontroli i regulacji rynku narkotykowego" - dodaje Kushlick.

------------------------------------

Więcej informacji
* [Pełny tekst drugiego raportu|http://image.guardian.co.uk/sys-files/Guardian/documents/2006/02/08/Drug... ]
* [Informacja w The Guardian| http://politics.guardian.co.uk/homeaffairs/story/0,,1705589,00.html ]
* [Pierwszy utajniony raport|http://image.guardian.co.uk/sys-files/Guardian/documents/2005/07/05/Repo...
* [Informacja w The Guardian |http://www.guardian.co.uk/drugs/Story/0,,1521501,00.html]
* [Informacja Fundacji Transform| http://www.tdpf.org.uk/Policy_General_Strategy_Unit_Drugs_Report.htm]
* [Raport Fundacji Transform - Po Wojnie z Narkotykami - Opcje kontrolii| http://www.tdpf.org.uk/Policy_General_AftertheWaronDrugsReport.htm ]

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Marihuana

Centrum miasta, sobotni skwar, godzina 14:30, 15.08.09r

Set & Setting: centrum miasta, sobotni skwar, godzina 14:30, 15.08.09, chęć sprawdzenia czy DXM to zabawka dla dzieci - jak dotąd uważałem, lekki stres wynikający z pustego żołądka, upału oraz położeniem w centrum miasta. Nastawienie w miarę pozytywne.

Waga: 68kg

Dawkowanie: 30 tabletek Acodinu (w odstępach 3minut, w kolejności 4-6-5-5-5 i po 15minutach ostatnie 5), popijane czystą wodą.

Doświadczenie: nikotyna, alkohol, marihuana, extasy, łysiczki, amfetamina.

Wiek: 20.

  • Bromo-DragonFLY
  • Marihuana

Wiek: 21

Doświadczenie: 7 i chyba ostatni raz z tym izomerem DF'a; mj i browar niezliczona ilość razy; ponadto wiele innych dziwnych substancji psychoaktywnych w ilości około 50 w tym z RC z grupy fenyloetyloamin: DOC, DF prawo i lewoskrętny, 2C-E, 2C-I, 2C-P i 2C-T-7 co najmniej dwa razy każda substancja (poza DOCem)

Substancje biorące udział w doświadczeniu: 1,5 kartonu "Hoffman" Bromo-DragonFly izomer prawoskrętny + parę buchów mj + całonocne oglądanie TV.

  • 25I-NBOMe
  • 2C-D
  • Marihuana
  • Miks

Wieczór, mieszkanie.

Wraz z przyjaciółką (S), często rozmawialiśmy o fazach po różnych psychodelikach, aczkolwiek nigdy nie mogliśmy wzajemnie wszystkiego zrozumieć, gdyż ona miała doświadczenie tylko z Tryptaminami, a ja z Fenkami. Postanowiłem zrobić jej niespodziankę na piątkowy wieczór, w który mieliśmy się spotkać. Około godziny jedenastej otrzymałem 25l-nbome oraz 2c-d. Byłem bardzo ucieszony z faktu, że wszystko jest na dobrej drodze do częściowego, wzajemnego zrozumienia.

  • Grzyby halucynogenne

Doświadczenie: marihuana, łysiczka lancetowata

S&S: las,miasto / rano,południe

Dawkowanie: wywar z cytrynami z 50-ciu największych łysic z kolekcji ;)

--------------------------------------------------------------------------

Sobota 9:00 - kawka, papierosek, na zewnątrz słoneczko - bardzo przyjemnie :)

Ehh, mówię sobie... który to już trip tej jesieni? Nooo... nic nowego się nie wydarzy, z resztą to tylko 50. Dobra jadę! Mega pozytywne nastawienie, przygoda, pierwszy raz sam ze sobą w plenerze, będzie super!

randomness