ENCOD i Christiania

List ENCOD w sprawie Christianii.

Tagi

Źródło

ENCOD

Odsłony

2042

List ENCOD w sprawie Christianii.

Drodzy przyjaciele, To co dzieje się w Christianii dobrze symbolizuje co dzieje się w reszcie Europy obecnie. Niektóre narodowe rządy próbują ponownie wprowadzić polityki które zostały porzucone przez poprzednie generacje. Christiania została zasqotowana 33 lata temu - dziś żyje tam 1000 osób. Od połowy lat osiemdziesiątych funkcjonuje tu konopny rynek na wolnym powietrzu nazywany Pusherstreet, stał się on dla wielu mieszkańców Kopenhagii rozwiązaniem podobnym do holenderskich coffeeshopów`. Przez wiele lat, nie było to problemem dla lokalnych władz. Wraz z objęciem w listopadzie 2001 władzy przez prawicowy rząd, nasiliły się rajdy Policji na Pusherstreet, spowodowało to wzrost atmosfery nielegalności wokół Christianii. Pusherstreet nie jest prawdziwym rozwiązaniem problemu. Coffeeshopy w Holandii też nim nie są. Ale Duński rząd nie jest zainteresowany dobrym rozwiązaniem. Jego celem jest "znormalizowanie Christianii" co oznacza zniszczenie jej w imię interesów biznesu i wybudowanie i sprzedaż luksusowych apartamentów.

Według danych Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Uzależnień [http://annualreport.emcdda.eu.int/en/home-en.html], Dania jest jednym z krajów o najwyższej w Europie liczbie osób konsumujących konopie. Sytuacja w Christianii w praktyce jest sprzeczna z Międzynarodowymi Konwencjami ONZ i ich idealistycznym założeniem świata wolnego od narkotyków, Duńskie społeczeństwo było wystarczająco pragmatyczne aby zrozumieć iż jego prawo powinno być dostosowane do praktyki a nie do innych nierealistycznych założeń. Niestety, podobnie jak we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Holandii, liberalno-konserwatywna koalicja rządząca w Danii używa prawa i porządku rozprawiając się z narkotykami aby usprawiedliwić wzrost represji w poszczególne prawach; zwłaszcza gdy prawa te wchodzą w konflikt z olbrzymim ekonomicznym interesem. Wewnątrz Komitetu Sterującego ENCOD, dyskutujemy właśnie jakiego rodzaju odpowiedź dać na taki rozwój sytuacji. Dużo zależy od finansowych zasobów - a ciągle nie jesteśmy ich pewni. Powinniśmy mieć więcej informacji na ten temat w Lutym. Niemniej, dobrze by było, abyśmy zaczęli myśleć o celach, strategiach i założeniach na ten rok.

CELE

Ogólnym celem ENCOD jest zmiana konwencji ONZ przed 2008 (deadline UNGASS przyjęty w 1998 roku)

STRATEGIE

Naszą strategią pozostaje organizacja aktywności która czyni widoczną, międzynarodową koalicję obywatelską dla efektywnych polityk narkotykowych, a w szczególności promowanie debaty, w której przedstawiamy doświadczenia i opinie z różnych krajów i źródeł. Potrzebujemy także strategii zdobywania funduszy która obejmuje składki członkowskie (musimy opracować system kontrybucji uwzględniający możliwości finansowe naszych członków) połaczone z udziałem w wydarzeniach (koncerty/festiwale) oraz apelami do VIPów.

Konkretne Działania:

"NIEWINNE PLANTACJE" - Pierwszym pomysłem jest zasadzenie konopi, koki i opium tego samego dnia w całej Europie (może 21 Marca - Początek Wiosny), i zaproszenie znanych osób do partycypacji poprzez wysłanie do prokuratora listu informującego iż zaczęli właśnie uprawę dla własnych potrzeb.

DEMO "SKOŃCZMY WOJNĘ Z NATURĄ" - Innym pomysłem jest przeprowadzenie nowej demonstracji (może połączonej z poprzednim pomysłem) przed budynkami ONZ w Wiedniu oraz zmobilizowanie innych ruchów i partii politycznych do uczestnictwa w demonstracji. Spotkanie Komisji d/s Substancji Narkotycznych w Wiedniu (16-26 Marca) jest w środku kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

SPRAWDŹ SWOICH KANDYDATÓW - Trzeci pomysł. Powinniśmy zacząć pracować nad kampanią wyborczą, na przykład, poprzez pytanie kandydatów o ich opinię na politykę narkotykową, oraz publikowanie ich na stronie www. Wybory odbędą się 13-tego Czerwca.

INNE POMYSŁY - Od początku grudnia, pojawiły się takie pomysły jak uczestnictwo w alternatywnym szczycie poświęconym Europejskiej Polityce Ekonomicznej w Polsce pod koniec kwietnia, oraz zorganizowanie wydarzenia 26 Czerwca, podczas Międzynarodowego Dnia Walki z Narkotykami (a także Międzynarodowego Dnia Wsparcia Ofiar Tortur )

Dzięki za waszą reakcję...

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Pridinol


Substancja : chlorowodorek pridinolu


Produkt : Pridinol, firmy POLON , cena 5,60 zł za 50 tabletek


Dawka : od 5 tabletek. Przy 10 maxymalny HARDCORE


Poziom doświadczenia : thc, efedryna, (meta)amfetamina, kodeina, dextrometorfan, benzydamina, aviomarin, extasy, , karbamazepina, tramal, nikotyna, etanol, metanol, relenium ( plus inne wynalazki)

  • MDMA (Ecstasy)

  • 25C-NBOMe
  • Użycie medyczne

Ok.

Witam Serdecznie Wszystkich Portalowiczów ;)

Dawno mnie tu nie było, a trochę się pozmieniało... i wewnątrz i na zewnątrz. Najpiękniejsze jest to, że piszę to w momencie tripowania przy najlepszej muzyce do tego stworzonej. (Coush surfer-dickstarter). Ok,początek.

Środa 7 sierpień, popołudnie.

  • Pozytywne przeżycie
  • Silene Capensis

Nastawiony na senne podróże.

17.11

randomness