Zaniechanie obowiązku szkolnego

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 26 Strona 1 z 3
od 28 listopada 2009
497
Totalny leń kuchenny
»
Witam serdecznie.
Mam pewien problem. Ja razem z kolegą (on 17lat) mamy 60h opuszczonych lekcji (szkoła ponadgimnazjalna) dzisiaj nauczycielka powiedziała, że wyśle list do urzędu miasta o 'zaniechanie obowiązku szkolnego' (to nasz pierwszy raz) i tutaj pytanie, co Nam (a właściwie kumplowi - jest niepełnoletni, jak widać) grozi za coś takiego? Wiem, że jest pewna kara... ziomek w gimnazjum dostał takie pismo i kary miał ok. 30zł... jak to będzie w jego przypadku? Proszę odp. bo jest zdeka zjebany z tego powodu;) Ja, to tam nic... 18ukonczone, więc co najwyżej mogą mnie wylać;)

Proszę o odp.
od 24 grudnia 2009
3041
Totalny leń kuchenny
1
»
Nauczycielka działała zgodnie z art.4 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich[1].

Na prawnych opiekunów, ponieważ on jest niepełnoletni i oni ponoszą odpowiedzialność może zostać nałożona grzywna w celu przymuszenia w wysokości do 10 000 zł powtarzana kilkukrotnie w przypadku nieskuteczności, aż do osiągnięcia kwoty 50 000 zł[2].

Przypisy
Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich (Dz.U.2002.11.109) napisał:Art. 4. § 1. Każdy, kto stwierdzi istnienie okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, w szczególności naruszanie zasad współżycia społecznego, popełnienie czynu zabronionego, systematyczne uchylanie się od obowiązku szkolnego lub kształcenia zawodowego, używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia, uprawianie nierządu, włóczęgostwo, udział w grupach przestępczych, ma społeczny obowiązek odpowiedniego przeciwdziałania temu, a przede wszystkim zawiadomienia o tym rodziców lub opiekuna nieletniego, szkoły, sądu rodzinnego, Policji lub innego właściwego organu.
§ 2. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu czynu karalnego przez nieletniego, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym sąd rodzinny lub Policję.
§ 3. Instytucje państwowe i organizacje społeczne, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przez nieletniego czynu karalnego ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym sąd rodzinny lub Policję oraz przedsięwziąć czynności niecierpiące zwłoki, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów popełnienia czynu.

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 listopada 2005 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz.U. 2005 nr 229 poz. 1954)(PDF) napisał:Art. 121. § 1. Grzywna w celu przymuszenia może być nakładana kilkakrotnie w tej samej lub wyższej kwocie, z zastrzeżeniem § 4.
§ 2. Z zastrzeżeniem § 5 każdorazowo nałożona grzywna nie może przekraczać kwoty 10.000 zł, a w stosunku do osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej kwoty 50.000 zł.
§ 3. Grzywny nakładane wielokrotnie nie mogą łącznie przekroczyć kwoty 50.000 zł, a w stosunku do osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej kwoty 200.000 zł.
od 23 września 2010
6
Totalny leń kuchenny
»
glupota glupota i jeszcze raz glupota, stary ja mialem w 3 liceum 500 godzin nieusprawiedliwionych, maturka zdana 4 w klasie bylem, powiem Ci z doswiadczenia, chodz do tej szkoly ucz sie, chociaz udawaj zebys potem cebulakiem nie byl w przyszlosci, ale co tu duzo mowic, sam wiesz jak jest.
od 28 listopada 2009
497
Totalny leń kuchenny
»
Stary, ja chodzę do szkoly... tylko musiałem zostać 1tydzień w domu z powodów osobistych, a ta reszta jakoś się uzbierała... w końcu 60h to wcale nie tak dużo:)

Dzięki za pomoc.
od 04 lutego 2010
976
Totalny leń kuchenny
1
»
Hehe, ja w swoim liceum moglem sobie sam usprawiedlienia pisac (!). Dlatego prawie przez caly 3 rok nigdy nie bylem pelnego dnia w szkole (oprocz oczywiscie tych, w kotrych w ogole nei bylem). Ale tak mialem przejebane bo fchuj poprzekraczalem jakies tam limity. Skonczylo sie na najznizszej ocenie z zachowanie (smiech na sali) W ogole w LO mialem srednia 2 cos tam, bo z gory na dol olewalem zadania domwe, nauke wiekszosci przedmiotow itp. Mature zdalem dosysc dobrze, co pozwolilo mi sie dostac na w miare dobry kierunek na UWr, dziennie oczywisce.

Wniosek - pierdol oceny, przyloz sie do matury, bo na srednia z ocen nikt nie patrzy.

Rodzice wam nei moga wam usprawiedliwic nieobecnosci ?

Ale i tak za marne 60 h moga wam chuja zrobic, to nei jest zadne uchylanie sie od obowiazku szkolenego. Babka was straszy i tyle. Nie trzes porami.
od 28 listopada 2009
497
Totalny leń kuchenny
»
Sam nie mogę.
Rodzice... też nie w sumie, zawsze chce zwolnienie od lekarza, no jeśli się już za jajca chycisz to usprawiedliwi, ale niechce mi się z nią kłócić.
Pojebane w chuj... ale co zrobisz? No nic nie zrobisz.

Kompetentny  Kompetentny
od 15 lutego 2007
3604
562
82
112
»
60 h? Pikuś. Chyba, że ta Twoja szkoła jakaś wyjątkowo ambitna. Ja w zwykłym pospolitym LO miałem zawsze <100 h (nieusprawiedliwione), zawsze w związku z tym najniższe sprawowanie i niczym takim mnie nie straszyli. Fakt, że w końcu zostałem nieklasyfikowany z pewnego przedmiotu, ale tu też decydujący wpływ miało chyba moje obelżywe, w ocenie prowadzącego, zachowanie. Tak więc - na 93% gadka na postrach.
od 05 czerwca 2010
371
Totalny leń kuchenny
»
Jakas dziwna ta szkoła... 60 h i przypal? mi sie uzbieralo ponad 1000, nie wiem ile dokladnie ale mysle ze ok 1200 i zostawili mnie na nastepny rok %-D
od 22 kwietnia 2009
3285
Totalny leń kuchenny
179
93
»
Mnie wyjebali z technikum po 230 h nieusprawiedliwionych, w okolicach grudnia jakiegoś tam roku. Należy dodać do tego gdzieś 170 h usprawiedliwionych-nieobecnych. Nie mieli mi z czego wystawić ocen na półrocze.
od 28 listopada 2009
497
Totalny leń kuchenny
»
Chuja było i jest... %-D godzin miałem 60 ale Ona to podała chyba, za niewiem miesiac czy dwa tyg. teraz godzin mam jakoś 200+ i mam wyjebane już ;) wywalić mnie nie wywalą... wszystko pozaliczane więc niech mnie w dupę pocałują ;)

Ziomek tak samo.

Cieszymy się ludzie, cieszymy :D
Posty: 26 Strona 1 z 3
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 7 uczestników Wejdź na czata

AwatarE1337  AwatarAlfaBot  AwatarPsychopath  Awatarpaulocoelho  AwatarGkmrt  AwatarpasoŻyd  AwatarGanjaBot  

Kto jest online

Obecnie tego podforum nie przegląda żaden zarejestrowany hyperrealowicz (0 gości)