Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.
Zablokowany
Posty: 2396 • Strona 234 z 240
  • 376 / 10 / 0
29 grudnia 2024ladyinnaightmares pisze:
@subtelnydotykpiekna , poprzednie recepty nie są wystarczającym dokumentem do uzasadnienia przepisania kontynuacji przez innego lekarza. A z zaświadczeniem z przed 5 lat to nie masz co wyskakiwać nawet, bo ono jest już od jakichś 4 lat nieaktualne - ważność takich zaświadczeń to rok.
Improwizacja Ci zostaje, albo Ci uwierzy i wypisze, albo nie i nie będzie klona %-D bo dokumentów nie masz, możesz mu co najwyżej udostępnić IKP ale to sobie tylko zerknie co i ile miałeś wypisywane wcześniej, nie daje gwarancji, że przepisze.
długo mnie nie było.
ja cały piszę o lekarzu prywatnym, nie na usługach NFZ.
płacę mu hajs od ręki, więc nie widzę problemu w wypisaniu w mojej opinii.
wolę zapytać jak to teraz wygląda.
kiedyś no problem.bez kwitów i historii recek.
  • 407 / 40 / 0
Ja bez żadnych dokumentacji od lekarza rodzinnego dostaje pregabe i alprox1mg co 10 dni od pół roku
  • 369 / 141 / 0
@subtelnydotykpiekna , ta sama zasada. Czy lekarz na NFZ czy prywatnie.
  • 215 / 66 / 0
@zburzony zajrzyj do odpowiedniego tematu działu Sprzedawcy+\Clearnet. Znajdziesz odpowiedź
Spoiler:
Powodzenia
lol [*]
  • 53 / 14 / 0
Pytanie do osób ogarniętych. Teoretycznie. Jak dam historię leczenia (uzależnienie od zolpidemu) przez obecną psychiatrę oraz opis diagnostyczny ADHD. To lekarz ogólny może wypisywać:
A) zolpidem w takich dawkach w jakich aktualnie przyjmuje (wyższe ze względu na uzależnienie)
B) medikinet jeżeli jestem w trakcie terapii. Co cały czas się zastawiam czy iść z tymi kwitami do POZ czy sobie darować
  • 369 / 141 / 0
@Nickusiak jeśli masz zaświadczenie od specjalisty to lekarz POZ będzie mógł Ci wyspisać. Z tym, że zaznaczam, że to nie może być zaświadczenie starsze niż rok. Jeśli masz starsze nie musi lekarz POZ tego uznawać. A no i dawkowanie leków na zaświadczeniu powinno być. "Na gębę" nawet przy zaświadczeniu jakichś wyższych dawek może nie chcieć przepisać.

EDIT: Chociaż dużo zależy od lekarza. Ja nie przynosiłam żadnego zaświadczenia, a rodzinny mi bez problemu nawet na refundację wystawia leki, ale no ja od niego biorę może 1x w roku, bo prościej mi skontaktować się smsowo ze swoim psychiatrą niż iść do przychodni swojej. No i jakiekolwiek benzo czy Z-drugs czy inne leki o potencjale uzależniającym to ja może 1x w życiu brałam od rodzinnego, ale mój rodzinny z zasady nie wtrąca się do leczenia psychiatry.
Dwa, że ja mam psychiatrę bardzo otwartego na kontakt/konsultację z lekarzem innej specjalności jak jest taka potrzeba. Rozmawiała już z moim endokrynologiem telefonicznie, z kardiologiem, z rodzinnym też ale wtedy to była inna sytuacja, bo to się tyczyło badań klinicznych i chodziło o lek, który może mi dać na serce, a który nie będzie kolidował z lekiem badanym.
  • 992 / 283 / 2
to ja może tylko dodam, że zmiana rodzinnego na nfz to tylko kilka przeklikań w IKP.

tak w razie czego.
Wspomóż edycję narkopedii - https://narkopedia.org/
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
  • 3508 / 575 / 1
03 stycznia 2025Nickusiak pisze:
Pytanie do osób ogarniętych. Teoretycznie. Jak dam historię leczenia (uzależnienie od zolpidemu) przez obecną psychiatrę oraz opis diagnostyczny ADHD. To lekarz ogólny może wypisywać:
A) zolpidem w takich dawkach w jakich aktualnie przyjmuje (wyższe ze względu na uzależnienie)
B) medikinet jeżeli jestem w trakcie terapii. Co cały czas się zastawiam czy iść z tymi kwitami do POZ czy sobie darować
Możesz ale liczy się wtedy z tym że nie masz co myśleć o zaopatrzeniu na dwa fronty. Może być tak że prędzej czy później któryś lekarz zadzwonić do innej przychodni i zweryfikuje wypisane recepty.

Jakby nie patrzeć to poważne leki a medikinet nie lubi być wypisywany nawet przez psychiatrów.


#Zależy jakiego masz lekarza

W świetle prawa Tak – rodzinny może. Co nie znaczy że musi.
Pamiętaj że lekarz musi zobaczyć człowieka raz na 3 miesiące jak mu wypisuje leki na stałe. Lekarz rodzinny niekoniecznie musi być kompetentny do opiniowania z zakresu psychiatrii więc musiałabyś odświeżać psychiatrę i brać co 3 miesiące kwity. (Jeśli nic się nie zmieniło. -podpowiada logika)
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Rutyna to rzecz zgubna "
  • 53 / 14 / 0
@Retrowirus dla mnie to jak najbardziej logiczne. Myślę o dwóch opcjach: kiedy ustabilizuje dawki mieć rzadziej wizytę u psychiatry i kontynuację stałego leczenia mieć u Póz, ale z drugiej strony wiem, że nawet kwartalnie lekarz psychiatra jest w stanie mnie zabezpieczyć z recepty.
  • 2115 / 626 / 0
@Nickusiak, jak już polecisz z prawdą albo "prawdą" że uzalezniony od zolpi w dawce X to na pewno nie dostaniesz (chyba że jakieś... bliskie kontakty, czy co) dawki X, ale można pogadać o taperingu bo to co prawda nie benzo, którego nagłe odstawienie grozi smiercią, no ale jest nieprzyjemne a musisz ogarniać życie, pracę, co tam sobie wymyślisz. Raczej coraz niższe Ci zaleci, ale to numer na raz no i przypał z wpisem o uzależnieniu od z-drugsów jak tylko Twój pesel wbije. Choć można się bronić, że x razy próbowałeś wychodzić i mało komu za pierwszym razem wychodzi. Na z-drugsy nie patrzą aż tak źle, jak na 'zwykłe' benzo czy opio. Ale numer na raz, no żaden lekarz nie lubi jak robi się z niego idiotę.

W ogóle wiele problemów w tym temacie można rozwiązać prostą radą: 'weź, kurwa, powiedz prawdę".
I jakoś tak odkryłam, że lepiej to działa z facetami lekarzami, niezależnie od płci. Nie z młodymi idealistkami zaraz po uzyskaniu PWZ.
widzę szalonych, którzy chodzili po morzu
wierzyli do końca i poszli na dno
teraz jeszcze przechylają moją łódź niepewną
odtrącam te sztywne dłonie okrutnie żywa
odtrącam rok za rokiem.
Zablokowany
Posty: 2396 • Strona 234 z 240
Artykuły
Newsy
[img]
Częste używanie konopi ma związek ze zwiększoną śmiertelnością pacjentów z rakiem jelita grubego

Osoby z rakiem jelita grubego i udokumentowaną historią częstego używania konopi były ponad 20 razy bardziej narażone na śmierć w ciągu pięciu lat od diagnozy w porównaniu z osobami bez takiej historii - informuje pismo „Annals of Epidemiology”.

[img]
W marcu wyraźne odbicie. 88 tys. recept z receptomatów na medyczną marihuanę i opioidy

Ostatni kwartał przyniósł spadek liczby recept wypisywanych na leki kontrolowane, choć w marcu odnotowano odbicie, wyraźne zwłaszcza w przypadku medycznej marihuany - informuje w środowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

[img]
Prof. Marcin Wojnar o alkoholach 0%: Piwo bezalkoholowe podtrzymuje mechanizmy uzależnienia

Coraz więcej osób sięga po piwo bezalkoholowe, wierząc, że to zdrowy wybór. Czy na pewno? Prof. Marcin Wojnar tłumaczy, dlaczego „zerówki” mogą być poważnym zagrożeniem – zapraszamy do przeczytania wywiadu.