Przykładowo, czy według prawa: 15g marychy = 15g mefedronu =15 morfiny ?
Czy może prawo mówi, że pomimo, że taka sama ilość to jeden narkotyk jest bardziej niebiezpieczny od drugiego i kary są różne?
Według wiki, wykaz środków jest pogrupowany na:
I-N, II-N, III-N i IV-N oraz I-P, II-P, III-P i IV-P.
Jak sprawa wygląda, mógłby ktoś wytłumaczyć?
Teoretycznie każda substancja, która jest nielegalna powinna być sobie równa. W praktyce wygląda to trochę inaczej. Jeśli złapią cię z małą ilością zioła(gram i mniej) to istnieje szansa, że ci to puszczą płazem i skończy się na pouczeniu/grzywnie. Kilku moich znajomych miało już taką sytuację. Wszystko zależy od tego na jakiego policjanta trafisz. Jeden sobie tylko pogada, a drugi zechce cię udupić jak tylko się da. Wracając do tematu - postawmy się w innej sytuacji. Policjant znajduje pół grama amfetaminy. Z tego co słyszałam oraz z dotychczasowych doświadczeń moich znajomych na prochy patrzą już trochę inaczej. Ogólnie mam wrażenie, że najłatwiej się wywinąć z posiadania zioła(oczywiście mowa o małych ilościach), z resztą innych narkotyków jest problem. Ale to tylko moje spostrzeżenia.
Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszym postem. - {owerfull}
Narkotyki łatwiej dostępne w Warszawie niż alkohol. Dowóz 24/7
USA może zaoszczędzić 29 miliardów rocznie dzięki legalizacji marihuany medycznej
Nowe substancje na liście narkotykowej - projekt trafił do opiniowania
Szybkie tempo pojawiania się na rynku nowych narkotyków, które są coraz częściej substancjami o ostrej toksyczności, oraz ich łatwa dostępność w internecie - to główne powody, dla których zaistniała konieczność uzupełnienia listy substancji psychoaktywnych i nowelizacji rozporządzenia w sprawie wykazu substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych. Projekt trafił właśnie do opiniowania.
Wrocław: Tak umierał szesnastoletni Sebastian. Koledzy uwięzili go cierpiącego w mieszkaniu
Dziś wiadomo już, że kolega podał mu drinka z ecstasy. Gdy chłopiec źle się poczuł, znajomi nie pomogli mu, na dodatek zamknęli w mieszkaniu leżącego na podłodze i uciekli.
Terapia psylocybiną jako wsparcie w leczeniu jadłowstrętu psychicznego – pierwsze wyniki przełomowe
W przełomowym badaniu naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego (UCSD) przedstawili analizę i szczegóły badania opublikowanego w Nature Medicine, które ukazało wpływ terapii psylocybiną na osoby z jadłowstrętem psychicznym. W nowym artykule przeglądowym opublikowanym w czasopiśmie Psychedelics autorzy pierwotnego badania oferują „szczegółowy wgląd w wyniki, opierając się na danych jakościowych z półustrukturyzowanych wywiadów, szerokich opinii i rozmów z uczestnikami oraz ich subiektywnych interpretacjach wzorców danych.” Ten przegląd ujawnia zarówno obiecujące wyniki, jak i istotne ograniczenia, które mogą kształtować przyszłe podejścia terapeutyczne.