Dział o sprawach, w których zarzut nie opiera się na Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 4 / / 0
Mam pytanie, czy prawo rozróżnia "lepsze" i "gorsze" narkotyki?
Przykładowo, czy według prawa: 15g marychy = 15g mefedronu =15 morfiny ?

Czy może prawo mówi, że pomimo, że taka sama ilość to jeden narkotyk jest bardziej niebiezpieczny od drugiego i kary są różne?

Według wiki, wykaz środków jest pogrupowany na:
I-N, II-N, III-N i IV-N oraz I-P, II-P, III-P i IV-P.

Jak sprawa wygląda, mógłby ktoś wytłumaczyć?
  • 26 / 2 / 0
@oxapszsvx8ji6fss


Teoretycznie każda substancja, która jest nielegalna powinna być sobie równa. W praktyce wygląda to trochę inaczej. Jeśli złapią cię z małą ilością zioła(gram i mniej) to istnieje szansa, że ci to puszczą płazem i skończy się na pouczeniu/grzywnie. Kilku moich znajomych miało już taką sytuację. Wszystko zależy od tego na jakiego policjanta trafisz. Jeden sobie tylko pogada, a drugi zechce cię udupić jak tylko się da. Wracając do tematu - postawmy się w innej sytuacji. Policjant znajduje pół grama amfetaminy. Z tego co słyszałam oraz z dotychczasowych doświadczeń moich znajomych na prochy patrzą już trochę inaczej. Ogólnie mam wrażenie, że najłatwiej się wywinąć z posiadania zioła(oczywiście mowa o małych ilościach), z resztą innych narkotyków jest problem. Ale to tylko moje spostrzeżenia.

Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszym postem. - {owerfull}
  • 3 / / 0
Kazde posiadanie narkotyku w malej ilosci moze skonczyc sie na grzywnie odrobce godzin bez wyroku pozbawienia wolności wszystko zależy co kodeks przewiduje za dana ilość
  • 1051 / 100 / 3
Wg. przepisu drag to drag. Ale oni mają jakieś pojebane wskazniki np. że 1 gram zioła to wystarcza do odurzenia X osób ale natomiast np. 1 gram koksu to wystarcza do odurzenia Y osób. Więc sąd może i pewnie ukarze inaczej posiadanie 1 g zioła i 1 g koksu. Są to normy pozaprawne (ja pamiętam że w mojej sprawie na temat ile 1 g zioła odurzy osób to powoływano się na jakiś starodawny numer "Problemów Kryminalistyki" i wyszło że tym 1 gietem to się ujara chuj wie ile osób i dodatkowo że to kilka porcji dilerskich. Jest to bzdura w tym wypadku aczkolwiek ogólnie ma sens bo np. 1 g zioła to porcja dilerska (mało kto goni połówki) natomiast w przypadku helu 1 gram to może być już 4 porcje dilerskie tj. ćwiary.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.