/Dodano nazwę handlową w tytule wątku/ ~misspill
17 marca 2017makabaka pisze: Warto?
Nie sugeruj się, że jakiś układ neuroprzekaźnikowy nie funkcjonuje u Ciebie prawidłowo i koniecznie to jego trzeba leczyć, bo to nigdy nie jest tak.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:
misspillz.blogspot.com
scalono / rei
Przepraszam za post pod postem ale serdecznie proszę moderatorów o zachowanie wątku gdyż wcześniej czy później lek wejdzie do obrotu - takie informacje otrzymałem od lekarki tym bardziej, że w stanach zjednoczonych które są prekursorem w wprowadzaniu nowych preparatów badania eskataminy są na półmetku i lada moment ów specyfik pojawi się w handlu farmaceutycznym. Również w Polsce po zakończeniu badań które są w lekkim poślizgu w stosunku do USA Lobby farmaceutyczne już widzie go na półkach także z pewnością będzie dopuszczony do obrotu. Info od Pani doktor habilitowanej , która współpracuję z amerykańskimi kolegami w dziedzinie esketaminy.
Pozdro
Tym bardziej, że to będzie istna rewolucja w dziedzinie antydepresantów, zupełnie inny mechanizm działania leku w stosunku poniekąd starzejących się już inhibitorów wychwytu serotoniny. To będzie prawdziwa rewolucja więc naprawdę warto na poważnie zainteresować się tym tematem. pzdr.
Ale co Ci w zasadzie jest? Wenfle bierzesz na depresje czy na co?
SnRI i SSRI sucks! Ja bym się chętnie z tobą zamienił. ZS od SNRI +antagonista NMDA i DRI..? Raczej wątpliwe.
Ja bym tego nie robił z innych powodów. jako że Esketa. to dość nowy lek i o zgoła odmiennym mechanizmie od wenfli ja bym zrezygnował z SNRI, zeby zobaczyć jak zadziała na mnie w czystej formie. Ale mówie, zależy co Ci jest. jak na klasyczną depreche to bierz ile wlezie. :-D
Ja od siebie CI powiem, że regularnie (choć rzadko) zażywam memantynę (również antagoniste NMDA z jakąś tam komponentą dopaminergiczną) 1-2 razy na tydzień/ dwa tygodnie i jest kozak. Ja jestem zadowolony.
Warto by było się jeszcze dowiedzieć jak tam twoj zestaw hormonów/stan wątroby/nerek. Zapytaj swoją doktor, jak wyglada kwestia obciązenia metabolicznego tego cuda. Albo ją uprzedź i sam poszukaj.
Moze Ci podejdzie, a moze nie - na każdego, co innego.
I Zycze Ci zebyś nie trafił do grupy Placebo.
Daj znać co zdecydowałeś:)
A do Ciebie @miss, mam sprawe. Jak mozna Cie zlapać?
To miss go "straszy" ZS'em :-)
Ja i tak wszystkich lofciam, dwukropek gwiazdka
Co promieniowanie gamma robi z medyczną marihuaną i jak wpływa na kannabinoidy i terpeny?
Konsekwencje płynące z rozporządzenia MZ ograniczającego pacjentom dostęp do medycznej marihuany
Narkotyki łatwiej dostępne w Warszawie niż alkohol. Dowóz 24/7
Oskarżony o posiadanie narkotyków przyszedł do sądu z narkotykami
Kilka gramów mefedronu miał przy sobie 28-latek, który brał udział w sądzie w Lublinie w rozprawie jako oskarżony o posiadanie narkotyków. Mężczyznę zatrzymali do kontroli policjanci, gdy ten wyszedł już z sądu. Zwrócili na niego uwagę, bo był im znany z wcześniejszej z działalności przestępczej. Gdy pojechali do jego miejsca zamieszkania, znaleźli jeszcze ponad kilogram marihuany i klefedronu.
Długotrwałe stosowanie marihuany nie powoduje istotnych zmian w funkcjonowaniu mózgu
Badanie opublikowane w czasopiśmie JAMA Network Open dostarcza dowodów na to, że regularne spożywanie produktów z medycznej marihuany przez dorosłych nie prowadzi do istotnych negatywnych zmian w strukturze czy funkcjonowaniu mózgu. Naukowcy z Harvard Medical School oraz McGovern Institute for Brain Research (MIT) przeprowadzili podłużne badanie, w którym analizowali dane z obrazowania mózgu (fMRI) pacjentów stosujących medyczną marihuanę oraz osób zdrowych niebędących użytkownikami.
Kannabinoidy wykazują „obiecujący potencjał jako środki przeciwnowotworowe” – wskazują nowe badania
Niedawno opublikowane badania w Discover Oncology rzuciły nowe światło na możliwości terapeutyczne kannabinoidów takich jak THC, CBD i CBG. Naukowcy wykazali, że związki te mogą hamować wzrost guzów oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się raka, co czyni je obiecującymi środkami przeciwnowotworowymi. Chociaż wyniki te są niezwykle obiecujące, badacze podkreślają, że wciąż istnieje wiele do zrozumienia, jeśli chodzi o mechanizmy działania kannabinoidów oraz optymalne dawkowanie tych substancji.