2.JAK JE NIWELOWALIŚCIE?
3. SPOSTRZEŻENIA/UWAGI odnoszące się do nowych nootropów typu sunifiram,NSI-189, PRL 853 (raport z skutków ubocznych)
4. SUBIEKTWYNE TRWAŁE ZMIANY
5. CZY wystąpiły u kogoś dysfunkcje seksualne (na przykład po pramiracetamie, nefiracetamie...).
6. Z czym nie należy łączyć nootropów - działanie antagonistyczne, toksyczne bądź obciążające narządy wewnętrzne.
Nie stosujemy wielkich liter bez potrzeby w postach i nazwach tematów - czytelność i netykieta. mr_b
1)ja żadnych nie odczułem, kumpel (to samo, czasem brał rano połowę dawki) był bardziej senny jak magicznydysocjant, jednak kofeina, etylofenidat czy pentedron wchodziły nam mocniej niż zazwyczaj
4)lekkie przyspieszenie myślenia i kojarzenia (zauważa się to na początku, potem przyzwyczajasz się i uczucie zanika)
5)nie
6)jeśli chodzi o interakcje chemiczne to nie wiem, ale wzór chemiczny sugeruje, że takowych raczej nie ma (aczkolwiek 100% pewności nie mam). jeśli chodzi o interakcje farmakodynamiczne, to nootropy wzmacniają działanie substancji psychoaktywnych
2. Gdy "zmulenie" stawało się dokuczliwe skutecznie niwelowała je mieszanka: synefryna + hordenina + fenyloetyloamina (wszystko w minimalnych zalecanych dawkach dziennych).
3. Żadnych z wymienionych nie stosowałam. Polecam fenylopiracetam.
4. Trwała poprawa pamięci, szczególnie długotrwałej (przypominanie sobie sytuacji z dzieciństwa, kojarzenie faktów), ale także krótkotrwałej (pamięć prawie fotograficzna lecz trwająca 1-2 dni). Eliminacja "brain foga", jasność umysłu, zwiększenie motywacji i chęci do działania. Lepsze "ogarnianie" rzeczywistości.
5. Nie.
6. Na pewno nie polecam łączyć z alkoholem - nie tylko szkodzi i może zaprzepaścić efekty osiągnięte poprzez stosowanie nootropów, ale także samo uczucie po połączeniu jest bardzo niefajne.
Przy łączeniu z etanolem leków, które wpływają na krążenie w mózgu miewałem kaca nawet po jednym piwie. Także nie polecam. Leki przy których to czułem to piracetam, noopept(choć wydaję mi się, że on nie wpływa na krążenie) oraz winpotecyna.
2. Po odstawieniu wszystko wróciło do normy.
3. Sunifiram jest podobno ekscytotoksyczny lecz sam go nie stosowałem z uwagi na brak badań na ludziach a PRL 853 u mnie powodował podniesienie temperatury ciała dlatego zrobiłem od niego przerwę.
4. Raczej nie ma takowych.
6. Podobno nootropów podchodzących pod stymulanty jak sunifiram nie należy łączyć z kofeiną itd gdyż za bardzo pobudzają, zresztą czy sunifiram to nootrop? Definicją nootropu jest substancja zwiększająca zdolności kognitywne, która nie jest toksyczna oraz nie posiada znacznych skutków ubocznych. A nie było przeprowadzonych żadnych badań na ludziach z użyciem sunifiramu więc jest on niewiadomą.
Jestem studentem i muszę czasami skorzystać z boosterów umysłowych, więc stwierdziłem że czemu by nie spróbować tych substancji tak więc po kilku dniach stosowania PRL-8-53 oraz Noopeptu przeżuciłem się na wieksze dawki. Dokładnie wziąłem około 50mg PRL-8-53 oraz 50mg Noopeptu, dodatkowo uzupełniając ten mix 450mg sulbutiaminy, oraz około 1000mg choliny , po zakończonych zajęciach na uczelni (3h) postanowiłem udać się do kumpla w celu spalenia gibona , a gdy wróciłem do domu od niego zaczął się cyrk, mianowicie:
Bardzo podskoczył mi puls, po prostu serce waliło mi jak młotem, poczułem bardzo mocne ciśnienie w głowie oraz uczucie rozlewania się ciepła po tyle głowy,momentalnie pojawił się nieuzasadniony lęk, bladość, potliwość i lekkie drgawki,oraz nie znikające uczucie słabości, wszystko ustąpiło po około 2h. Ale na drogi dzień (dzisiaj) czuję się strasznie jak by mój mózg z Xp zmienił się w Comodore... Nie mogę się skupić, odczuwam upośledzenie pamięci krótkotrwałej, tak jak by mój umysł był za mgłą, odczuwam też falowe uderzenia gorąca, odczuwam że wariuje mi błędnik oraz czasem delikatnie pulsuje obraz, dodatkowo powtórzyły się objawy z wcześniejszego dnia i to w podobnej godzinie, i stąd moje pytanie, choć wiem że przesadziłem z takimi dawkami, jakie podjąć kroki w celu regeneracji możliwych sektorów,może kreatyna i cholina? Proszę was o pomoc gdyż to uczucie jest straszne, połączenie paranoi z bezsilnoscia.
Wiem że nie jest to odpowiednio zedytowane ale posłem to na szybko, gdyż w takim stanie nie da się normalnie egzystować... :emo:
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/weedatwork.jpg)
Jeden na dziesięciu trzydziestolatków pracuje pod wpływem. Naukowcy biją na alarm
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/amfoschron.jpg)
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami
W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/new_york_weed.jpg)
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie
Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.