Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 0 / / 0
Choruję na jaskrę, palenie pomaga, ale co mogę jeszcze sobie spróbować co nie zaszkodzi moim oczom?
Czego kategorycznie nie mogę spróbować?
  • 641 / 16 / 0
Wiele używek (większość) podwyższa ciśnienie śródgałkowe, naprawdę przy jaskrze musisz cholernie uważać na to co bierzesz. Wszelkie alkaloidy tropanowe,co do koki to nie jestem pewny - sprawdź czy mógłbyś ją stosować - pewne źródła podają tylko że "zmienia" ciśnienie śródgałkowe), alkaloidy glistnika, o ile pamiętam opiaty i benzodiazepiny i od cholery innych leków podwyższają ciśnienie śródgałkowe a więc będą szkodzić na jaskrę.
Lwia część depresantów podwyższa ciśnienie śródgałkowe. Nie chce mi się teraz sprawdzać (wybacz) ale wydaje mi się że również pseudoefedryna (a więc pewnie i metcat) podwyższają ciśnienie śródgałkowe, jako że nie należę do osób używających psychodeliki to nie mogę się wypowiedzieć co do nich, ale z pewnością duckduckgo wie na ich temat trochę ;)
  • 1 / / 0
Czy można brać 2C-P chorując na jaskrę?
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Koniec z lękiem po THC? Ten popularny terpen może być kluczem

Czy zdarzyło Ci się kiedyś poczuć niepokój lub lekką paranoję po użyciu marihuany? To częste doświadczenie, zwłaszcza przy mocniejszych odmianach, bogatych w THC. Od lat w branży konopnej krąży teoria „efektu otoczenia”, która sugeruje, że inne związki w roślinie mogą łagodzić te negatywne odczucia. Do niedawna była to jednak głównie opowieść. Teraz mamy twarde dowody.

[img]
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami

W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

[img]
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw

Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.