Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 3145 • Strona 11 z 315
  • 329 / 9 / 0
Moonlights
dlaczego właśnie wieczorem? Wszystkie żródła podają że l-tyrozynę należy jesć rano ,na czczo ,na długo przed węglowodanami.
Według ostatnich sondaży CBOSu 25% polskich nastolatków optymistycznie patrzy w przyszłość.Pozostałe 75% nie ma pieniędzy na narkotyki


/Pogłoski o moim permie są stanowczo przesadzone/
  • 133 / / 0
Brałem rano, ale wtedy miałem mdłości i jakoś nie czułem działania. Gdy wezmę tuż przed snem, to jest lepiej i budzę się od razu zmotywowany i nastawiony bardziej do pracy :)
Nie narzucam na siłę pory przyjmowania, ja wypróbowałem i rankiem, i wieczorem - ta druga opcja działa efektywniej.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2011 przez Moonlights, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 406 / 3 / 0
Cieszę się, że jest lepiej.

Ze stosowaniem l-tyrozyny wieczorem to rzeczywiście trochę dziwne, ale może akurat Tobie to służy. Dawka 2000 mg jest dosyć duża. Jeśli masz zamiar stosować taką ilość przez dłuższy okres czasu to zrób badania tarczycy. Tak profilaktycznie.
Fikcja literacka.
Rooty, keyloggery i zdalna administracja
Konta, podpisy i tania sensacja
Logi, podsłuchy i w podświadomość wkręty
Czy to fakty czy pozory ?
Życie czy przekręty ?
Eskapizm
  • 133 / / 0
Hmm... z ciekawości zajrzałem na wikipedię nt. tarczycy, i taka ciekawostka: w niedoczynności tarczycy jednym z objawów jest:
uczucie zmęczenia, osłabienie, senność, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci, stany depresyjne
.
Zakładając, że to z tego powodu (pi razy oko, nie mam badań, zero konkretów), l-tyrozyna pomaga w działaniu tarczycy.
Będę musiał iść do labolatorium i pobrać krew na oznaczenie poziomów h.tarczycowych. NFZ-owski lekarz mnie wyśmieje jak poproszę o skierowanie na takie badanie, wolę zapłacić i uniknąć wyśmiania...
Cholera, może to przez to... odezwę się gdy będę wiedział coś więcej.
  • 1456 / 19 / 0
Bardzo dużo osób ma problemy z tarczycą i nawet o tym nie wie. Warto zrobić gruntowne badania krwi (morfologię, OB, no i TSH) i moczu. Poziomy wapnia, żelaza, magnezu też są ważne. Mi np. wyszło, że z tarczycą wszystko ok (w młodości miałem niedoczynność), ale mam niedobór wit. D3, dostałem receptę na Colecalciferolum, za dwa miesiące kolejne badanie. Do dobrze sobie ustalić odpowiednią dietę wg. swojej grupy krwi i przyswajalności składników odżywczych.
Uwaga! Użytkownik kfs nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 406 / 3 / 0
Jeśli kasa nie stanowi problemu to oczywiście wybierz prywatną placówkę. Tam jesteś klientem, płacisz, jest normalna obsługa itd. Publiczna służba zdrowia (chociaż utrzymywana przez podatników) to muzeum mentalności z PRL-u.
Fikcja literacka.
Rooty, keyloggery i zdalna administracja
Konta, podpisy i tania sensacja
Logi, podsłuchy i w podświadomość wkręty
Czy to fakty czy pozory ?
Życie czy przekręty ?
Eskapizm
  • 329 / 9 / 0
Morbid Angel pisze:
Jeśli kasa nie stanowi problemu to oczywiście wybierz prywatną placówkę. Tam jesteś klientem, płacisz, jest normalna obsługa itd. Publiczna służba zdrowia (chociaż utrzymywana przez podatników) to muzeum mentalności z PRL-u.

Coś w tym jest choć i w prywatnej czasem zdarzają się osły.Ogólnie lekarze mnie rozpierdalają zarabiają od 60zl-90zl na godz (i mówię o NFZ-cie nie o prywatnych bo mam w bliskiej rodzinie lekarza pracującego tylko przez NFZ i własnie tyle ma na godz) a i tak olewają pacjentów i robia wielką łaskę..
Według ostatnich sondaży CBOSu 25% polskich nastolatków optymistycznie patrzy w przyszłość.Pozostałe 75% nie ma pieniędzy na narkotyki


/Pogłoski o moim permie są stanowczo przesadzone/
  • 133 / / 0
Byłem, zrobiłem badania prywatnie +wizyta (80zł), hormony tarczycy w normie. Lekarz na początku trochę ponarzekał, że coraz to młodsi są pacjenci i w dodatku zachowują się jakby byli hipochondrykami. No dobra... Ale potem okazał się w porządku, pomijając takie pierdoły jak "musisz dbać o siebie", to mocno zaskoczył mnie receptą na... fluanxol. Mam brać 1tab rano, czyli 0,5mg. Ma mnie to zaktywizować i stłumić lęki, jednocześnie nie działając nasennie (gadał tam potem o tym, żebym nie miał problemów z sennością na lekcji, ja mu na to że mi to nie robi różnicy bo i tak na tych nudnych prawie że śpie ;p). W końcu konkrety! Mam czekać tydzień-2tygodnie na efekty.
Myślałem że lekarze bez specjalizacji psychiatrycznej nie mogą takich leków przepisywać. Jutro idę odebrać z apteki.
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2011 przez Moonlights, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 22 / / 0
Błędne koło, farmakologicznie to się możesz ewentualnie uzależnić. Takie moje zdanie.
Jeśli mówisz, że jest lepiej, to nie bierz już żadnych chemicznych wspomagaczy. Brnij dalej w to co zacząłeś robić.
Styl życia to podstawa. Ruch i mikroelementy działają cuda. Radości szukaj w sobie, w tym co robisz.
Wszystko niemal już zostało powiedziane, skorzystaj z tych rad, a niedługo bedziesz panem swego.
Masz wybór, wybierz dobrze.
pozdrawiam
Uwaga! Użytkownik przeto nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 406 / 3 / 0
przeto pisze:
Błędne koło, farmakologicznie to się możesz ewentualnie uzależnić. Takie moje zdanie.
Jeśli mówisz, że jest lepiej, to nie bierz już żadnych chemicznych wspomagaczy. Brnij dalej w to co zacząłeś robić.
Styl życia to podstawa. Ruch i mikroelementy działają cuda. Radości szukaj w sobie, w tym co robisz.
Wszystko niemal już zostało powiedziane, skorzystaj z tych rad, a niedługo bedziesz panem swego.
Masz wybór, wybierz dobrze.
pozdrawiam
Moonlights: Powyżej wszystko na temat. Chemia zawsze ma swoje minusy i ograniczenia - jakkolwiek dziwnie brzmi to akurat na tym forum. Pamiętaj o tym. Obecne problemy i tak musisz pokonać. Czasem jest trudniej, a czasem łatwiej. Każdy ma lepsze i gorsze momenty.
Fikcja literacka.
Rooty, keyloggery i zdalna administracja
Konta, podpisy i tania sensacja
Logi, podsłuchy i w podświadomość wkręty
Czy to fakty czy pozory ?
Życie czy przekręty ?
Eskapizm
ODPOWIEDZ
Posty: 3145 • Strona 11 z 315
Artykuły
Newsy
[img]
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków

Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.

[img]
Ucieczka zakończona w jeziorze

Próba uniknięcia odpowiedzialności doprowadziła do serii niebezpiecznych i irracjonalnych zachowań. 31-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił samochód a następnie kontynuował ucieczkę pieszo. Finalnie wskoczył do jeziora i próbował pozbyć się narkotyków. Policjanci z Chodzieży zatrzymali sprawcę, który w ujawnionym pakunku posiadał ponad 50 gramów narkotyków.

[img]
Powiedziała policji, że ktoś ją śledzi. Została zatrzymana za... posiadanie narkotyków

Zaalarmowała policję, że ktoś ją śledzi – usłyszała zarzuty za posiadanie narkotyków. 31-latka z Dobroszyc poprosiła funkcjonariuszy o pilną pomoc. Jak się okazało, jej zachowanie mogło mieć związek z działaniem substancji psychoaktywnych. Oleśniccy policjanci zostali postawieni na nogi przez 31-letnią kobietę z Dobroszyc. Spanikowana zgłaszająca poinformowała funkcjonariuszy, że śledzą ją podejrzani mężczyźni. Na dodatek grożą jej i wyzywają. Kobieta wyraźnie obawiała się o swoje bezpieczeństwo i prosiła o natychmiastową pomoc.