Więcej informacji: Dekstrometorfan w Narkopedii [H]yperreala
- http://talk.hyperreal.info/dobre-rady-t33056.html
Nie wiem czy wszyscy o tym wiecie, skoro piszecie pewne posty, ale przypominam, że DXM i dysocjanty działają pomocnie przy rzucaniu czegokolwiek bo (tak obrazowo rzecz biorąc) zaklejają jak guma do żucia pewne otworki w głowie. Właśnie te substancje a nie marchewka z groszkiem i pogaduchy.
Wczoraj mała dawka DXM, dzisiaj brak dawki jakiejkowiek. Chęć wypicia jest średnia (znośna). Dodam, że dzisiaj jest ósmy dzień abstynencji i jest to najdłuższy okres nie picia od 4 lat. Dla was 8 dni bez alkoholu to nic a dla mnie to coś nowego. Różnica w nastroju i nastawieniu jest znaczna, zamiast ubolewać - cieszę się, że nie pije.
Zastanawiam się jak to jest z okresem przymknięcia NDMA i jak to się ma do okresu półtrwania całego środka. Ciekawe, że pomimo zmetabolizowania "tabletek" dobry nastrój się jeszcze nie skończył, choć osłabł.
Nasuwa mi się morał, że DXM jest pełnoprawnym antydepresantem.
Wklejam ponownie: http://ajp.psychiatryonline.org/cgi/con ... 61/10/1776
Dai_the_flu pisze:Widzę, że z niektórymi nie do końca się rozumiemy.
Życze ci całkowitej trzeźwości od alkoholu, a potem trzeźwości od wszystkiego :)
howlman pisze:Nasuwa się raczej pytanie czy będziesz nadal prowadzić kurację deksową, czy wrócisz do alkoholu z powrotem (...)
howlman pisze: antagonizm NMDA nie u każdego jest przyjemny(np. u mnie) zawdzięczam to zbyt dużej ilości glutaminianu w przestrzeni synaptycznej(tak mi się zdaje przynajmniej) (...) alkohol jest dla mnie trochę nieprzyjemny, czyli mam odwrotnie jak u ciebie :-D (...)
Psychopath pisze:Na wszelkie niepokoje i drżenie kończyn efferalgan pomoże (...)
Jeśli chodzi o etanol to dysforia narasta zależnie od dawki i jest na początku dość słabo wyczuwalna (do ćwiartki litra tylko, potem się robi nieprzyjemnie :-|), a chęci do gadania i charakterystyczne rozbawienie u mnie nie występują(bo to wywoła akurat każda inna substancja, nawet kodeina
Czyli masz po prostu jakieś niby zburzenia. Objawy, które tak precyzyjnie opisałeś wpasowują się jak puzzel w jakiś rodzaj neurologicznej inwersji. Musiałeś się taki urodzić ^_^ Mój kolega z roku zasypia po wypiciu mocniejszej kawy. Działa na niego jak solidna kodeina zapita wódką. To zabawne bo jak to streściłeś to ja osobiście mam zupełnie odwrotnie objawy.
Po dzisiejsziej (drugiej w czasie terapii) dawce 150 mg DXM czułam przyjemne ciepełko i masaż obolałej mózgownicy. Myślałam, że nie będę musiała już nic brać, nic pić i do piętnastej wszystko było okej, ale jak wyszłam na miasto na zakupy to jednak poczułam ciśnienie i dezorientację. Myśli o alkoholu wróciły.
To co mówisz o alkoholu jest dokładnie lustrzanym odbiciem książkowego zapatrywania na jego działanie. Powinno ci się podać 300 ml wódki i zrobić szczegółowe badania mózgu. Oczywiście nie z powodu podejrzenia choroby tylko z czystej ciekawości. Masz tak od urodzenia?
Don't mess with my NDMA you son of a bitch :D
Problemów z mózgiem żadnych nie mam, no może oprócz "wyjebania społecznego"(to nie jest lęk społeczny, raczej silna introwersja, o i Aspergera nie mam ;-)), a uczę się przedmiotów ścisłych i angielskiego dość dobrze(chemia i biologia jak widać :-D), za to w humanistycznych jak historia i język polski cudem jest jeśli dostanę coś więcej niż 3(nakreśliłem ci trochę psychologię moją jakbyś miała jakieś pomysły ;-)). Trzeba też dodać, że socjalne efekty EtOH są duplikowane przez placebo i są zależne od kontekstu sytuacji :-)(choć wtedy towarzystwo było dobre).
Powinno ci się podać 300 ml wódki i zrobić szczegółowe badania mózgu.
Co do DXM to on usuwa głównie tolerancję, z uzależnieniem psychicznym trza poradzić sobie samemu, będziesz musiała coś wymyślić ;-).
Tu jest jeszcze jakiś ciekawy artykuł o receptorach NMDA w związku z etanolem : http://impulse.appstate.edu/sites/defau ... e_Wold.pdf
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotyki-cbsp-30062025-768x376.jpg)
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.