Piteras pisze: Wczoraj tez udało mi sie odzyskać moje substancje z komisariatu
Najlepiej to jak by osoba ktora w ogole dostaje wezwanie w tej sprawie nie powinna sie przyznawac ze taki zakup mial miejsce , ajesli juz by sie chciala sprzedac to pozniej moze po takie oswiadczenie i charakterystki zglosic sie do osoby od ktorej to brala, wtedy uniknie odpowiedziealnosci karnej ale i tej na miescie.
1.Czy w przypadku umorzenia sprawy przez prokurature można starać się o wgląd do akt lub ich kopię ?
2. Czy w przypadku gdy dowody zostały zarekwirowane w mieście A na polecenie prokuratury z miasta B i tam przewiezione, prokuratura ma obowiązek zwrócenia ich do miasta A czy trzeba samemu zgłosić się do miasta B ?
Marihuana w psychiatrii. Dlaczego „nie leczy” nie oznacza „nie działa”?
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Mentzen radzi młodym, by pili alkohol i palili. "Nie piją (...), nie ma z tego dzieci"
Zdaniem Sławomira Mentzena młodzi ludzie powinni robić tylko trzy rzeczy: uczyć się, pracować i... pić alkohol. Swoimi przemyśleniami prezes Nowej Nadziei i lider Konfederacji podzielił się w środę, 20 maja, podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina.
Już 1 drink dziennie zwiększa ryzyko zgonu. Alkohol nie przynosi żadnych korzyści
W Journal of Studies on Alcohol and Drugs ukazało się jedno z najbardziej kompleksowych badań dotyczących wpływu alkoholu na zdrowie populacji amerykańskiej. Zostało przeprowadzone przez ponad trzydziestu badaczy z wiodących instytucji naukowych, w tym z Columbia University, University of California, Mayo Clinic, University College London czy Harvard Medical School. Dostarcza ono precyzyjnych szacunków ryzyka zgonu powodowanego przez spożycie alkoholu z uwzględnieniem płci, wieku i poziomu konsumpcji.
Palenie marihuany zmniejsza chęć na alkohol? Nowe badania kliniczne przynoszą zaskakujące wnioski
Coraz więcej osób na świecie eksperymentuje z zastępowaniem alkoholu konopiami indyjskimi, a trend ten zyskał w popkulturze miano „California sober”. Choć do tej pory opieraliśmy się głównie na niejednoznacznych obserwacjach, najnowsze badanie opublikowane na łamach American Journal of Psychiatry rzuca nowe światło na ten fenomen. Kontrolowany eksperyment udowadnia, że doraźne zapalenie marihuany znacząco zmniejsza ilość spożywanego alkoholu i opóźnia moment sięgnięcia po pierwszego drinka.