Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala
Chciałem zapytać czy ktoś z was ma doświadczenie w uprawie
odmiany Papaver somniferum giganteum.
Wielkie dorodne makówki wyglądają bardzo zachęcająco :)
Trafiłem chyba na jedyny sklep internetowy w Polsce
gdzie można nabyć nasiona tej odmiany maku.
http://www.floranet.pl/index.php?p251,m ... sz-go-miec
Dopiero zaczynam swoją ogrodniczą przygodę
oczywiście ta odmiana interesuje mnie wyłącznie z powodu
prześlicznych kwiatów :)
Jeżeli ktoś z was uprawiał tą odmianę w naszym
klimacie prośba o podzielenie się doświadczeniami!
ooo pisze:chcecie takie nasiona moge podeslac :D mam tego kilogramy :D bo glownie giganty wpierdalam od roku ;)
Pozdroski :huh:
Pozdro ;-)
Albo masz potworną tolerancję... :/
Po trzydziestu to można się obudzić "już nad innym horyzontem", albo co najmniej zapaść w śpiączkę! :wall:
Czytałam o Amerykanach, których żarli (dosłownie - przeżuwali i połykali) 1 (słownie: jedną) dużą makówkę jakiejś tam odmiany maku (co oczywiście wszystkim tutaj odradzam, bo to nielegalne i niebezpieczne!) i byli tym usatysfakcjonowani... :scared:
ephemeris pisze:30 makówek??! Chyba miałeś na myśli 3? 8-(
A co do wpierdalania makówek, nie raz tak robilem i dziala lepiej niż zupa. Prawdopodobnie podczas gotowania nie uwalnia sie cala morfina. Zawsze gryzę całą makówkę razem z nasionkami, jak jest duza to pół, a jak juz pogryze to popijam łykiem wody i biore nastepna. Łodygi tez żuję, ale juz nie polykam, jak zostaną same wlókienka to wypluwam.
Grzybki zmieniają połączenia w mózgu. Czy to dobrze?
Rekordowe konsultacje: Polacy mają dość karania za roślinę.
Legalizacja marihuany w Polsce: 15 g suszu i jedna roślina. Sejm zdecyduje
Alkohol wciąż na czele uzależnień w Holandii
Alkohol pozostaje najczęstszą przyczyną leczenia uzależnień w Holandii i odpowiada za 43 procent wszystkich przypadków terapii. Tak wynika z najnowszych danych krajowego systemu monitorowania problemów związanych z alkoholem i narkotykami za 2025 rok.
Heroina ukryta w cegłach. Ponad tona zatrzymana w Porcie Gdynia
Wspólne działania Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) oraz Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) doprowadziły do przejęcia ponad tony heroiny o czarnorynkowej wartości blisko 220 milionów złotych. To największe zabezpieczenie narkotyków w takiej ilości od dekady na terytorium Polski, a szczegóły tej spektakularnej akcji przedstawili na specjalnej konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński oraz minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.
Niebezpieczny proceder na lotniskach. Tak działają przemytnicy narkotyków
Przestępcy znaleźli nowy sposób na przemyt narkotyków, wykorzystując do tego dane nieświadomych pasażerów samolotów. Proceder polegający na podmianie zawieszek bagażowych z nazwiskami klientów linii lotniczych ujawniły kanadyjskie media. O ustaleniach kanadyjskiej stacji CTV News pisze też amerykański serwis podróżniczy Travel + Leisure.
