Dział poświęcony wpływowi substancji psychoaktywnych na działalność człowieka.
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
  • 614 / 21 / 0
Miałem zbyt wiele wolnego czasu, więc w ramach misji rozprzestrzeniania MDMA po świecie postanowiłem przetłumaczyć pewien film dokumentalny. ecstasy Rising - świetny, obiektywny i rzetelny dokument o historii MDMA i o tym jak rząd USA próbował fałszować wyniki badań nad jej szkodliwością.

Pokazujcie go innym i jedzcie MDMA ze swoimi bliskimi :heart:

http://www.youtube.com/watch?v=qttRqxDY ... F99D831518
Niematerialna. Wieczna. Bez początku i końca.
Bezimienna, bezkształtna energia, która przenika wszystkie żywe istoty.
Czyste wezwanie dla naszej wewnętrznej natury,
aby zbudziła się z naszego codziennego życia, naszego strachu.
  • 19 / / 0
Właśnie obejrzałam film, jest ... nie wiem jakiego słowa użyć, żeby było na miejscu, powiem, że zaskoczyła mnie obiektywność tego filmu i te informacje, które nam przekazuje... Jestem pod wrażeniem, pozytywnym rzecz jasna :)
Gluciorro, wiesz może z którego roku jest ten film?
  • 614 / 21 / 0
Z 2004 roku, autorstwa telewizji ABC News. No właśnie też byłem zajebiście zaskoczony obiektywnością i rzetelnością filmu, chyba nie widziałem drugiego takiego dokumentu o narkotykach. Dlatego właśnie go przetłumaczyłem, warto, żeby jak najwięcej ludzi go zobaczyło :)
Niematerialna. Wieczna. Bez początku i końca.
Bezimienna, bezkształtna energia, która przenika wszystkie żywe istoty.
Czyste wezwanie dla naszej wewnętrznej natury,
aby zbudziła się z naszego codziennego życia, naszego strachu.
  • 3732 / 45 / 0
Obejrzałam sobie dzisiaj w nocy i zgadzam się z Waszą opinią. Powinno być więcej takich filmów. Najbardziej trafnym fragmentem imo był ten, o stronniczości rządowych badań i ich wpływie na społeczeństwo. Sama nigdy nie próbowałam MDMA. Dobra robota. :-)
osobisty kawalek internetu
Bożyszcze niedojebów, biblia degeneratów.
CosmoDo pisze:
Przed zadaniem pytania skonsultuj się ze sobą"
  • 883 / 10 / 0
Duży plus dla ciebie i dla tego filmu. Wprawdzie nie potrzebuję napisów, ale bardzo dobrze, że go rozpowszechniasz.
Co do samych napisów, całkiem nieźle, choć w paru miejscach zdarzyło się, że gadali, a nie było napisów do tego. Poza tym nie zauważyłem większych niezgodności.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2011 przez Elwis, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdecydowanie odradzam Ci ćpanie.
x = x
  • 3127 / 27 / 0
W jednym miejscu zamiast 50% i 50% dałeś 15% i 15%, pojawiło się też parę mniejszych błędów, których już nie pamiętam, tak poza tym całkiem ok, jeśli chodzi o napisy. Z dokumentu niczego nowego sie nie dowiedziałem, ale jak na program emitowany w telewizji, to bardzo dobrze zrobiony.
High, how are you?
  • 614 / 21 / 0
Wolałem w paru miejscach zostawić puste miejsce niż tłumaczyć na siłę jak wszystkiego nie czaiłem :)
A 15% zamiast 50% to nie wiem jak to zrobiłem, chyba przez nieuwagę ;)
Niematerialna. Wieczna. Bez początku i końca.
Bezimienna, bezkształtna energia, która przenika wszystkie żywe istoty.
Czyste wezwanie dla naszej wewnętrznej natury,
aby zbudziła się z naszego codziennego życia, naszego strachu.
  • 461 / 7 / 0
Jest taki options na youtubie, że można dodać tekst do filmu :) po prostu w miejsce "15 na 15" wstaw poprawnie i będzie gites majonez :D

Swoją drogą zajebista robota ! dzięki wielkie... już jakiś czas temu chciałem zobaczyć ten dokument ale był tylko po ang, a mój angielski jest dość marny ;) Co do filmu, to nie oceniam bo nie zobaczyłem jeszcze... ale za jakąś chwilę będę oglądał ;)
Gluciorro pisze:
No właśnie też byłem zajebiście zaskoczony obiektywnością i rzetelnością filmu, chyba nie widziałem drugiego takiego dokumentu o narkotykach.
Chyba najbardziej konkretnym dokumentem o tematyce narkotykowej jaki widziałem to The Union :-)
Jeśli ktoś nie widział (w co wątpię osobiście :D) to polecam, jest na twojejtubie po polsku.
Uwaga! Użytkownik elitesse nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 98 / / 0
Świetny film. Puściłem go już po najbliższych znajomych.
Strasznym jest, jak bardzo chcą z nas robić idiotów i strasznym jest to, że im się udaje. ;)


Motyw z 15% zamiast 50%, pojawia się jeszcze (chyba, nie przysłuchałem się dokładnie) przy momencie kiedy mówią, że ilość serotoniny spada od 50% do 85%. ;)
"A pill to make you numb
A pill to make you dumb
A pill to make you anybody else
But all the drugs in this world
Won't save her from herself"
  • 858 / 51 / 0
I Mojżesz a nie Mojżerz ;)
ale film ciekawy, szkoda tylko że osoba która obejrzy połowę i wyłączy nie będzie znała finału i będzie myślała, że MDMA jest złe i niedobre i rząd ma rację
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Heroina ukryta w cegłach. Ponad tona zatrzymana w Porcie Gdynia

Wspólne działania Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) oraz Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) doprowadziły do przejęcia ponad tony heroiny o czarnorynkowej wartości blisko 220 milionów złotych. To największe zabezpieczenie narkotyków w takiej ilości od dekady na terytorium Polski, a szczegóły tej spektakularnej akcji przedstawili na specjalnej konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński oraz minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.

[img]
Palenie marihuany zmniejsza chęć na alkohol? Nowe badania kliniczne przynoszą zaskakujące wnioski

Coraz więcej osób na świecie eksperymentuje z zastępowaniem alkoholu konopiami indyjskimi, a trend ten zyskał w popkulturze miano „California sober”. Choć do tej pory opieraliśmy się głównie na niejednoznacznych obserwacjach, najnowsze badanie opublikowane na łamach American Journal of Psychiatry rzuca nowe światło na ten fenomen. Kontrolowany eksperyment udowadnia, że doraźne zapalenie marihuany znacząco zmniejsza ilość spożywanego alkoholu i opóźnia moment sięgnięcia po pierwszego drinka.

[img]
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk

WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.