Jak ktoś nie ma co robić z kasą to może potestować. ;)
again and again
again and again
w skrócie.: Agomel. działa głównie poprzez blokadę receptora seroton. 5-HT2C.
Receptor ten, odpowiada w dużej mierze za uwalnianie dopaminy i noradrenaliny w ośrodkach mózgu, głównie w tych odpowiedzialnych za odczuwanie przyjemości.
Niedawno dowiedzino, że - dodatkowo - za efekt działania Mirtazapny odpowiada blokada receptora 5-HT2C - czyli podobnie jak Agomel.
Blokując go, Mirtaz. i Agomel. uwalnia aktywność dopaminową i noradrenalinową w tych rejonach, powodując dodatkowy efekt anty-d.
Biorę Mirtazapinę (30mg/d) i uważam ją za całkiem dobry lek. Myślę, że działanie Agomelatyny może być podobne.
Co do SNDRI to właśnie dlatego dołączyłem Mirtę to SSRI, co by nie mówić ma ona wpływ na dopaminę - już choćby wzrost obniżonego libido po SSRI, wpływ na motywacje itd.
http://www.clda.com/uploads/CLDA%20NDA% ... 0FINAL.pdf
again and again
Czy przełom wątpię .jak ktoś sobie wbije że ma lekoodporną nie wyleczalną depresje to nic nie pomoże
Co do valdoxanu temat o nim był już kiedyś ,miałem okazje spróbować ... ,łagodny bardzo ,plus że nie otumania i zamula ...jeden z lepszych ale niewart swojej ceny , widzę potaniał bo kiedyś to 350 kosztował
aree1987 pisze:SNDRI czyżby przełom w leczniu depresji?
http://en.wikipedia.org/wiki/Serotonin% ... _inhibitor
Ano własnie tamteż szukano, tylko że poza skutecznością doszukano się właściwości uzależniających i porzucono ten kierunek (wtedy)
Farmakologia zatoczyła wilkie ślepe koło. Jednak tym razem jest jakoś inaczej. Mam wrażenie że w dobie internetu wielu osób inaczej patrzy na sprawy i im aż ślina cieknie na myśl o nowych silniejszych i bardziej uzależniających lekach, a przeciwnicy wcale nie są tacy głośni :rolleyes:
Jak wiadomo wielkie firmy zawsze szukały kaski i będą ją szukać tam gdzie ją wyczują, a nie tam gdzie powinny...
a może powinny :scared:
on the junk-yard
now we are stunned minds
full of junk-goods
. Primum non nocere
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/b/b5f4cb51-d018-4d4c-9709-e2ef6784c791/metaklefedronpromocja.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250728%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250728T070602Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=c7a273f3847387c9b97286ea9109331f912598317e837cc538f8a434c0d309a5)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zdzojntempolak.png)
Polacy a marihuana w 2025 roku: Co mówią najnowsze badania?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannanxiety.jpg)
Koniec z lękiem po THC? Ten popularny terpen może być kluczem
Czy zdarzyło Ci się kiedyś poczuć niepokój lub lekką paranoję po użyciu marihuany? To częste doświadczenie, zwłaszcza przy mocniejszych odmianach, bogatych w THC. Od lat w branży konopnej krąży teoria „efektu otoczenia”, która sugeruje, że inne związki w roślinie mogą łagodzić te negatywne odczucia. Do niedawna była to jednak głównie opowieść. Teraz mamy twarde dowody.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/amfoschron.jpg)
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami
W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.