Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 26 • Strona 3 z 3
  • 71 / 1 / 0
@dawidek7090 mi musiał dobrze ten ordynator, czy tam jakiś inny doktor (musiałbym zobaczyć w papierach) że coś mam chyba z odpornością bo zdziwiło mnie jak 4 dni suplementowania witaminą C 1000mg zwykły suplement a nie lek a jest bardzo duża poprawa z tymi katarami.
Ktoś zna odpowiedź na to pytanie? Podobnie kiedyś miałem ale też z czosnkiem, zobaczymy na jak długo.
  • 71 / 2 / 0
@humbleskillful
Po czasie co byś powiedział o wpływie WitC na katar? Tak z ciekawości, bo ja czasem "po" nie robię irigacji i zmagam się w tedy z katarem.

Nie wymieniając jakiś tam mechanizmów itp bo nawet nie potrafię, to witC i czosnek wrzucił bym do podobnej grupy w której są zapomniane bańki (podobnej, bo postawienie baniek wywoła stan zapalany a antyoksydant WitC nie) prez co organizm ma paliwo do szukania "problemu" i skupia się na jego rozwiązaniu - tak prostym językiem ja bym to widział.

Pamiętasz jak kiedyś za dzieciaka dawano nam sok z cebuli? Wg mnie to to samo :)
  • 71 / 1 / 0
@dawidek7090 zauważyłem że zaczęły mnie boleć nerki (czy one bolą to nie wiem) może być to od monohydratu kreatyny, cytruliny czy właśnie witaminy C 1000mg.
Powiem tak że na pewno nie rozwiązuje to problemów z katarem w pełni i myślę że lepsze efekty da razem:
pseudoefedryna + Cetyryzyna = cirrus
Ksylometazolina np. Xylogel ale nie wolno go stosować dłużej niż 5 dni.
Są to rzeczy polecane przez otolaryngologów, w ulotce piszę żeby ich nie łączyć ale lekarze mają jakąś tam swoją praktykę.

Sam czosnek też działa na katar (hamuje go) jak najbardziej jednak na kilka dni nie wiem może do 3 dni.
Jadłem też ekstrakty z czosnku i nic to nie dawało, lekarze też próbowali tutaj mi wzmocnić odporność jakimiś tam bakteriami - bez efektu, nie piszę leku bo myślę że przyczyna jest w krzywej przegrodzie i kataru od tego ewentualnie od zatok a nie z braku odporności.

Kiedyś jak byłem nastolatkiem zdarzało mi się dostawać amoksycylinę, być może coś więcej niż to było przeziębienie - to mi pomagała.

Pamiętam że moja rodzicielka mi dawała do picia jakiś tam sok z cebuli, czosnku? Nie wiem skąd oni biorą takie brednie ale wiesz jeśli taka osoba używa używanych przez kogoś maszynek do golenia w wkładach czy normalnych żyletek pomimo tego że było mówione tysiąc razy że wirusy krwiopochodne np. HCV, HBV, HIV się przenoszoną taką drogą i to że taki np. HCV nie daje objawów a jest go najwięcej to mnie na prawdę żenuje.
  • 314 / 53 / 3
A pseudoefka nie obciążała nerek? Poza tym tabaka oczyszcza nos. Uzależnia, fakt, ale to raczej nie ma znaczenia tutaj xD.
  • 71 / 1 / 0
@narcovoyage13 na początku pseudoefedryna w tych cirrusach na receptę czyli 120mg pseudoefedryny o przedłużonym uwalnianiu i 5mg cetyryzyny, nie pamiętam ile miałem tam tego przypisane być może dwie tabletki powodowała strucie się pseudoefedryną - naspeedowanie podobne do tego z kofeiny, ogólnie można się zdziwić w połączeniu z kofeiną.
Ogólnie takie leczenie to jest chuj a nie leczenie już lepiej żeby lekarz najlepiej doktor otolaryngolog wykonał jakiś zabieg no ale u nas tacy fachowcy że skończyłem na SOR
  • 71 / 2 / 0
Preparaty wplywające na obkurczenie naczyń krwionośnych nie są poszukiwanym dla mną substancją ;)

Tak też te bakterie bralem, nazywa się to szczepionka podjęzykowa. Zero przeziębień itp ale zatoki swoim życiem żyły.

Co do pseudoRF. Czy 2x ibuprom zatoki zawiera jej porządną ilość? Tak z ciekawości pytam.
ODPOWIEDZ
Posty: 26 • Strona 3 z 3
Artykuły
Newsy
[img]
Wysokie Mazowieckie: Matka znalazła narkotyki u 39-letniego syna i powiadomiła policję

67-letnia mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego zawiadomiła policję o znalezieniu podejrzanych substancji w pokoju i ubraniach swojego 39-letniego syna. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zabezpieczyli narkotyki i przedstawili mężczyźnie zarzuty.

[img]
CBŚP i ukraińska Służba Bezpieczeństwa rozbiły grupę przestępczą produkującą metamfetaminę

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Poznaniu, we współpracy z jednostką śledczą Służby Bezpieczeństwa Ukrainy z obwodu zaporoskiego, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu oraz prokuratury ukraińskiej, przeprowadzili skoordynowaną operację wymierzoną w zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym wywozem z Polski do Ukrainy leków zawierających pseudoefedrynę, które następnie były wykorzystywane do produkcji metamfetaminy.

[img]
Fenomen euforii biegacza – to nie endorfiny, tylko naturalna marihuana

Tajemniczy stan euforii, którego doświadcza blisko 75% biegaczy. Tak zwana „euforia biegacza” redukuje ból, wyostrza zmysły i daje uczucie podobne do działania marihuany. Najnowsze badania naukowe tłumaczą, dlaczego „runner’s high” to nie mit, a ewolucyjny mechanizm przetrwania – i jak go uruchomić nawet początkującym. W tym artykule dowiesz się, co to jest runner’s high, jak działa i jak go wywołać nawet jeśli dopiero zaczynasz biegać.