Błędy można zgłaszać też do CeZu mailowo jakby co - ja tylko tak zgłaszam, ale no ja zgłaszam błędy w aplikacji to na inny @ niż ten dla użytkowników - pacjentów. Czeka się na odpowiedź (czasami kilka godzin, czasami kilka dni), ale odpowiadają.
Co do recepty na Nimesulid - może wystawił papierową? system nie działał czy coś? One się z czasem pojawią też w IKP, ale nie wiem czy w panelu pacjenta czy tylko dla lekarza do wglądu że taka recepta była wystawiona i zrealizowana (ale wtedy nie ma informacji kto wystawił i gdzie). Niektórzy już mają z tego co widziałam jak weryfikowałam recepty pacjentów.
11 maja 2025lotus62 pisze: Myślicie, że farmaceuta mógłby zamienić 50 tabletek mph na 2 opakowania, lekarz rodzinny mi znowu przepisał 50, a ostatnio farmauceta powoedział, że nie ma w hurtowaniach takiego
Tak czy owak, warto spróbować w innej aptece. Można też próbować zamiennikiem, leków z mph trochę jest. Kwestia jeszcze uwalniania, żeby się zgadzało, chociaż ja dostałem niedawno w aptece zamiennik, który miał mr zamiast cr i nie robiło to farmaceucie różnicy.
pkt. 3 regulaminu zamieszczonego w 1 poście. Regulaminu ogólnego zresztą też. Pytania o źródła to nie tu. na razie tylko słowne zwrócenie uwagi. następnym razem będzie z warnem. lady.
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowoczesnoscnahaju.jpg) 
Logika Valium, a nie LSD: narkotyki, artyści, mieszczaństwo i codzienność do znieczulenia [WYWIAD]
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zdzojntempolak.png) 
Polacy a marihuana w 2025 roku: Co mówią najnowsze badania?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/otwarcie-punktow-sprzedazy-marihuany-1038x1038.png) 
Analiza danych: Otwarcie legalnych sklepów z marihuaną powiązane ze spadkiem zgonów opioidowych
Dyrektorka szkoły w powiecie łańcuckim podejrzana o utrudnianie śledztwa ws. narkotyków
Dyrektorka szkoły podstawowej z powiatu łańcuckiego zatrzymana przez policję. Śledczy podejrzewają ją o działania utrudniające postępowanie dotyczące grupy przestępczej handlującej narkotykami.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/ksionckrystian.jpg) 
Ks. Krystian na celowniku służb. Była już pigułka gwałtu, koka dla ubogich i śmierć znajomego
Nowe informacje w sprawie księdza Krystiana K. z Sosnowca oskarżonego o posiadanie narkotyków i nieumyślne spowodowanie śmierci 21-latka. W minioną niedzielę (12 października) duchowny został wylegitymowany przez patrol policji w Katowicach. Miał przy sobie podejrzaną substancję. Śledczy badają, czy nie jest ona zakazana. Jakub Jagoda, zastępca prokuratura rejonowego Katowice Północ, poinformował "Fakt" o okolicznościach sprawy księdza Krystiana.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marianiwine.jpg) 
Wino z kokainą stało się przebojem. Papież pisał encykliki, sącząc Vin Mariani
Pod koniec XIX w. kokaina była uznawana za cudowny lek na wszystko. Była też składnikiem Vin Mariani, czyli ulubionego napoju papieża Leona XIII. Ojciec Święty tak je sobie upodobał, że wystąpił w jego reklamie, a twórcę receptury, Angelo Marianiego, odznaczył medalem. Nie był zresztą jedynym sławnym entuzjastą tego wina.
 
 
 
 
 

 
