Więcej informacji: Lizergamidy w Narkopedii [H]yperreala
one love
Czyli mam to rozumieć jako 'więcej µg na powierzchni kartona niż zwykle' ?
edit: ok, doczytałem tamten temat do końca, lol dobrze że zacząłem od ostatniej strony :D
And smiles you'll give and tears you'll cry
And all you touch and all you see
Is all your life will ever be. "
- Pink Floyd - "Breathe"
pokolenie Ł.K. pisze: Tym niemniej zdanie (...) jest na tyle grubą przesadą, że ociera się o fałsz.
It's not going to be fun.
14 listopada 2024Charlie3 pisze: był dłuższy peak i nie trzymały tak długo a jakieś zwykłe, tańsze, potrafiły mnie trzymać po kilkanaście godzin nawet i peak trwał znacznie krócej.
14 listopada 2024Charlie3 pisze: Może to być kwesta tego że te na kostkach curku to było freebase.
Proszę nie robić offtopu
"Rutyna to rzecz zgubna "
04 czerwca 2010świetliste macki kosmicznej jaźni pisze: Co zrozumiec? Masz caly temat na miliard stron o badtripach, po ktorym powinienes wiedziec, ze badtripa mozesz dostac od kazdego psychodelika(od LSD tak samo, jak od bromowazki) i w zasadzie w kazdej dawce dzialajacej juz psychologicznie. Badtrip to nie kwestia chemiczna, tylko psychologiczna.
Podsumowując, "zły kwas" nie istnieje. Jest wiele scenariuszy, które mogą prowadzić do badtripa. Mogą to być kwestie psychologiczne, dawka, s\&s, ale także fakt, że ktoś kupił sobie LSD, a dostał ważkę i nie był na to przygotowany. A także pewnie wiele innych zmiennych, których tu nie wymieniłem. Wydaje mi się, że trzeba tu podkreślić, że badtripa można przeżyć na każdej substancji psychoaktywnej (możemy to zawęzić do substancji psychodelicznych jeśli ktoś jest nad wyraz czepialski), a zarazem trzeba wykluczyć, że istnieją odmiany tej samej substancji wywołujące różne tripy.
To jest taki podobny temat jak leki generyczne. Mamy w necie wiele przykładów dyskusji o różnicy w działaniach tego samego leku produkowanego przez różnych producentów. LSD-25 to LSD-25. MDMA to MDMA. alprazolam to alprazolam. Możemy zaklinać rzeczywistość, ale jak ktoś doświadcza odmiennych doznań niż inni przyjmując tą samą substancję to najpewniej wina jest po stronie użytkownika, a nie substancji.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/sejm9.jpg)
Depenalizacja marihuany w Polsce już wkrótce? „Projekt jest już gotowy”
Czy jeszcze w tym roku w Polsce marihuana zostanie zdepenalizowana? Jak dowiedział się reporter RMF FM, poselski projekt ustawy jest już gotowy. Teraz jego autorzy szukają poparcia w innych klubach parlamentarnych.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotestypolicja_0.jpg)
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?
Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.