...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje
ODPOWIEDZ
Posty: 3591 • Strona 355 z 360
  • 788 / 446 / 0
Leczyłem się w nowym dworku, skończyłem roczną terapię dokładnie 11 miesięcy temu. Jeżeli masz jakieś pytania to odezwij się do mnie.
@DobryWujas
Na jakiej byłeś filii, mozliwe że się znamy.
  • 218 / 68 / 0
@Dobrywujaszek czym jest AS? :I
lol [*]
  • 813 / 194 / 0
@tosieniedzieje
Na nowym dworku byłem.

@ErenKruger
AS - abstynencja seksualna.
  • 788 / 446 / 0
A ja na jokerze. U nas nie było abstynencji seksualnej na filii. Znaczy na początku jak byłem to obowiązywało ale potem zmieniła się kierowniczka i można było się normalnie ruchać i wchodzić w związki.
Poza tym ja bardziej czułem się tam jak na kolonii. Sam zapewniłem sobie ten komfort swoją osobą ponieważ zukładowalem się praktycznie z całą wiarą. Układ dosłownie na wszystko.
  • 407 / 40 / 0
Ma ktos w miare świeżą opinie osrodka familia w Gliwicach?
  • 14 / / 0
10 lutego 2025tosieniedzieje pisze:
A ja na jokerze. U nas nie było abstynencji seksualnej na filii. Znaczy na początku jak byłem to obowiązywało ale potem zmieniła się kierowniczka i można było się normalnie ruchać i wchodzić w związki.
Poza tym ja bardziej czułem się tam jak na kolonii. Sam zapewniłem sobie ten komfort swoją osobą ponieważ zukładowalem się praktycznie z całą wiarą. Układ dosłownie na wszystko.
Zawsze mnie to zastanawiało. Podejmujesz decyzję o leczeniu i spędzeniu dużej ilości czasu w takim smutnym przybytku jak ośrodek, jednoczenie przejawiając zachowania które sprawiają że Twój pobyt w takim ośrodku jest bezsensowny i skazany na porażkę. To nie lepiej było zostać na zewnątrz i robić dalej to co robiłeś (ćpać)?
  • 2 / / 0
09 lutego 2025DobryWujas pisze:
Nikt Ci nie napisze tam z zewnątrz, bo po prostu nie wolno mieć tam telefonu. AS jest w prawie każdym ośrodku. Zapomniałem już jak to w ND jest. Niech ktoś mnie naprostuje. Chociaż pary mogły tam trafić że względu na specyficzny sposób leczenia. Szlugi wolno palić, po ciszy nocnej nie. Kawy też wpisujesz bo chyba 3 wolno tylko. Ja byłem w 2022 r. I takie szczątkowe dane mogę Ci podać. Aha od 6 do 22 cisza nocna
Dzięki za info. Jestem sama niemam nie w parze. A w sobotę i niedzielę też do 22 cisza nocna czy później np 00? To co już po tej ciszy nie mogę wyjść zapalić ? Albo na dwór na chwilę? Pilnują tego aż tak czy można to jakoś obejść? Jak z jednego zrezygnuje (fetka:) to boję się że będę chciała to jakoś inaczej zrównoważyć. Wyrzucą mnie za As jakby mi się zdarzyło, bo czytałam gdzieś że ktoś tam kilka razy złamał i nic? :)
Kawy nie piję :) Jak tam z łazienkami jest wspólna jakaś centralna czy w pokoju ? Pokoje dziewczęce ilo osobowe? Fajnie by było jakieś aktualne info, bo wiem że to co chwile się może zmieniać (tak gdzieś wyczytałam że nawet w ciągu 4mc). A i jeszcze czy dziewczyny mogą wchodzić do pokoi chłopaków ? Tam są wogóle pokoje na klucz czy coś ? Z góry dzięki ale muszę się mentalnie nastawić najpierw
  • 14 / / 0
Czy ktoś z Was może pamięta jak są warunki socjalno-bytowe w Ośrodku przy ulicy Tramwajowej w Toruniu? Tzn. czy łazienki z WC są w pokojach czy na korytarzu, ilu osobowe pokoje i jaki jest ogólnie standard? Wiem że to nie hotel Ritz, ale mnie zastanawia. Dzięki.
  • 3 / / 0
Na Tramwajowej w Toruniu część pokoi ma łazienkę w pokoju i to jest ta nowa część wybudowanego budynku a na stara część ma wspólną łazienkę na korytarzu. Pokoje są 2, 3 maksymalnie 4 osobowe. Standard jest naprawdę dobry a ja tam skończyłem dwa razy terapię. Raz 8 miesięcy na długoterminowej a raz na nawrotówce 4 miesięcznej.
  • 1703 / 565 / 0
A ja jeszcze raz powtórzę, Monar Grabowo to złodzieje a terapeuci poniżają pacjentów.
ODPOWIEDZ
Posty: 3591 • Strona 355 z 360
Newsy
[img]
Maleńczuk bez ogródek o przeszłości. „Tęsknię za heroiną. To najlepsza rzecz na świecie”

Chociaż dziś Maciej Maleńczuk prowadzi względnie ułożone i spokojne życie, w młodości był uosobieniem hasła „sex, drugs, rock and roll”. Jak wielokrotnie wspominał, brakuje mu niektórych aspektów tamtych lat – przede wszystkim heroiny. – Tęsknię zwłaszcza za heroiną. To najlepsza rzecz na świecie – mówił bez ogródek muzyk.

[img]
Legalizacja marihuany a młodzież: Nowy raport z USA obala mity

Czy legalizacja marihuany dla dorosłych sprawi, że nastolatki zaczną masowo po nią sięgać? To jeden z najczęstszych argumentów przeciwników zmian w prawie. Najnowszy, obszerny raport federalny ze Stanów Zjednoczonych pokazuje coś zupełnie innego. Użycie marihuany przez młodzież nie tylko nie rośnie, ale w niektórych grupach nawet spada. Czas przyjrzeć się faktom.

[img]
Był twarzą lokalnej policji od wielu lat. Zwalniają go za narkotyki

Rzecznik komendy policji w Kluczborku został zatrzymany w związku z posiadaniem narkotyków, właśnie jest wydalany dyscyplinarnie ze służby - dowiedział się tvn24.pl. To kolejny w ostatnim czasie przypadek przyłapania funkcjonariusza służb mundurowych z narkotykami.