24 lipca 2023zephyr11 pisze: Okres nie powinien boleć. Jeżeli boli to znaczy, że coś jest nie tak. Zatem jeżeli, leki bez recepty, tulenie i termofor Ci nie wystarczają, warto posłuchać się @House565 i udać się do ginekologa. Szczególnie jeżeli bóle menstruacyjne są naprawdę, naprawdę nie do zniesienia. Powodem tego może być np. endometrioza. Szacuje się, że choruje na nią nawet jedna na dziesięć Polek. Mimo to, diagnostyka zajmuje bardzo dużo czasu. Mówię o tym ponieważ statystyki podają też, że przeciętny czas oczekiwania na diagnozę wynosi u nas blisko 10 lat od wystąpienia pierwszych objawów.
Jasne, możesz poczuć niewygodny skurcz i pomaga na to NLPZ albo no-spa. I to jest ok, kobiece ciało przechodzi przez coś bolesnego.
Jeśli ból sprawia, że nie możesz nic zrobić, leki nie pomagają, masz z bólu biegunkę czy wymioty... GINEKOLOG. Bo jak wyżej wspomniano, endometrioza jest wcale nie rzadką chorobą, podobnie jak PCOS.
I błagam, nie słuchajcie pierdolenia "taka pani uroda", "przejdzie jak pani urodzi dziecko" itp...
Mam bardzo bolesne bóle miesiączkowe, ale to takie, że naprawdę nie wyrabiam - aktualnie nawet solpadeine nie działa (ostatnio zareagowałam dopiero po 6 godzinach) (jest to jedyny silny lek bez recepty jaki znam), niestety lekarze są oporni na pomoc, po ciąży mi przejdzie.
Moje pytanie, czy jest coś czym mogę sobie pomóc? Nawet może bez recepty i kombinowania? O solpadeinie dowiedziałam się nie od aptekarek, które błagałam, tylko od znajomego, więc może jest jeszcze coś co mi pomoże.
I niestety nie, żaden ibuprofen ani paracetamol nie pomagają. Nie biorę takich leków nawet na codzień, tylko jak czuję się naprawdę źle. A może mnie nakierujecie, co robię źle, ale sam fakt, że piszę do was o tym, już świadczy o mojej niewiedzy i bezsilności
Przeniesiono #V44
25 sierpnia 2014Melancthe pisze: Ja pierdole, jaka bieda umysłowa.
Niech zgadnę: mieszkasz z rodzicami/rodzicem, nie zarabiasz, studia Ci nie poszły, zainteresowania liczne acz powierzchowne.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/globalimage.png)
Historyczna zmiana w globalnej polityce narkotykowej
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/sekwojapark.jpg)
Tysiące nielegalnych roślin konopi indyjskich usunięte z popularnego parku narodowego
W mediach pojawiła się niedawno informacja o likwidacji gigantycznej, nielegalnej plantacji marihuany w sercu Parku Narodowego Sekwoi. Dla wielu to kolejny „dowód” na szkodliwość konopi. Ale dla nas [społeczności FaktyKonopne.pl], ta historia jest czymś zupełnie innym. To potężny dowód na to, jak destrukcyjny jest czarny rynek i dlaczego tak bardzo potrzebujemy świadomej, legalnej i w pełni regulowanej branży.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/takeshi_niinami.jpg)
Prezes giganta zamieszany w narkotykową aferę. Myślał, że to legalne
Takeshi Niinami — prezes koncernu Suntory Holdings, słynącego z produkcji napojów alkoholowych, m.in. whisky — zrezygnował 1 września ze swojego stanowiska. Ten jeden z najbardziej znanych japońskich liderów biznesu podjął taką decyzję po tym, jak policja wszczęła związane z nim śledztwo w sprawie narkotyków — informuje Agencja Reutera.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/dopalamy.jpg)
Rozpędza się nowa epidemia. Gwałtownie rośnie liczba zatruć
W 2024 r. liczba zatruć dopalaczami wzrosła aż o 40 proc. w porównaniu z rokiem 2023 – alarmuje GIS. Po niebezpieczne substancje coraz częściej sięgają także dzieci.