24 lipca 2023zephyr11 pisze: Okres nie powinien boleć. Jeżeli boli to znaczy, że coś jest nie tak. Zatem jeżeli, leki bez recepty, tulenie i termofor Ci nie wystarczają, warto posłuchać się @House565 i udać się do ginekologa. Szczególnie jeżeli bóle menstruacyjne są naprawdę, naprawdę nie do zniesienia. Powodem tego może być np. endometrioza. Szacuje się, że choruje na nią nawet jedna na dziesięć Polek. Mimo to, diagnostyka zajmuje bardzo dużo czasu. Mówię o tym ponieważ statystyki podają też, że przeciętny czas oczekiwania na diagnozę wynosi u nas blisko 10 lat od wystąpienia pierwszych objawów.
Jasne, możesz poczuć niewygodny skurcz i pomaga na to NLPZ albo no-spa. I to jest ok, kobiece ciało przechodzi przez coś bolesnego.
Jeśli ból sprawia, że nie możesz nic zrobić, leki nie pomagają, masz z bólu biegunkę czy wymioty... GINEKOLOG. Bo jak wyżej wspomniano, endometrioza jest wcale nie rzadką chorobą, podobnie jak PCOS.
I błagam, nie słuchajcie pierdolenia "taka pani uroda", "przejdzie jak pani urodzi dziecko" itp...
Mam bardzo bolesne bóle miesiączkowe, ale to takie, że naprawdę nie wyrabiam - aktualnie nawet solpadeine nie działa (ostatnio zareagowałam dopiero po 6 godzinach) (jest to jedyny silny lek bez recepty jaki znam), niestety lekarze są oporni na pomoc, po ciąży mi przejdzie.
Moje pytanie, czy jest coś czym mogę sobie pomóc? Nawet może bez recepty i kombinowania? O solpadeinie dowiedziałam się nie od aptekarek, które błagałam, tylko od znajomego, więc może jest jeszcze coś co mi pomoże.
I niestety nie, żaden ibuprofen ani paracetamol nie pomagają. Nie biorę takich leków nawet na codzień, tylko jak czuję się naprawdę źle. A może mnie nakierujecie, co robię źle, ale sam fakt, że piszę do was o tym, już świadczy o mojej niewiedzy i bezsilności
Przeniesiono #V44
25 sierpnia 2014Melancthe pisze: Ja pierdole, jaka bieda umysłowa.
Niech zgadnę: mieszkasz z rodzicami/rodzicem, nie zarabiasz, studia Ci nie poszły, zainteresowania liczne acz powierzchowne.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/3/361e515d-fde1-43d6-8c52-1fa64f39d5a1/opium.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250908%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250908T161102Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=b22e5e4fd42451b4d6ba744246d82575e3e36f4ac79c5c4e1cda8b78a0fe26e9)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eudrugs-markets-key-insights_0.jpg)
Narkotykowy krajobraz Europy. Nowy trendy na czarnym rynku
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/portfelzpisza.jpg)
Młoda kobieta znalazła portfel z narkotykami
Młoda mieszkanka Pisza przekazała policji znaleziony portfel, w którym oprócz dokumentów i gotówki znajdowały się narkotyki. Dzięki jej reakcji funkcjonariusze szybko ustalili właściciela zguby i zabezpieczyli kolejne środki odurzające
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/casper_ruud.jpg)
Wszędzie zapach marihuany. Partner Świątek mówi głośno o problemie
Casper Ruud, mikstowy partner Igi Świątek na US Open, skarżył się na zapach marihuany na kortach w Nowym Jorku. To nie pierwszy raz, gdy zawodnicy zgłaszają ten problem.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/bartoszyce_0.jpg)
Jechał pijany na terapię i wpadł prosto na patrol
Poranki bywają trudne, szczególnie gdy w organizmie wciąż krąży wczorajszy alkohol. W Bartoszycach w piątek 22 sierpnia policjantki ruchu drogowego zatrzymały rowerzystę.