18 listopada 2024Monki pisze: Witam. Nie było jeszcze takiego tematu, zastanawiamy się dlaczego na kumpelę nie działają metamfetaminy. Kiedyś działały, później przestały . Gdy cpa to potrafi później normalnie nawet iść spać (ilości jak inni paroletni narkomani, którzy tyle samo spożywając są wystrzeleni). Gdy nie cpa potrafi spac prawie całe dnie + noc, mimo że gdy ćpała to też w nocy spala. Co może być na rzeczy?
Może po prostu już ma przetyrany system neuroprzekaźników? Zjarane receptory, degradacja pracy enzymów. Albo po prostu jest tak wycieńczona i nie odpoczywała już od... Ładnych kilku miesięcy?
Kolego , to jest wróżenie z fusów.
Skoro ma od jakiegoś czasu nieustającą senność i zmęczenie To po co w nią ładujecie narkotyki? A może zachorowała na coś poważnego? Może choroba się rozwija, wyjdzie za rok kiedy będzie już mocno rozpędzona i okaże się że ma zrujnowane zdrowie a zamiast reagować wcześniej toscie ją faszerowali.
Jak kiedyś byłem w najgorszym ciągu swojego życia to nie potrafiłem się ruszyć, totalnie nie miałem siły na nic, nawet chodzę nie było dla mnie męczarnią. Walnięcie pomagało ale na krótko.
Więc pytam się – po c*** ona ćpa skoro i tak jej nie pomaga, nie działa jak należy? przecież to bez sensu.
(Pierwsza rzecz jaka przyszła mi do głowy to pytanie czy zażywa jakieś leki, czy na coś choruje Czy przyjmuje coś na stałe? może jakieś leki hamujące dopaminę? neuroleptyki, przeciw psychotyczne, cokolwiek z psychiatrycznych albo w ogóle jakichkolwiek?
"Rutyna to rzecz zgubna "
W każdym bądź razie coś wam przychodzi na myśl? Bo miesiąc czekania ma kobita, szkoda mi jej. Ewentualnie czym można by ją było podratować odstawiając dziadostwo, żeby nie spala na około.
Jeszcze jedno: gdy spożyje szit to poza waleniem serducha innych efektów brak tj. fizyczne pobudzenie, ochota do działania. Więc wychodzi na to, że...?
Przećpany łeb? Jeśli tak to czemu tylko u niej a u reszty nie?
scalono /Merx
A pod kątem ADHD /ADD badana ? ( Test Diva ,chociaż zrobiony ?) Dobra wiem ,że kiedyś " latała po ryżu jak reszta , ale kiedyś ryż też był inny zupełnie .
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cement.jpg)
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu
Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/uber-eats.jpg)
Kurier Uber Eats myślał, że wiezie burrito. W środku była marihuana
Wyobraź sobie, że realizujesz zwykłe zamówienie jako kurier. Odbierasz paczkę z jedzeniem i ruszasz w drogę. Nagle czujesz dziwny, bardzo intensywny zapach marihuany. Dokładnie to spotkało kuriera Uber Eats w New Jersey, który zamiast meksykańskiego przysmaku, nieświadomie transportował zioło.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.