18 września 2024WyjscieAwaryjne3 pisze: @RobertoSS
Depresja z lękami. Do tego dochodzą ataki paniki. Byłem dopiero na pierwszej wizycie u psychiatry i przepisał mirte plus hydro i propranolol. Ciężko się do niego dostać, rodzinny mi dorzucił paro.
Chciałabym jak najszybciej zacząć psychoterapię, ale nie jestem na nią jeszcze gotowy. Musi mnie najpierw lekami wyciszyć i muszę mieć coś w zapasie na atak paniki.
Co do atakow paniki to terapie w tym pomoże ,nauczą Cię jak reagowac itp Mysle ,ze jakbys zaczal teraz to moment by Ci pomogło.
Ale terapia nie działa w moment ani nawet w trzy momenty.
A psychiatry nie warto zmieniać jeżeli nie jest zły i cię zna.
"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
Mam za dwa tygodnie wizyte i mam zapas paro i kusi mnie, żeby zwiększyć dawkę. Chyba poczekam. Boję się, że coś pójdzie nie tak. Póki co mam względny spokój i te 10mg jest ok. Chce trochę odpocząć, bo dwa miesiące wyjęte z życia. Za chwile mam lot samolotem i mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Mozesz zwiększyć do 20 ,ale najlepiej zaczac od cwiartki i zwiększyć co 4 dni. Nie będzie skutków ubocznych.
Teraz stosuje metode NO FAP NO PORN
do tego musiałem wrócić do Amisulrpidu, który na szczęście mi zmniejszył o wiele moje Libido.
No niestety muszę brać paroksetyne ze względu na moje lęki, też jestem dużym chłopem, a przez branie benzo w dużych dawkach latami, nabawiłem się takich lęków że masakra i fobii społecznej
Nie narzekam, ale zastanawiam się, czy nie zwiększyć dawki.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/0/09a422a8-f6c2-4099-b4da-ea5420fbb514/obraz_2024-01-08_194230076.png?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250707%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250707T211002Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=a703bb6e2f67f629f9d66a08c89489663389bdee1761d0952da923d33331007e)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cement.jpg)
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu
Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/edna.jpg)
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny
Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.