Selegiliny raczej nie dostaniesz, ale spróbuj ten moklobemid wyrwać, on ma całkiem spoko działanie i najważniejsze to naprawdę szybko zaczyna działać (max. 7 dni chyba), potem możesz zwiększyć dawki, aż do 600mg/d. Bo jak nie chcesz SSRI to zostaje Ci praktycznie jeszcze tylko bupropion, który jest NDRI i faktycznie lekko pomaga na motywację, ale słabo na poprawę nastroju, przynajmniej u mnie.
Jak masz zaburzenia lękowe to pregę możesz dostać do antydepresantu, ja tak mam i sobie chwalę, ale z alprą to potem bardzo ciężko z tego wyjść, jak już to staraj się brać minimalne dawki, robić dzień przerwy itd.. Na odstawienie benzo najlepsza prega. Napisz potem jak dostaniesz od magika ten moklo, pozdro!
Dla mnie osobiście fluwo bije na głowę działaniem przeciwlękowym taka paro w dawce 40mg bez tej sztuczności i wyprucia z emocji.
Bardziej efekt przeciwlękowy ?
@powerade33 wiem że z paroksetyną tak jest, że różnica pomiędzy podstawową dawką 20mg, a 30-60mg jest minimalna jeśli chodzi o efekt antydepresyjny (było badanie jeśli o to chodzi), ale efekt przeciwlękowy ewidentnie wzrasta z dawką. Ja byłem kiedyś na 20mg i to bez porównania z 40mg. Nie wiem jak jest dokładnie z escitalopramem, ale bardzo możliwe, bo podobnie jak paro jest to SSRI typowo do leczenia lęku i jego psychosomatycznych objawów. Jak bierzesz 10mg i nie jesteś usatysfakcjonowany działaniem to ja bym zwiększył do tych 20mg, to już maksymalna dawka, więc poznasz całą moc tego leku.
Wiadomo też, że SSRI najlepiej działają za pierwszym razem i dziwię się, że coś tak dobrze działa mając na uwadze ile leków zasmakował Twój mózg. Dla mnie warunek konieczny to silne działanie przeciwlękowe i to paro mi daje, ale mogłaby lepiej działać na depresję. Do tego w sumie dla mnie byłoby wskazane brać lek, który mniej odcina od emocji, gdyż chodzę na psychoterapię i to odcięcie jest problematyczne.
Powiedz mi jeszcze, czy po fevarinie też jest tak, że masz bardziej wyjebane na negatywne bodźce, jak np. konflikty z ludźmi i podwyższoną pewność siebie, że mówisz co myślisz, nie boisz się zagadać do dziewczyny, która Ci się podoba itd.? Jeżeli tak to zapisuję się do innego magika i niech mi to pisze. Mam nadzieję, że będzie to warte schodzenia z paro, choć to przecież SSRI, więc można by wskoczyć z 20mg paro na 100mg fluwo i potem zwiększyć dawkę do 150mg po tygodniu, a jak po 4 tygodniach będzie lęk, to do 200mg.
Będę na tym z 6 tygodni i ocenię co lepsze. Jak widzę prawdopodobieństwo polepszenia komfortu życia, to czemu by nieb spróbować. A czy jest też problem z tym, że niemożliwym staję się dojść przy seksie, jak po paro? Do tego pytanie ile się rozkręca (wiem, że to kwestia osobnicza, ale wolałbym wiedzieć i o tę pewność siebie i wyjebkę co pomyślą i powiedzą inni? W porównaniu do paroksetyny.
Po wielu latach wróciłem do psychiatry, przepisał Escitalopram prawie żadne działanie, jeden tydzień lęki odchodziły, kolejny tydzień lęki, stres jak bez leków, brałem 6 miesięcy przez cały ten czas to samo. Na esci po jakimś czasie bezsenność i dopisał Trittico, takie połączenie esci + trittico i libido większe niż bez leków, w komunikacji miejskiej musiałem ukrywać nienaturalny wzwód. Na samym esci brak problemów z libido, a trittico / trazodon się okazuje może powodować Priapism, duży wzrost DHT czy coś, w internecie można o tym przeczytać, ale oczywiście psychiatra nic nie wie. Choć jak sięgnę pamięcią, to na lekach miałem chore jazdy i kupowałem co popadnie, np. miałem zachcianke żeby kupić pompke do penisa i chyba trochę pompowałem stąd później te wzwody:) Wkręciłem sobie coś teraz to sobie uświadomiłem, na esci jednak były problemy z libido, pisałem nawet teksty że nie jestem w stanie odczuwać przyjemności i brak zakończenia, trzeba było się napocić żeby doprowadzić do finału:) Nie wierzcie na słowo, bo nie pamiętam dokładnie jak to było:) Wiem że trazodon/trittico stosuje się u mężczyzn na problemy ze wzwodem https://journals.viamedica.pl/sexual_an ... 3657/24699 na rosyjskich stronach piszą że u kobiet rośnie od tego zarost tylko brali tam trazodon w większych ilościach niż u nas.
Później weszła paroksetyna na 2 miechy, zaskoczyła dopiero gdy całkowicie przerwałem leczenie po 2 msc, z dnia na dzień rzuciłem wszystko a w mózgu po kilku dniach magia przez tydzień najlepsze uczucie jakie miałem. Nie wiem jak to wytłumaczyć naukowo:) Aktualnie 6 miesięcy bez żadnych leków a i tak czuje się lepiej niż przed braniem esci, mniej lęków, stresów. Wybieram się ponownie do psychiatry. Przerwałem leczenie chyba dlatego bo wkurzająca jest aptekarka na tej wsi, nie lubi mnie, nie lubie czegoś takiego nawet jak jestem na lekach, jeżeli cie ludzie nie lubią to i tak jest lipa.
edit: chce żeby było jasne:) Pamiętam, że kończyły mi się pieniądze na leczenie więc to chyba bardziej zaważyło niż jakieś fochy aptekarki. Co do trazodonu i priapizmu to występuje u 1 na 6000 mężczyzn, ale musi być to ciągły nieustający wzwód, u mnie było podobnie ale czasami wzwód puszczał więc nie zaliczyli by mnie do chorego na priapizm. Ta pompka była zakupiona właśnie jak brałem trittico, i to raczej zwiększone libido powodowało całodniowe wzwody a nie sama pompka. Nawet na Wikipedii jest poświęcony cały akapit o priapizmie https://en.wikipedia.org/wiki/Trazodone Normalnie trittico jedynie przywraca libido, a priapizm jest rzadki.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zdzojntempolak.png)
Polacy a marihuana w 2025 roku: Co mówią najnowsze badania?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/p06p0z0v.jpg)
Ekstaza i ekstaza: jak patrzyliśmy i patrzymy na narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marijuana-smoking_0.jpg)
Palenie marihuany trzykrotnie zwiększa ryzyko raka jamy ustnej w ciągu pięciu lat
Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego pokazują, że osoby z zaburzeniami związanymi z używaniem marihuany (CUD) mają ponad trzykrotnie wyższe ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej w ciągu pięciu lat. Związek ten utrzymuje się nawet po uwzględnieniu takich czynników jak palenie tytoniu czy wiek. Wyniki rzucają nowe światło na potencjalne zagrożenia zdrowotne związane z długotrwałym i intensywnym używaniem konopi.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/sun16_1.jpg)
Policjant złapany z narkotykami w Kołobrzegu. Prokuratura i policja ujawniły nowe fakty
Podczas festiwalu muzyki elektronicznej w Kołobrzegu zatrzymany został 40-letni policjant z Gdańska, który miał przy sobie narkotyki. - Została uruchomiona procedura zawieszenia policjanta w czynnościach służbowych - mówi o2.pl asp. szt. Mariusz Chrzanowski, rzecznik prasowy KMP w Gdańsku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/sadodlomlotek_0.jpg)
Farmaceuta skazany na 2 lata więzienia za nieumyślne doprowadzenie do śmierci
Sąd Najwyższy rozpatrywał niedawno wniosek o kasację wyroku, jaki wydano w sprawie farmaceuty, który miał nieumyślnie doprowadzić do śmierci kobiety. Z akt sprawy wynika, że wsypał zmarłej narkotyk do napoju, co doprowadziło do jej śmierci. Farmaceutę skazano na 2 lata pozbawienia wolności.