Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1195 • Strona 115 z 120
  • 4 / / 0
Bardziej myślałem o 2 piwach raz na dwa tygodnie.
  • 185 / 16 / 0
Takie krótkie i proste pytanie ? Czy na początku stosowania tego leku bolały was nerki i czy to minie z czasem ? Bo ja 10 dzień na tym leku Triticco XR 150 i nie dość że nerki napieprzają to jeszcze w dzień muszę 1h-2h się przespać. Brać dalej do wizyty u lekarza jakieś 20 dni czy rzucić w pizdu ?
Jeszcze jest za wcześnie by było już za późno
  • 4491 / 704 / 0
@Palkrolik coś może być ma rzeczy z nerkami, mnie nie bola i w dzień normalnie oddaje uryne, w dzień nie pije max 2 szklanki wody, 2 kawy 250mg, 250ml rumianek, 250ml melisa. W nocy pije jakiś litr wody myślę bo się wybudzam. Więc te 1,5l wody na 24h + reszta płynów. Jak wspomniałem za dnia nie ma najmniejszych problemów z laniem, nerki mnie nie bola. Natomiast w nocy po przebudzeniu, chce mi się lac i nie mogę się odlac, muszę 5 min pochodzić i dopiero się mogę wylać, jest tak odkad stosuje trazodon więc to na pewno za jego sprawa. Natomiast efekt leczniczy jest rewelacyjny i nie zamierzam z tego leku rezygnować, wreszcie mam ochotę do życia, jestem aktywny, lepiej śpię mimo wszystko chociaz się wybudzam. Nastrój lepszy. Jednak gdyby bolały nerki to pewni bym się zastanawiał czy kontynuować. U mnie problem jak opisałem, czyli chyba może być ciut szkodliwy dla nerek, dla jednego mnie dla drugiego bardziej.

Rada moja taka, pij dużo płynów, mnie wychodzi ze pije około 3l dziennie i nerki nie bola.
"Czuje w ustach stres, miało nam się udać ale Bóg tam wie... czułem głód jak pies prawie z Lucyferem byłem już na cześć"
  • 185 / 16 / 0
@serotoninowy
Z piciem wszelakich płynów oprócz % to u mnie nie problem bo wypijam i z 5 litów dziennie jako alkoholik. Z nerkami napewno mam coś nie tak, bo tyle ile piwska przefiltrowły moje nerki to wcale się nie dziwię. Kawy nie pije, nie lubię. Ale ten ból nerek i ta Pieprzona drzemka w ciągu dnia mnie trochę martwi. Z moczem też raczej nie mam problemów. Może trochę mniej oddaje ale spoko. Z efektu antydepresyjnego jestem zadowolony także będę dalej próbował ciągnąć ten lek aż do wizyty u magika. Niech działa. Notabene po Pregabie też mnie nawałały nery a Pregba głównie wydalana jest przez nerki. Co do zasypiania ja mam tą wersję XR nie CR, także jeszcze dłużej uwalniająca się substancja i jak biorę o 19 na pusty benben, bo tak trzeba według ulotki to i tak zasypiam około 23-24 a budzę się 7-8, tyle że w dzień jeszcze drzemkę robię. Co do działania antydepresyjnego jestem zadowolony. Tylko jeszcze raz tę nerki, nerki i jeszcze raz nerki 🤔🙃
Jeszcze jest za wcześnie by było już za późno
  • 4491 / 704 / 0
Po pregabalinie to wiele osób bolą nerki, natomiast po trazodonie to szczerze pierwsze słyszę. Ja mam problem z oddaniem moczu po przebudzeniu w nocy, ale nic mnie nie boli i jak polaze 5 min to wkoncu się odleje choć jak baba na siedząco xd bo latwiej...
"Czuje w ustach stres, miało nam się udać ale Bóg tam wie... czułem głód jak pies prawie z Lucyferem byłem już na cześć"
  • 185 / 16 / 0
@serotoninowy
Faktycznie, przeczytałem przed chwilą dokładnie ulotkę raz jeszcze i nic nie ma o nerkach. Jest natomiast bóle kończyn, pleców, mięśni, stawów. To może od pleców promieniuje tak i odebrałem to jako nerki🤔. Jest też jako ubok właśnie zaburzenia oddawania moczu to jednak coś tam skrobię po nerkach. Ehhh... Lecę na tym dalej. Niedługo doktor to niech kmini. Ale efekt antydepresyjny jest OK. Tylko też coś musi zmienić żebym po nocach nie siedział a w dzień spał, tylko na odwrót. Może wystarczy tylko zmienić porę przyjmowania z wieczora na rano i będzie ok 🤔. Bierze hajs to niech kmini.
Jeszcze jest za wcześnie by było już za późno
  • 4491 / 704 / 0
Ja biorę 100mg o 20-21 podczas posiłku, jakbym wzial wcześniej to bym nocy nie przespał tylko wstał o 4. Teraz klade się tak 22-23 i wstaje o 6 wypoczęty.
"Czuje w ustach stres, miało nam się udać ale Bóg tam wie... czułem głód jak pies prawie z Lucyferem byłem już na cześć"
  • 185 / 16 / 0
Ja Biorę 150 XR a nie CR. A ten XR jest jeszcze wolniej uwalniany. Biorę o 19 na trzo tak jak w ulotce. Zasypiam około 24 budzę się o 7 czuję jeszcze działanie ale tak już 14 bierze mnie na drzemkę. Niech mi konował zmieni na rano ta dawkę i może być ok. Sam nie będę nic kombinował bo jak mu powiem na wizycie że sam zmieniłem pory brania to może strzelić focha. Lekarze nie lubią jak im się miesza w ich robotę 🤣
Jeszcze jest za wcześnie by było już za późno
  • 295 / 55 / 0
To mu nie mów.
  • 185 / 16 / 0
@nicki
W sumie to może masz rację żeby zmienić porę przyjmowania na rano i powiedzieć mu o tym na wizycie poprostu. Przyjąłem o 19 Triticco XR 150 i zamiast spać to mi się chce żyć. 🙃.
Jeszcze jest za wcześnie by było już za późno
ODPOWIEDZ
Posty: 1195 • Strona 115 z 120
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.