Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 26 • Strona 3 z 3
  • 1 / / 0
@wesoladoniczka sproboj zmniejszyć dawkę i dorzucić coś wspomagającego od lekarza. Niestety nie pomogę „co” bo moja dała mi opcje więcej MPH lub MPH+ coś i z miejsca wziąłem nr1 ;p w tej chwili na 30mg Cr i jest ok
  • 13 / 1 / 0
Hej. Od lat mówi się o tym że zarejestrowana już w polsce amfetamina do leczenia adhd będzie wprowadzana do aptek. Slysze to od paru lat ale ponoc w 2022 elvanse mialo po tylu latach tafic do aptek. Jest na to szansa czy to kolejne puste zapewnienia bez pokrycia?
  • 39 / 10 / 0
"Z uwagi na brak refundacji, producent leku Elvanse nie zdecydował się jednak na wprowadzenie go do Polski, " info z grudnia 2022
  • 1031 / 133 / 0
Musi być bardzo drogi bez refundacji. Mieliśmy taką dobrą amfetaminę na rynku. W dawnych czasach jak z kolegą chodziliśmy po mieście i był ten początek przemian w Polsce, to mówiłem że pewnie w 2015 roku wszystko będzie dostępne bardzo łatwo i wysokiej jakości. Kolega twierdził, że w Polsce zawsze będzie g. i o dziwo miał rację.
  • 16 / 2 / 0
Zmiany polityczne kompletnie nie odnoszą się do tego co jest dobre dla społeczeństwa a do tego co społeczeństwo "chce". Nasze społeczeństwo chce 500+ i konopie w stylu "a na co to komu". Taka jest niestety prawda. Trochę mi zajęło zaakceptowanie w jakim społeczeństwie żyjemy i to, że moi znajomi są podobni do mnie i jest wiele osób myślących podobnie to i tak tylko kropla w morzu. Jeśli "społeczeństwo" woli płacić wyższe podatki w zamian za daniny to będzie to przedkładane przed jakiekolwiek inne reformy - liczą się tylko i wyłącznie głosy (tak działa polityka).

Trzeba też pamiętać, że amfa z ulicy to nie to samo co Aderall czy Elvanse - które są dekstroamfetaminami, które działają inaczej. Przynajmniej z tego co mi wiadomo.
  • 337 / 69 / 4
Widzę, że niewiele jest na ten temat informacji na forum, więc podzielę się swoim doświadczeniem z diagnozą i efektami leczenia farmakologicznego. Zaświadczenie o ADHD wyrobiłem sobie już jako dorosły. Pomysł, że to zaburzenie może mnie dotyczyć, podsunął mi mój psychiatra, ze względu na nietypowe działanie na mnie leków (wcześniej miałem stwierdzone: fobię społeczną i zaburzenia lękowe z napadami paniki).

Diagnostyka składała się z wywiadu oraz kwestionariusza DIVA 5, co zajęło 2 godzinne wizyty i kosztowało tysiąc złotych. Po drugiej wizycie dostałem papier zaświadczający, że mam ADHD oraz receptę na metylofenidat (Medikinet CR) w docelowej dawce 20 mg rano + 10 koło południa. metylofenidat (przynajmniej w obecnej dawce) nie wywołał zniesienia wszystkich objawów i nadal np. czuję się bardziej komfortowo będąc w ruchu, gdy muszę coś przemyśleć, natomiast zauważyłem wyraźnie zwiększoną możliwość skupienia uwagi na pracy przez kilka godzin i lekkie uspokojenie. Lek jak każdy stymulant, zmniejsza senność i objawy łaknienia na czas swojego działania, a następnie je podnosi wieczorem. Ma to swoje plusy i minusy bo lek należy przyjmować z jedzeniem, a zwiększony wieczorami apetyt paradoksalnie może prowadzić do tycia, natomiast crash ułatwia zasypianie, z czym zawsze miałem problem.
Just a perfect day, you made me forget myself
I thought I was someone else, someone good
ODPOWIEDZ
Posty: 26 • Strona 3 z 3
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.