Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 964 / 17 / 0
Jakimi lekami można zmniejszyc poziom seratoniny?
  • 18 / 3 / 12
Dosyć niestandardowe pytanie, wiele osób pragnie podkręcić swój układ serotoninergiczny, tutaj zaś chcesz pośrednio doprowadzić do zmniejszenia jego przewodnictwa. Logicznym sposobem wydaje się być zastosowanie agonistów MAO-A, bądź zmniejszona ilość tryptofanu w diecie, możesz też zastosować antagonisty/odwrotne agonisty transportera (w tym przypadku może być VMAT), są to tak zwane "uwalniacze" - silnie doprowadzają do zwiększonego uwalniania, czego następstwem będzie spadek poziomu serotoniny. Jednak jeśli chodzi ci o zmniejszenie działania serotoniny tak ogólnie (układu serotoninergicznego) - zastosuj antagonisty receptorów 5-HT, no czyli mówiąc na chama - "leki uspokajające", niektóre, te nieselektywne, mają powinowactwo właśnie do receptorów 5-HT (serotoniny), wiele preparatów ma w sobie je i mozesz je nabyć bez recepty, np. difenhydramina, coś tam chyba było o powinowactwie do 5-HT2a. (Dla najlepszych efektów musisz zrobić ekstrakcje jej).
  • 105 / 14 / 2
A ja bym powiedziała, że jakikolwiek neuroleptyk doraźnie, blokuje serotoninę i dopaminę na określoną ilość godzin. I tyle w temacie, dziękuję pozdrawiam xD
Wyślij mi PMkę, a wyjawię Ci, kogo najlepiej unikać : )
  • 3455 / 555 / 2
lek amisan olanzapina rispolept ketrel oraz wszystkie opioidy i alkohol obnizy ci sero.
Uwaga! Użytkownik Mefistofeles1945 jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 653 / 172 / 0
03 lipca 2022trupiwrak pisze:
A ja bym powiedziała, że jakikolwiek neuroleptyk doraźnie, blokuje serotoninę i dopaminę na określoną ilość godzin. I tyle w temacie, dziękuję pozdrawiam xD
Zupełnie z powyższym się nie zgadzam, dowolny neuroleptyk to pompa serotoninowa, natomiast dopaminę faktycznie blokują lub przynajmniej jej wychwyt zwrotny.
Na zbicie najlepszy antagonista czyli THC tylko pytanie czy nie zaszkodzi i nie namiesza we łbie bo z jakiegoś powodu owa serotonina była windowana?
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Londyn: Ostrzeżenie przed supermocnym narkotykiem. Może być 500 razy silniejszy niż heroina

Londyńskie kluby nocne ostrzegają swoich bywalców przed niebezpiecznymi niebieskimi i zielonymi tabletkami sprzedawanymi jako ecstasy po tym, jak dwie osoby zmarły w zeszłym miesiącu po zażyciu tej substancji. Groźny syntetyczny opioid jest niezwykle silny i może być śmiertelny.

[img]
Pierwsze takie badania obaliły popularny mit

Mikrodawki LSD zyskały popularność jako potencjalna metoda leczenia ADHD, ale najnowsze badanie kliniczne wykazało, że ich skuteczność nie przewyższa placebo. Choć wiele osób wierzyło w poprawę koncentracji i samopoczucia, naukowcy nie znaleźli na to dowodów.

[img]
Legalizacja marihuany ogranicza problematyczne używanie i poprawia kondycję psychiczną

Badacze analizują, jak legalny dostęp do marihuany wpływa na konsumpcję i zdrowie psychiczne uczestników. W pierwszej akademickiej publikacji zespół badawczy przedstawił bezpośrednie porównanie legalnego i nielegalnego pozyskiwania tej substancji. Badanie rozpoczęto w styczniu 2023 r. jako wspólne przedsięwzięcie Departamentu Uzależnień w Bazylei, Uniwersytetu w Bazylei, Uniwersyteckiej Kliniki Psychiatrycznej w Bazylei (UPK) oraz Służb Psychiatrycznych Aargau.