Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0
Od wielu lat zdarza mi sie zagladac na hypcia ale jakos nigdy nie zalozylem konta. Do dzis.
Moze ktos podpowie jakie mam opcje w polsce by leczyc bol stawow? Mam hemofilie i zwiazane z tym zwyrodnienia stawow, czasem naprawde ciezko sie ruszac...a to jeszcze nie pora, 32 lata raptem...
tramadol dziala z coraz mniejszym powodzeniem, poza tym lubie go przedawkowac, a nic ponizej jego mocy sie nie sprawdza
  • 155 / 45 / 0
Jeżeli na pewno chcesz wpierdalać się w opioidy, powiedz lekarzowi, że tramadol przestaje powoli działać. Może przejdziesz na mocniejsze opio, przykładowo hydromorfon, oksykodon, morfinę.
Nie ma, że za mocno.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny

Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.

[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.

[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.