9 dni temu nakłułem growkit golden teachera, zalałem wodą na 24h, odlałem i włożyłem do worka zgodnie z instrukcją. Dziś otworzyłem go pierwszy raz by zrobić zdjęcie. Z tego co widziałem u niektórych, w 9 dni to mają piny lub grzybki a u mnie jeszcze nic nie rośnie. Jest to moja pierwsza przygoda, czy wygląda to zdrowo i wystarczy czekać?
Moim zdaniem jest ok. 9 dni to jeszcze nie tak źle, jak nic się nie pojawi w ciągu, powiedzmy, trzech tygodni od zalania to można się niepokoić. No ale na zdjęciu nic niepokojącego nie widzę.
Mam jeszcze dwa pytania, czy na dnie worka powinno być trochę wody(słyszałem sprzeczne opinie) i czy otwierać go co kilka dni w przypadku gdybym nie widział pinów?
Mam pytanie, co jak drugi rzut grzybków rośnie słabo i na niebieski kolor wszystkie? Będę wdzięczna za info
Pozdrawiam
Monika
Może być na dnie troche wody, byleby nie na poziomie pudełka. Najlepiej tak 2-3cm.
Dobrze będzie jeśli co jakiś czas otworzysz worek.
Niedziela 20 lutego pojawiły się pierwsze grzyby (zdjecie 1) 23 lutego środa grzybki rosną bardzo ładnie i szybko
(zdj 2 i 3)
W sobote 26 lutego zauważyłem że grzybki robią się białe na kapeluszach i przestały rosnąć. Obserwuje je do dzis tj. do poniedzialku 28 i jest bez zmian. Grzyby nie rosną i pojawia sie coraz bardziej na nich bialy osad. Nie wiem co robić. Pomocy!!
Czy zrywać i suszyć i ponownie zalewać pudełko czy czekać jeszcze pare dni?
Niżej zdjęcia jak wyglądają grzyby na chwile obecną:
więcej powodzenia w przyszłości.
co Ci tam na stole leży, zielsko?
28 lutego 2022pmarkowski pisze: Witam, mam problem z moim pierwszym growkitem. 9 lutego wystartowałem z tym growkitem. Wszystko zgodnie z instrukcją.
Niedziela 20 lutego pojawiły się pierwsze grzyby (zdjecie 1)
PIERW.jpg
23 lutego środa grzybki rosną bardzo ładnie i szybko
(zdj 2 i 3)
SRO.jpg
SRO2.jpg
W sobote 26 lutego zauważyłem że grzybki robią się białe na kapeluszach i przestały rosnąć. Obserwuje je do dzis tj. do poniedzialku 28 i jest bez zmian. Grzyby nie rosną i pojawia sie coraz bardziej na nich bialy osad. Nie wiem co robić. Pomocy!!
Czy zrywać i suszyć i ponownie zalewać pudełko czy czekać jeszcze pare dni?
Niżej zdjęcia jak wyglądają grzyby na chwile obecną:
OST2.jpg
OST3.jpg
Masz straszny syf w otoczeniu, to widać na zdjęciach. Brudny stół, do tego być może spora wilgoć. Do tego wyciągasz kita z torby, stawiasz go na stole w kuchni, w której lata masa szitu w powietrzu i cholera wie, co jeszcze z nim robisz.
To nie jest takie łatwe, żeby zakazić owocniki, ale Tobie się niestety udało. Na przyszłość nie wyciągaj kita z torby (otwieraj tylko na wachlowanie/pryskanie) i przy takich warunkach w mieszkaniu trzymaj go z dala od kuchni i łazienki.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/9/96cf3c7b-27fd-4856-9500-232bba3e95f8/gas%20station%20adderall.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250625%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250625T081702Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=f5446b67d653774b39503c17a8936c8ccb7ccbc657979033dfb3d9f5f9daa9e5)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut.jpg)
Biały popiół vs. czarny popiół: Prawda o wskaźnikach jakości konopi
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/marijuanabasic_0.jpg)
Medyczna marihuana. Przerwa tolerancyjna – prosty sposób, by konopie znów działały lepiej
Choć powszechnie uważa się, że jeśli dawka przestaje działać, należy ją zwiększyć – nie zawsze jest to właściwe podejście. U niektórych osób większa dawka działa wręcz odwrotnie, ponieważ ich organizm rozwinął zbyt wysoką tolerancję. Zwiększanie dawki może osłabić działanie terapeutyczne i zwiększyć koszty leczenia. Przerwa tolerancyjna (tzw. tolerance break) oraz zmniejszenie dawek po jej zakończeniu może zwiększyć korzyści terapeutyczne i obniżyć potrzebne ilości konopi nawet o 60%.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/wkbezdech.png)
Medyczna marihuana kontra bezdech senny
Według danych opublikowanych przez badaczy z Minnesota Office of Cannabis Management, 40 proc. pacjentów z obturacyjnym bezdechem sennym (OSA) uczestniczących w stanowym programie medycznej marihuany doświadczyło znaczącej i trwałej poprawy jakości snu po rozpoczęciu terapii konopiami.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/zrzut_ekranu_z_2025-06-12_18-39-02.png)
Cudowne "koktajle" i narkotyki. Nieznane oblicze złotej ery Hollywood
Narkotyki, używki i magiczne koktajle, które miały utrzymać największe gwiazdy ekranu w dobrej kondycji, zdolne pracować na planie przez trzy doby bez przerwy, były w Hollywood na porządku dziennym...