Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 2 / / 0
Niemiarowość zatokowa nie jest wadą serca, jest zjawiskiem fizjologicznym i występuje również u zdrowych ludzi - zazwyczaj przechodzi samoistnie (np. wraz z wiekiem). Zwykle nie ma też znaczenia klinicznego i nie wymaga diagnostyki ani leczenia. Pomimo tego zastanawia mnie fakt, czy u osób zasadniczo zdrowych u których występują objawy tej niemiarowości, koliduje to w jakiś sposób ze stymulantami?
  • 1290 / 366 / 0
był kiedyś na czacie ktoś, kto się o to pytał, postanowił spróbować i nie wrócił już zdać relacji [*] narkotyki to nie zabawa, to jest poważna sprawa i w przypadku jak coś ci dolega, to w żadnym wypadku nie powinieneś nawet eksperymentalnie sprawdzać, bo masz duże prawdopodobieństwo problemów różnych zagrażających życiu
  • 911 / 206 / 1
Nie "koliduje". Niemiarowość ta może zostać czasowo zniesiona pod wpływem działania stymulantów.
Zażółć Gęślą Jaźń
:grzybki: :fuj: :rzyg:
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Bezzałogowa łódź z internetem od Muska. Kartele coraz bardziej „smart”

Kolumbijskie służby wiele już widziały, ale ich ostatnie odkrycie zaskoczyło nawet weteranów walki z kartelami narkotykowymi. Marynarka wojenna tego kraju po raz pierwszy zatrzymała półzanurzalną, zdalnie sterowaną łódź do przemytu narkotyków. Jednostka była połączona z internetem przez system Starlink należący do Elona Muska.

[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.

[img]
Finał głośnego procesu w sprawie dziecka, które trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą

Dziecko, które latem 2023 roku trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą, miało wtedy dwanaście tygodni. Chłopczyk był w ciężkim stanie. Zarzuty narażenia dziecka na śmierć usłyszeli jego rodzice. Sąd skazał ojca na karę półtora roku pozbawienia wolności, matka usłyszała wyrok 10 miesięcy więzienia.