Więcej informacji: Amfetamina w Narkopedii [H]yperreala
Kiedyś brałem amfe ale później miałem kilka lat styczność z meta i wielu znajomych mówi że już nie kopie....tzn amfetamina że jakby organizm trochę oczekuje czegoś innego lub ze meta trochę za bardzo zanizyla sposobność odczuwania mety... To prawda? Jakoś nie miałem okazji spróbować a chciałbym...
Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
U ciebie nie musi to zadziałać, bo ja przeskoczyłem z krótkodziałającego stima na długodziałający, ale nawet w Twoim przypadku to plus, bo jeśli weżmiesz się za to odpowiedzialnie to i pośpisz co noc.
Bo nie oszukujmy sie, jeśli jesteś stimiarzem (jak ja) i wjebałeś się na coś zbyt potężnego, to i tak będziesz potrzebował innego stima żeby w miarę dobrze funkcjonować. Jak nie biore fety, to piję energy drinki, tak to juz jest heh. Tak czy inaczej, mam dobrą pracę, chętnie zostaję po godzinach (xd), śpię co noc i nie ma aż tak wielkich wahań nastroju. ale to tylko ja.
Raczej dobrze slyszales, opinie userow z forum sie zgadzaja.
Jak zaczynasz przygote z meta to bez benzodiazepin nawet nie zaczynaj no chyba ze masz 2 wolne dni.
24 stycznia 2021swiadome_majaki pisze: Chcesz uchronić się przed koksem zacznij brać amfetaminę. Chcesz nie wpaść w ciąg mety/amfy bierz metylofenidat albo dostępny jako RC 4-fluorometylofenidat (jest 2 do 4 razy silniejszy od pierwszego i dłużej działa-zależy od sortu, ale to jedyne różnice - podstawa dobry vendor ). kokaina MPH i 4f-MPH są inhibitorami wychwytu zwrotnego natomiast (met)amfetaminy uwalniają neuroprzekaźniki. Zupełnie przeciwstawne mechanizmy działania powodują, że zażywanie jednego blokuje częściowo lub całkowicie drugie a przy tym zwiększa przekaźnictwo neurotransmiterów, szczególnie dopaminy w uszkodzonym od mety mózgu. Taka taktyka ma tylko sens, jeżeli szukasz środka, żeby normalnie funkcjonować i zamierzasz go stosować w miarę rozsądnych dawkach. Bo zawsze można w pompkę i ... nie da to wiele high'u i lepiej z takim podejściem sobie odpuścić taktykę, którą tu opisałem.
Od strony dopaminy to i może ale do tego trzeba doliczyć od groma innych czynników.
Choćby kwestie sodu, odwodnień czy zjebamej glikemii, że o stresie nie wspomnę.
Do tego zjebana gospodarka serotoninowa rozregulowany glutaminian, kwestie noradrenergiczne czy kompletnie rozjechany układ GABA. itd
A już w ogóle to trzeba na to spojrzeć przez pryzmat emocji, radzenia sobie z kłopotami itd. jednak to już kwestie kompletnie pomijane na tym forum.
@vzpe to bardziej skomplikowane. NIESTETY GABA-ergiki działają skrajnie nieselektywnie. Zbijają katecholaminy ale zbijają też serotoninę. I tu jest dramat.
Do tego dochodzi też rozregulowanie układu GABA-ergicznego.
Wiadomo, jednorazowe podanie alpry nie zrobi lipy ale jeśli "doświadczony" ćpun złapie się mety i benzo to będzie lipa po całości.
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
18 sierpnia 2019drewix pisze: Pytanie do "weteranów". Czy amfetamina może i powinna działać tak jak zazwyczaj to robi gdy ktoś kilka lat romansowal z metą?
Kiedyś brałem amfe ale później miałem kilka lat styczność z meta i wielu znajomych mówi że już nie kopie....tzn amfetamina że jakby organizm trochę oczekuje czegoś innego lub ze meta trochę za bardzo zanizyla sposobność odczuwania mety... To prawda? Jakoś nie miałem okazji spróbować a chciałbym...
Może słabej jakości amfetamina Ci się trafiła.
Od dość dawna nie biorę mety, ale pamiętam mój roczny maraton na niestety srogich ilościach.
W przerwach ratowałem się fetą bądź metkatem.Substancje te nie działały tak jak powinny, dawkowanie było większe niż dla zwykłego śmiertelnika - ale działały.
Z całą pewnością wymagana jest dłuższa przerwa od mety, by inne substancje dopaminergiczne odzyskały swój blask, jednak niewątpliwie działają.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/6/6b791ffb-fb37-4115-a7cf-228555add870/depresja-oddechowa.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250702%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250702T225102Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=80d51eaaa20677c3a8070e74e3ef7095a320d13b5ac19edb023c2e118ebb92a2)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/obraz_2025-06-21_152357458.png)
Marynarka wojenna Salwadoru skonfiskowała ponad 6 ton kokainy
Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ogłosił w piątek przejęcie 6,3 tony kokainy i aresztowanie 17 podejrzanych handlarzy narkotyków podczas czterech „bezprecedensowych” operacji marynarki wojennej kraju na Oceanie Spokojnym.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/tajlandia.jpg)
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków
Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.