Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 5 / 1 / 0
Witam poszukuję informacji jakie neuroleptyki można stosować, jakie neuroleptyki stosowały osoby będące chore na cukrzycę. Wiem że olanzepina bardzo nie korzystnie wpływa na poziom cukru w organizmie i możliwe jest zwiększenie insulonodporności jak wręcz samo wywołanie cukrzycy typu drugiego. Ciężko o jakieś informację w internecie poza tymi że olanzepina jak i klozapina są raczej odradzane. Sam stosuję olanzepinę i jestem bardzo zadowolony z efektów ale dla cukrzyka to niestety będzie słabe rozwiązanie. A chce by bliska mi osoba spróbowałem leczenia tym gatunkiem leków.

Pozdrawiam.
Perfekcyjnienieidealy
  • 4603 / 2207 / 1
@MurzynPG
Każdy lekarz wypisujący neuroleptyki ma świadomość o interakcjach pomiędzy jednymi a drugimi lekami. Możesz zapytać, czy wziął pod uwagę te interakcje (jak masz podejrzenie, że jednak nie wziął) i poproś żeby ci wytłumaczył jak z tym walczyć (da się, nie jest to jakoś szczególnie trudne). Sam natomiast sobie nie ordynuj, gdyż jak sam piszesz możesz konkretnie namieszać (w tak już rozregulowanej) gospodarce cukrowej.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu

Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.

[img]
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.

[img]
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny

Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.