Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 5 / 1 / 0
Witam poszukuję informacji jakie neuroleptyki można stosować, jakie neuroleptyki stosowały osoby będące chore na cukrzycę. Wiem że olanzepina bardzo nie korzystnie wpływa na poziom cukru w organizmie i możliwe jest zwiększenie insulonodporności jak wręcz samo wywołanie cukrzycy typu drugiego. Ciężko o jakieś informację w internecie poza tymi że olanzepina jak i klozapina są raczej odradzane. Sam stosuję olanzepinę i jestem bardzo zadowolony z efektów ale dla cukrzyka to niestety będzie słabe rozwiązanie. A chce by bliska mi osoba spróbowałem leczenia tym gatunkiem leków.

Pozdrawiam.
Perfekcyjnienieidealy
  • 4603 / 2206 / 1
@MurzynPG
Każdy lekarz wypisujący neuroleptyki ma świadomość o interakcjach pomiędzy jednymi a drugimi lekami. Możesz zapytać, czy wziął pod uwagę te interakcje (jak masz podejrzenie, że jednak nie wziął) i poproś żeby ci wytłumaczył jak z tym walczyć (da się, nie jest to jakoś szczególnie trudne). Sam natomiast sobie nie ordynuj, gdyż jak sam piszesz możesz konkretnie namieszać (w tak już rozregulowanej) gospodarce cukrowej.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
HyperTuba dodaj film
Artykuły
Newsy
[img]
Prof. Marcin Wojnar o alkoholach 0%: Piwo bezalkoholowe podtrzymuje mechanizmy uzależnienia

Coraz więcej osób sięga po piwo bezalkoholowe, wierząc, że to zdrowy wybór. Czy na pewno? Prof. Marcin Wojnar tłumaczy, dlaczego „zerówki” mogą być poważnym zagrożeniem – zapraszamy do przeczytania wywiadu.

[img]
Baner reklamujący sprzedaż mefedronu wisiał na płocie sopockiego kempingu

Na ogrodzeniu kempingu przy ul. Bitwy pod Płowcami w Sopocie zawisł baner z kodem QR, który po zeskanowaniu prowadził do strony oferującej sprzedaż mefedronu. To kolejny przypadek, po niedawnych doniesieniach z Gdańska, reklamowania sprzedaży narkotyków za pomocą umieszczanych w miejscach publicznych kodów QR.

[img]
Częste używanie konopi ma związek ze zwiększoną śmiertelnością pacjentów z rakiem jelita grubego

Osoby z rakiem jelita grubego i udokumentowaną historią częstego używania konopi były ponad 20 razy bardziej narażone na śmierć w ciągu pięciu lat od diagnozy w porównaniu z osobami bez takiej historii - informuje pismo „Annals of Epidemiology”.