Zauważyłem, że w wątkach dotyczących konkretnych neuroleptyków niewiele osób porusza ten temat.
Sam zamierzam odstawić w tym roku (jak już będę po odstawce benzo) Risperidion i kwetiapine. Niepokoi mnie szczególnie ten pierwszy. Czy to np. możliwe żeby objawy odstawienne po zaprzestaniu jego przyjmowania przypominały te przy odstawce benzo?
Czy zna ktoś, czy istnieje sposób na poradzenie sobie z objawami odstawiennymi po neuroleptykach?
Czy da się im zaradzić na podobnej zasadzie jak na te po benzo i opioidach? Czy są jakieś substancje które przyjmowane wtedy złagodziłyby te objawy? Jak to jest?
14 lipca 2020ZX pisze: Jak z kazdym psychotropem, odstawiac nalezy powoli. Mozesz uzyc metody wolumetrycznej, tj rozpuscic w wodzie i pobierac okreslona ilosc powoli schodzac z dawek o jakas tam dokladna mala ilosc.
---
Czy nie jest tak że jak biorę kwetiapine i rysperydon, to przy odstawianiu tego drugiego ta pierwsza będzie pomagać, tak samo jak pomaga przy odstawce benzo?
15 lipca 2020custom pisze: Jak długo jesteś na neuroleptykach?
Na kwetiapinie - tydzień.
15 lipca 2020serotoninowy pisze: Na co to bierzesz?
Kwetiapine - na odstawke benzo, jestem w trakcie.
Tak w ogole to jak juz jestes 4 miesiace, to pociagnij jeszcze ze 2, to ci benzo do 6 miesiecy zejdzie i wtedy powoli odstawiaj jesli zdrowie ci mile.
W ogole z tekstem ze brac do konca zycia to poleciales, po kilku latach masz spore szanse zeby sie odjebac na czyms takim, jedyne co musisz zrobic to zejsc z dragow wszystkich i normalnie zyc. Najpierw z benzo a potem z neuro.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/a/ad918cd3-fad5-4bcc-baa1-2c5a73b37b69/choroszcz.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250712%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250712T120303Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=74e0699ff17387cf8b921b023486e508649463bdfd74d3c35c3e093c783d5467)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotestypolicja_0.jpg)
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?
Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.