Negatywne konsekwencje przyjmowania fitokannabinoidów i sposoby im przeciwdziałania.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0
Siema, sprawa wygląda tak że mam uczulenie na pleśń. Czytałem kilka razy że przy nieprawidłowym suszeniu i hodowli(?) trawy może się pojawiać w niej pleśń. I teraz pytanie do was czy duże jest szansa na to że rzeczywiście bedzie taka sytuacja i jakiego stopnia to zagrożenie dla alergika?
  • 182 / 34 / 0
A możesz jeść orzeszki ziemne?
  • 6 / / 0
Szczerze to moja partnerka ma poważne uczulenie, ale nigdy nie stawiałem trawy jako zagrożenie dla niej. Palimy razem dość często i do tej pory było ok, wiec raczej nikła szansa na takie zjawisko
  • 78 / 4 / 0
koleżka palił ostatnim czasem przez jakiś miesiąc spleśniałe palenie ( a mówiłem mu że to syf, debil ciśnieniowiec i tak to jarał ) teraz ponad miesiąc przyjmuje antybiotyki i nie jest z nim za dobrze.
Uwaga! Użytkownik frytazeszklem nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 12490 / 2425 / 0
Szansa, że dostaniesz pleśń w gratisie z paleniem istnieje i nie jest to podobno jakieś rzadkie zjawisko. Czytałem jakieś statystyki / badania ulicznego tematu w którymś stanie w USA i niestety, ale pleśni w nim (temacie) nie brakowało.
A na ile jest to groźne (szczególnie dla alergików), to nie wiem.
Jeśli nie wyłapie się pleśni na etapie żywego krzaka i nie powycina się jej razem ze zdrową tkanką, to później na gotowym (wysuszonym) zbiorze bardzo ciężko wyłapać, że coś tam rosło (chyba, że szycha jest przeżarta i widać to gołym okiem).
Dlatego sadząc, wiesz dokładnie, co palisz (jeśli oczywiście robiłeś inspekcję kwiatostanu).
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.

[img]
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu

Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.

[img]
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny

Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.