Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2298 • Strona 123 z 230
  • 1 / / 0
W moim przypadku SSRI miało słabe działanie, owszem wyleczyło mnie z fobii, ale usypiało na kilkanaście godzin.
  • 189 / 9 / 0
Biorę 15mg obecnie rano, do tej pory z rana. Przeciwlękowo super tylko że czuje się strasznie senny. Lekarz pozwolil mi próbowanie zmiany pór dawkowaniu np na wieczór.

Rozkminiam by rano brać 5mg a wieczorem 10mg.

Ktoś zauważył jakieś pozytywne różnice w aspekcie zaglowania porami przyjmowanego leku? :D
  • 270 / 26 / 0
Ja z wieczora zmieniłem na ranek i dla mnie jest tak idealnie. Rano kawa i zamuły nie mam. Wieczorem jak brałem to nie mogłem usnąć.
Uwaga! Użytkownik ludecki12 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 683 / 133 / 0
26 listopada 2019ludecki12 pisze:
Ja z wieczora zmieniłem na ranek i dla mnie jest tak idealnie. Rano kawa i zamuły nie mam. Wieczorem jak brałem to nie mogłem usnąć.
przecież nawet lekarze i ulotka informuję o tym by nie brać późną porą bo może wywołać bezsenność, ale jak organizm się przyzwyczai to i w nocy na luzaku można spać
  • 189 / 9 / 0
Narazie od 3 dni biere 10 mg rano i 5 wieczorem. Zacząłem wstawać bardziej wypoczęty :D Samo Esci stosuje już 3 msc. A zmianę pory podawania leku konsultowałem z lekarzem przez FB. Także.. jakby ktoś cierpiał na nadmierna senność to polecam pokombinować w podobny sposób ( oczywiście najlepiej w konsultacji z lekarzem)
  • 551 / 54 / 0
Escitalopram na mnie nie działa, 25 mg nie robi większego wrażenia, zamieniono mi na paroksetyne 20 mg. Ale tabletki escitalopramu zostały, czy można dorzucić do paroksetyny jedną tabletke 10 mg esci?
  • 446 / 94 / 0
Duże prawdopodobieństwo, że lekarz prowadzący by Ci tego odradzał, więc nie oczekuj że ktoś Ci powie, żebyś łączył oba leki.

Skoro mówisz, że 25mg escitalopramu "nie robi na Tobie wrażenia", to jaki miałby być cel dorzucenia go do paroksetyny?
Jak tak bardzo chcesz się pozbyć zalegających tabletek, to oddaj je do apteki.
  • 3649 / 995 / 2
22 listopada 2019blau77 pisze:
Ja miałem jakąś wade serca, może i nadal są , chyba właśnie wydłużone qt i coś tam z zastawką. Zgodnie z ulotką nie powinienem brać escitalopramu. No i mam cały czas takie jakby trudności w złapaniu swobodnego pełnego oddechu. Moze podczas snu zabraknie oddechu i zdechne, ale sie nie przejmuje. Od siebie dodam nie kupywac zamiennikow za 10 zl, bo sa nic nie warte.
Zamienników? Od kiedy (S)-1-[3-(dimetyloamino)propylo]-1-(4-fluorofenylo)-1,3-dihydroizobenzofurano-5-karbonitryl nie jest (S)-1-[3-(dimetyloamino)propylo]-1-(4-fluorofenylo)-1,3-dihydroizobenzofurano-5-karbonitryl ???
25 listopada 2019Oinyu pisze:
W moim przypadku SSRI miało słabe działanie, owszem wyleczyło mnie z fobii, ale usypiało na kilkanaście godzin.
Escitalopram cię wyleczył z fobii, a usypiał na kilkanaście godzin? Nawet żeby to była prawda to raczej nie może być prawda. Jasne - ketrel, to bym się zgodził, ale że po escitalopramie mogłeś przesypiać, to dziwne conajmniej. Z tego co wiem, przy podwyższaniu serotoniny jest zmulenie, ale wcale nie jest tak sennogenna. Szczególnie jak escitalopram weźmie się na noc.
Gdy możesz być kim chcesz. Bądź sobą. No chyba, że możesz być Son Goku, wtedy zawsze bądź Son Goku.
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
  • 270 / 26 / 0
Też nie rozumiem jak może to kogoś zamulać. Ja rano jak z tym wypije kawę to latam nakręcony jak na futrze. Może przez kilka pierwszych dni byłem zaczadzony ale szybko to minęło. Może za duża dawka.
Uwaga! Użytkownik ludecki12 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 189 / 9 / 0
Powiem wam że po 3 miesiącach stosowania, głównie 10 mg i od 2 tyg 15 mg. Czuje że to dziala i naprawdę Super :D takie lekkie psychopatyczne hipo
ODPOWIEDZ
Posty: 2298 • Strona 123 z 230
HyperTuba dodaj film
Newsy
[img]
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw

Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.

[img]
Koniec z lękiem po THC? Ten popularny terpen może być kluczem

Czy zdarzyło Ci się kiedyś poczuć niepokój lub lekką paranoję po użyciu marihuany? To częste doświadczenie, zwłaszcza przy mocniejszych odmianach, bogatych w THC. Od lat w branży konopnej krąży teoria „efektu otoczenia”, która sugeruje, że inne związki w roślinie mogą łagodzić te negatywne odczucia. Do niedawna była to jednak głównie opowieść. Teraz mamy twarde dowody.

[img]
Depenalizacja marihuany w Polsce już wkrótce? „Projekt jest już gotowy”

Czy jeszcze w tym roku w Polsce marihuana zostanie zdepenalizowana? Jak dowiedział się reporter RMF FM, poselski projekt ustawy jest już gotowy. Teraz jego autorzy szukają poparcia w innych klubach parlamentarnych.