Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2298 • Strona 123 z 230
  • 1 / / 0
W moim przypadku SSRI miało słabe działanie, owszem wyleczyło mnie z fobii, ale usypiało na kilkanaście godzin.
  • 189 / 9 / 0
Biorę 15mg obecnie rano, do tej pory z rana. Przeciwlękowo super tylko że czuje się strasznie senny. Lekarz pozwolil mi próbowanie zmiany pór dawkowaniu np na wieczór.

Rozkminiam by rano brać 5mg a wieczorem 10mg.

Ktoś zauważył jakieś pozytywne różnice w aspekcie zaglowania porami przyjmowanego leku? :D
  • 270 / 26 / 0
Ja z wieczora zmieniłem na ranek i dla mnie jest tak idealnie. Rano kawa i zamuły nie mam. Wieczorem jak brałem to nie mogłem usnąć.
Uwaga! Użytkownik ludecki12 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 683 / 133 / 0
26 listopada 2019ludecki12 pisze:
Ja z wieczora zmieniłem na ranek i dla mnie jest tak idealnie. Rano kawa i zamuły nie mam. Wieczorem jak brałem to nie mogłem usnąć.
przecież nawet lekarze i ulotka informuję o tym by nie brać późną porą bo może wywołać bezsenność, ale jak organizm się przyzwyczai to i w nocy na luzaku można spać
  • 189 / 9 / 0
Narazie od 3 dni biere 10 mg rano i 5 wieczorem. Zacząłem wstawać bardziej wypoczęty :D Samo Esci stosuje już 3 msc. A zmianę pory podawania leku konsultowałem z lekarzem przez FB. Także.. jakby ktoś cierpiał na nadmierna senność to polecam pokombinować w podobny sposób ( oczywiście najlepiej w konsultacji z lekarzem)
  • 551 / 54 / 0
Escitalopram na mnie nie działa, 25 mg nie robi większego wrażenia, zamieniono mi na paroksetyne 20 mg. Ale tabletki escitalopramu zostały, czy można dorzucić do paroksetyny jedną tabletke 10 mg esci?
  • 446 / 94 / 0
Duże prawdopodobieństwo, że lekarz prowadzący by Ci tego odradzał, więc nie oczekuj że ktoś Ci powie, żebyś łączył oba leki.

Skoro mówisz, że 25mg escitalopramu "nie robi na Tobie wrażenia", to jaki miałby być cel dorzucenia go do paroksetyny?
Jak tak bardzo chcesz się pozbyć zalegających tabletek, to oddaj je do apteki.
  • 3649 / 995 / 2
22 listopada 2019blau77 pisze:
Ja miałem jakąś wade serca, może i nadal są , chyba właśnie wydłużone qt i coś tam z zastawką. Zgodnie z ulotką nie powinienem brać escitalopramu. No i mam cały czas takie jakby trudności w złapaniu swobodnego pełnego oddechu. Moze podczas snu zabraknie oddechu i zdechne, ale sie nie przejmuje. Od siebie dodam nie kupywac zamiennikow za 10 zl, bo sa nic nie warte.
Zamienników? Od kiedy (S)-1-[3-(dimetyloamino)propylo]-1-(4-fluorofenylo)-1,3-dihydroizobenzofurano-5-karbonitryl nie jest (S)-1-[3-(dimetyloamino)propylo]-1-(4-fluorofenylo)-1,3-dihydroizobenzofurano-5-karbonitryl ???
25 listopada 2019Oinyu pisze:
W moim przypadku SSRI miało słabe działanie, owszem wyleczyło mnie z fobii, ale usypiało na kilkanaście godzin.
Escitalopram cię wyleczył z fobii, a usypiał na kilkanaście godzin? Nawet żeby to była prawda to raczej nie może być prawda. Jasne - ketrel, to bym się zgodził, ale że po escitalopramie mogłeś przesypiać, to dziwne conajmniej. Z tego co wiem, przy podwyższaniu serotoniny jest zmulenie, ale wcale nie jest tak sennogenna. Szczególnie jak escitalopram weźmie się na noc.
Gdy możesz być kim chcesz. Bądź sobą. No chyba, że możesz być Son Goku, wtedy zawsze bądź Son Goku.
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
  • 270 / 26 / 0
Też nie rozumiem jak może to kogoś zamulać. Ja rano jak z tym wypije kawę to latam nakręcony jak na futrze. Może przez kilka pierwszych dni byłem zaczadzony ale szybko to minęło. Może za duża dawka.
Uwaga! Użytkownik ludecki12 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 189 / 9 / 0
Powiem wam że po 3 miesiącach stosowania, głównie 10 mg i od 2 tyg 15 mg. Czuje że to dziala i naprawdę Super :D takie lekkie psychopatyczne hipo
ODPOWIEDZ
Posty: 2298 • Strona 123 z 230
Artykuły
Newsy
[img]
Belgia: Rozbito gang przemytników kokainy

Policja rozbiła dużą grupę kokainową działającą w Belgii. Przemytnicy przywozili narkotyki z Ghany i Dominikany przez lotnisko w Brukseli. Następnie, przez port w Antwerpii, narkotyki były wysyłane za granicę. Niektórzy podejrzani spotykali się regularnie w barze shisha w Vilvoorde (Brabancja Flamandzka), aby omawiać swoje interesy.

[img]
77-letnia cudzoziemka oskarżona o produkcję narkotyków

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 77-letniej obywatelce Rosji, która miała na swojej posesji uprawiać konopie indyjskie i wytwarzać z nich narkotyki. Na poddaszu jej domu znaleziono 19,5 kg suszu i 197 sadzonek ziela konopi.

[img]
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?

Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.