Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 86 • Strona 5 z 9
  • 17 / 2 / 0
Hmm, a preparaty witaminowe (wapń, fosfor d3), które by trzymały poziom wyplukiwanych makro w normie? Ktoś coś jakieś preparaty sensowne by szkliwo zostało na swoim miejscu?
  • 5774 / 1184 / 43
Pewnie, że warto je brać.
Nie szalejmy z tym myciem zębów.
Usta wyschnięte jak wagina podczas gwałtu z braku śliny, przyczyniają się do niszczenia zębów.
>A komendant po tym gównie ląduje na Kolskiej.
  • 600 / 109 / 0
Co do preparatów to myślę wit d3 najlepiej poprosić lekarza o devikap wtedy za miesięczną kurację zapłacimy kilka zł. Można dorzucić wapń, np. calperos. Tylko ostrożnie z dawkami żeby się hiperkalcemi nie dorobić.
"Głębia ziewa na powierzchni,
a powierzchnia okazuje się dnem głębi."
Stanisław Ignacy Witkiewicz
  • 8103 / 907 / 0
Mimo, ze jestem w ciągu to dbam o zęby.Zawsze znajdę te parę minut wieczorkiem na umycie.
Lekoman :tabletki:
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
  • 404 / 40 / 0
Chodzenie do dentysty,mycie zębów,ale jak chce się mieć,dobry stan zębów,na długo,to trzeba nitkować delikatnie.Bez nitkowania one i tak będą się sypać szybko.Jak ktoś leci,kreśli to jest lipa,bo zanieczyszczenia wchodzą,ponoć w dziąsła,a na prądzie w mordzie jest inne PH.Mym zdaniem,trzeba co pół roku,chodzić do dentysty,delikatnie nitkować co drugi dzień,kupić delikatna szczoteczkę,są takie dla dzieci,myć 5-6 razy dziennie,dokładniej,ale krócej,bo częste mycie(więcej,niż trzy razy dziennie)może nie być z byt dobre dla szkliwa.Po myciu chyba Ph powinno,chyba być inne(lepsze).Tylko to wszystko z głową,trzeba robić,żeby ktoś odpalony/naćpany nie zdarł sobie szkliwa.Ale też jak ktoś,bez końca napierdala mete/lód to i tak mu nic.nie pomoże,na dłuższą metę( Chodzi o taką,którą mijają sportowcy,biegacze itp)Czyli meta nie pomaga,na dłuższą metę.
  • 1008 / 204 / 2
Myć po śniadaniu, a nie przed.
Uwaga! Użytkownik eth0 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 8103 / 907 / 0
Najważniejsze to myc wieczorem, przed snem.
Lekoman :tabletki:
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
  • 5774 / 1184 / 43
Niektórzy myją zęby 7 razy dziennie, znam takich.
Przecież oni niszczą sobie zęby tym ciągłym myciem.
3 razy w ciągu dnia, po kawie wypłukać usta i żuć gumy.
Kurwa, ale jak pomyślę że są ludzie co wcale nie myją zębów...
Groza, groza !
I nigdy nie wcierajcie jakiegoś prochu w dziąsła, to jest bardziej chore dla mnie, niż walenie po kablach.
>A komendant po tym gównie ląduje na Kolskiej.
  • 2429 / 579 / 155
Oczywiście, że przesada nie jest w niczym zdrowa, zwłaszcza z trucizną ;) (hehe, fluorek sodu - wykaz A).
Wiadomo, że zęby bez mycia będą w opłakanym stanie, ale przesada w drugą stroną może być nieraz jeszcze gorsza.
Co do wcierania w dziąsła - U mnie powodowało jakąś przeczulicę zębów, po prostu ból przy gryzieniu czegokolwiek, a nawet dotykaniu zębów. Więc również nie polecam. Ewentualnie sublingual.
Uwaga! Użytkownik taurinnn nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2394 / 653 / 0
A to się tyczy też ciągów opiatowych?? Bo od około 7 lat jem kodeinę, morfinę i tramal i od około pół roku strasznie zaczęły mi się kruszyć i odpadać zęby - nie w całości ale np pół żeba potrafi pójść albo 1/4. Ma to jakiś związek z dragami czy to ze starości -mam 29 lat ( jeśli chodzi o mycie zębów to myje - średnio 2 razy dziennie. Czasem się zapomni a czasem umyje aż z 4 / 5 razy w ciągu dnia ale poza tym nie czynię żadnych innych " zębowych" zabiegów )
ODPOWIEDZ
Posty: 86 • Strona 5 z 9
Artykuły
Newsy
[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.

[img]
Narkotyki w bloku rysunkowym dla dzieci. Z piłkarzami reprezentacji Polski na okładce

Wrocławskie służby znalazły je w paczkach kurierskich