Z tego co wiem preparaty takie są dosyć drogie (samo K2 kosztuje 28$/180 tabl.), stąd odradzam kupowanie 100 tabl. D3+K2 za 20 zł - zresztą, wystarczy zerknąć na skład, od którego się włos jeży na głowie.
Sengita pisze:.
Miód to cukier - produkt okazjonalny.
Kwas fitynowy - enzym fitaza go rozkłada. Ubocznym produktem ów reakcji jest inozytol.
Od siebie polecę jeszcze siemię lniane mielone (pełnotłuste).
Teorie o szkodliwości zbóż poprzyj czymś proszę, bo ile wiem namaczanie i gotowanie minimalizuje substancje antyodżywcze.
Miód - niektórzy w ogóle go nie jedzą albo raczą się produktem miodopodobnym. Prawdziwy miód jest zdrowy i nie należy go sobie odmawiać. Zasada umiaru tyczy zresztą każdego pożywienia.
Człowiek nie produkuje fitazy w dużej ilości, a większość na dodatek ma problemy z florą bakteryjną - więc, żeby ją (florę) odbudować, dobrze jest zboża po prostu odstawić. Poza tym namaczanie i gotowanie nie usuwa całkowicie substancji antyodżywczych, nie mówiąc o glutenie, który jest na to odporny. Dla zdrowego w umiarkowanych ilościach nie powinny być szkodliwe, ale nigdy nie wiadomo, czy zalicza się do tej grupy szczęśliwców, czy jednak ma się nadwrażliwość na gluten (umknęło mi wspomnieć o nim w poprzednim poście, a też niszczy jelita).
Podaj mi badania o słabej produkcji fitazy(o szkodliwości strączków też), bo na razie Twoja wiedza zakapia o teorie spiskowe...a zapomniałem dodać, nie odsyłaj mnie do pseudonaukowych blogów paleo guru.
"Większość ma problemy z florą bakteryjną" "nie jedzą prawdziwego miodu" co to kurwa ma być wróżenie z fusów? Brzmi jak nagłówki tandetnych gazet.
Serio, czekam na te badania... wszyscy czekam, a nie kolejne puste teksty wszyscy mają to, chorują od tego. Wszyscy to nie Ty.
Sengita pisze:Najlepiej byłoby odstawić zboża, strączki i nabiał wszelakie, albo chociaż ograniczyć ich spożywanie. Do tego l-glutamina (na czczo), kiszonki (najpierw soki, potem też warzywa - wystarczy zwykła kapusta kiszona z woreczka, byle nie miała jakiegoś dziadostwa w postaci konserwantów w składzie), probiotyki (jak nie w kapsułkach, to miód, banany, cykoria, cebula), zadbać o sen.wkurwionygnoj pisze:W takim razie poproszę o sposoby zregenerowania dolnego układu pokarmowego
rafi333 pisze:stosowal ktos Vitapak+ firmy KFD? Biore te tabletki od miesiaca bo zawieraja konskie dawki witamin (np witaminy B6 czy B1 600% dziennego zapotrzebowania) i minerałów ! Zawsze po odstawce alko czy benzo 3-4 dni bylem nie do zycia- bezsennosc , drgania miesni itd - teraz o dziwo objawy zmniejszyly sie radykalnie ! Nie wiem czy po tym preparacie bo do tego pije jeszcze witamine C i blonnik oczyszczajacy ale ktoras z tych rzeczy (albo razem) super dziala
angrybrads1 - pierwszy ambasador GHB w polsce !!!
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/5/57098e5c-b253-4651-8d5f-24751d91f695/PcFIvApq.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20251012%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20251012T093902Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=93e2052df5de382e24e92479c8d9dedab3b475dcbe59df36719d83f75823ce5a)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zdzojntempolak.png)
Polacy a marihuana w 2025 roku: Co mówią najnowsze badania?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/weedatwork.jpg)
Jeden na dziesięciu trzydziestolatków pracuje pod wpływem. Naukowcy biją na alarm
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/kambo.jpg)
Rytuały, narkotyki i przestępstwa seksualne. Są zarzuty dla fałszywego szamana
Mężczyzna z Gryfina (woj. zachodniopomorskie), Dariusz T. przedstawiał się jako uzdrowiciel, radiesteta, bioenergoterapeuta i praktyk kambo. Jego działalność, która miała pomagać osobom zmagającym się z traumami i depresją, okazała się jednak przykrywką dla niebezpiecznych praktyk i przestępstw. 62-latek oskarżony jest o przeprowadzanie "rytuałów" przy użyciu roślin psychoaktywnych i przestępstwa o charakterze seksualnym.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/altars.jpg)
Rozbita grupa pseudokibiców zajmująca się przemytem narkotyków
Ponad 2,5 tony narkotyków mogło trafić na polski rynek dzięki działalności zorganizowanej grupy przestępczej wywodzącej się ze środowiska stołecznych pseudokibiców. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Stołecznej Policji pod nadzorem Prokuratury Krajowej skutecznie uderzyli w struktury przestępcze, zatrzymując jej kluczowych członków.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/sad_okregowy_w_legnicy.jpg)
Mieli podawać własnemu synowi narkotyki. Sąd Apelacyjny w Legnicy nie miał dla nich litości
Historia niespełna trzymiesięcznego Arturka z Legnicy na Dolnym Śląsku wstrząsnęła opinią publiczną w Polsce. Dorian G. i Katarzyna K. mieli poić malca narkotykami. W trakcie procesu wzajemnie obarczali się odpowiedzialnością. W czwartek (9 października) Sąd Okręgowy w Legnicy rozpatrzył apelację oskarżonych. — Tylko oni byli odpowiedzialni za to, że w organizmie dziecka znalazły się substancje psychoaktywne i w takim stężeniu, że zagrażały życiu i zdrowiu tegoż niemowlęcia — mówił sędzia Lech Mużyło podczas ustnego uzasadnienia wyroku.