Czy po odpowiednim przypieczeniu kapeluszy amanit kiedy kwas ibotenowy przejdzie w muscimol, jest jakaś chemiczna metoda ekstrakcji by wyciągnąć muscimol z suchej masy grzybowej ?
Wiem o metodzie uryny ale nie bardzo mi ona pasuje i czy potrzebna jest do rozdzielenia substancji kolumna chromatograficzna? Lepiej było by spożyć muscimol w swojej czystej postaci niż zajadać się kapeluszami i narażać się na nudności i dolegliwości żołądkowo/jelitowe :)
Chyba, że ktoś ma mega problemy żołądkowe po przyjęciu różnych "dziwnych" rzeczy to co innego. Można ograniczyć trochę ilość przyjmowanej substancji. Usunąć białą część kapelusza z blaszkami i zostawić jedynie część z czerwoną skórą i żółtą warstwą podskórną, tutaj najwięcej substancji czynnej jest.
Całe kapelusze nie są jednak takie straszne w smaku. Może jakiś przodek Jakucki był kiedyś. Kto wie. Trzeba by sprawdzić. :-)
jak chcecie żeby muchomorki lepiej działały to nie suszcie,tylko dajcie świeże odrazu na patelnię/do garnka,ugotujcie i zjedzcie.
Opisz swe przebogate doświadczenia, proszę.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/weedatwork.jpg)
Jeden na dziesięciu trzydziestolatków pracuje pod wpływem. Naukowcy biją na alarm
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/p06p0z0v.jpg)
Ekstaza i ekstaza: jak patrzyliśmy i patrzymy na narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/emblemat-kpp-gniezno.jpg)
Nie wiedzieli, że zatrzymują kolegę. Pijany policjant szalał na hulajnodze
Już jego „styl jazdy” zwracał uwagę, ale okazało się, że to dopiero początek problemów mężczyzny. Policjanci z Gniezna zatrzymali kierowcę hulajnogi. Miłośnik szaleństw na elektrycznym jednośladzie nie tylko był pijany, ale też miał przy sobie narkotyki. Lekkomyślny kierowca to... policjant.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/sejm9.jpg)
Depenalizacja marihuany w Polsce już wkrótce? „Projekt jest już gotowy”
Czy jeszcze w tym roku w Polsce marihuana zostanie zdepenalizowana? Jak dowiedział się reporter RMF FM, poselski projekt ustawy jest już gotowy. Teraz jego autorzy szukają poparcia w innych klubach parlamentarnych.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/76-25649_g.jpg)
19-latek po narkotykach zadzwonił na policję. Wydawało mu się, że ktoś chce się włamać do jego domu
Rudzcy policjanci podczas interwencji w jednym z mieszkań w Wirku ujawnili marihuanę i metamfetaminę. 19-letni rudzianin został zatrzymany, usłyszał zarzut posiadania narkotyków i objęto go policyjnym dozorem.