Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala
Blue_Berry pisze:
Odstawienie narkotyków zawsze jest sensownym wyjściem, tylko nie każdy jest w stanie przeżyć taki wstrząs.
Widzisz, wiele osób z tego forum, których historie śledzić można było przez laty, gdy ty jeszcze nie wiedziałaś, że istnieje coś takiego jak hyperreal, nauczyło się żyć z uzależnieniem. Uczą się/pracują, mają rodziny, zainteresowania, a poranna i wieczorna działka stanowią nieodłączny element ich codzienności. Pogodzili się z faktem, że niemożliwym jest dla ich ciała i psychiki życie bez trucizny, jaką skłonni są siebie częstować by ukoić ból, którego podłoża już nawet nie pamiętają, bo minęło 5, 10, 30lat.
Jeżeli czytając moje posty uznałeś opiody za fajne, przepraszam. Byłam strasznie nieodpowiedzialna w czasie swojej aktywności tutaj.
Trzymajcie się ciepło.
Blu pisze:To czy i jak mocno DXM cofa tolerancję na opiaty to kwestia mocno dyskusyjna, ale na pewno nie cofa depresji poopiatowej, anhedonni, czy tym bardziej rozwalonego układu nagrody.
Z jednej strony DXM powinien cofać tolerancję na opioidy, ale w przypadku buprenorfiny sprawa wygląda tak, że jej działanie hamują SSRI, którym jest również właśnie DXM. Jaki jest zatem, w tym przypadku, wpływ DXM na działanie buprenorfiny?
eĆmok pisze: Dex jest SRI lub domniemanym SDRI, na pewno nie SSRI.Tak, czy siak należy do grupy antydepresantów i akurat na depresję mógłby pomagać.
Stwierdzenie "DXM wpływa na działanie buprenorfiny, ponieważ to SSRI" jest nieprecyzyjne i obrazuje sposób myślenia, którego farmakolog powinien się wystrzegać jak ognia, innymi słowy autor w/w zdania nie zadał sobie trudu, aby przeanalizować jak najwięcej aspektów problemu:
1) DXM to SRI, a nie SSRI - nie jest selektywny.
2) SSRI (z resztą tylko norfluoksetyna, sertralina i escitalopram) wpływają na działanie buprenorfiny, ponieważ są substratami CYP3A4 tak jak ona i mogą przez to spowalniać metabolizm, a nie dlatego, że wpływają na serotoninę.
3) DXM nie jest klasyfikowany jako antydepresant, chociaż antagonizm NMDA (tutaj głównie działa metabolit, dekstrorfan) działa pośrednio przeciwdepresyjnie.
ZERO TOLERANCJI DLA TOLERANCJI!
Czy organizm jest już trwale zepsuty?
Scalono./pletz
Prosze scalić.
Kolego wyżej, nawet jeśli po jakimś czasie wraca do poziomu na którym życie zaczyna cieszyć, to myślę że główny problem to nasza psychika, pamięć tego stanu, to szczęście, sztuczne ale jednak o wiele silniejsze. Jak żyć z takim wspomnieniem? Wyobrażasz sobie że z tego wyjdziesz, mija 10 lat, spacer z kobietą i być może potomkiem, chwile dumasz i stwierdzasz że dają Ci szczęście, warto żyć, ale pamięć mowi ze mozesz byc bardziej szcześliwy. Mam na myśli że im dłuższa abstynencja, to nawet jeśli ten układ powróci do 80 procent sprawności, to własna pamięć będzie najbardziej uciążliwa. Czasem myśle czy gdybym dostał kompletnej amnezji, wpadł w roczną śpiączke - obudze się inną osobą?
Bearfan86 pisze:Czy po kilku latach na opio (ciągi etc) można przywrócić systemowi nagradzania dawną funkcjonalność (zakładamy efektywne odstawienie all opio)?
Czy organizm jest już trwale zepsuty?
Po wieloletnich ciągach nie można.
Bearfan86 pisze:Czy po kilku latach na opio (ciągi etc) można przywrócić systemowi nagradzania dawną funkcjonalność (zakładamy efektywne odstawienie all opio)?
Czy organizm jest już trwale zepsuty?
Z obecnie dostępnych najlepiej mnie resetowała difenidyna.
Wyglądało to tak że drobne rzeczy w życiu, na które na trzeźwo już dawno dostałem tolerki (tolerka na rzeczywistość, przejebana sprawa) cieszyły mnie jak dziecko.
Może jakiś lekki i mało ćpuński antagonista NMDA (memantyna?), którego można brać w ciągach, by pomógł?
ENTEOGENY PRAWEM, NIE TOWAREM!
Układ nagrody kurwą jest.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/f/f9b4121c-ee38-4ba0-8cd2-ed2ac1013ebd/20230626_085512.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250514%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250514T153702Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=16a95728c7e3c6b1e47ebdc320479ea28a61026c3eebaa85165a4ed9b8add7db)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut_ekranu_z_2025-01-17_11-55-24.jpg)
„Wokół marihuany medycznej wciąż jest wiele stereotypów, a największą bolączką jest dezinformacja”
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/221176_r2_940.jpg)
Alkohol zabija 82 osoby dziennie. "W Radomiu jest więcej monopolowych niż w całej Szwecji"
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marsz-wyzwolenia-konopi-w-warszawie-28-05-2022-r-.jpg)
Zróbmy przykrość „gangom ze Wschodu” i zalegalizujmy marihuanę (na dobry początek)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/medmjaustralia.jpg)
Medyczna marihuana długoterminowo poprawia jakość życia pacjentów
Australijscy medycy mówią, że pacjenci, którym przepisano medyczną marihuanę, mogli liczyć na poprawę ogólnej jakości życia związanej ze zdrowiem, a także zmniejszenie zmęczenia i zaburzeń snu przez okres jednego roku. Lęk, depresja, bezsenność i ból również ulegały osłabieniu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/alcohol_vs_marijuana.jpg)
Marihuana zmniejsza pragnienie alkoholu u osób pijących dużo – Nowe badania finansowane przez rząd
Czy marihuana może pomóc osobom pijącym dużo alkoholu pić mniej? Nowe badanie przeprowadzone w USA sugeruje, że tak – i to z zaskakująco prostego powodu. Osoby, które sięgały po marihuanę tuż przed alkoholem, piły wyraźnie mniej i miały mniejsze łaknienie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/robert-rutkowski00.jpg)
Terapeuta uzależnień: Zielsko ma konsekwencje w następnym pokoleniu
Na oczach Roberta Rutkowskiego, terapeuty uzależnień, zmieniła się rzeczywistość wokół substancji psychoaktywnych w Polsce. Ekspert opowiedział, co działo się za kulisami tej zmiany. - To miało swoją cenę, która mnie wtedy przeraziła - powiedział wprost.