Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala
Dodatkowo ja miałem to szczęście w nieszczęściu, że w pewnym momencie byłem już potwornie zmęczony trybem życia polegającym tylko na kołowaniu kasy, skrętach, pobudkach, kiedy pierwszą myślą było, czy mam na dziś hajs, czy nie...
Również nie widzę w postach Blu żadnego hejtowania, czy frajerstwa. Jest sporo sarkazmu (co osobiście bardzo cenię :-) ), ale przede wszystkim prawdy.
Miałem co prawda bardzo długą przerwę od ćpania, nie pamiętam jak długą ale można to sprawdzić analizując datę kiedy zniknąłem z forum do momentu gdy się ostatnio pojawiłem. Specjalnie nie liczyłem dni, miesięcy by nie uznać, że minęło np 2 miesiące jestem zdrowy i znowu jazda.
Zmieniam wiele rzeczy w życiu, leczę się z depresji, która tak na prawdę wciągnęła mnie w nałóg, mam nową laskę, dla której się również staram.
Najważniejsze jest zdanie sobie sprawy ze swojej sytuacji, wielu żyje w zakłamaniu ale prędzej czy później przyjdzie rozliczenie.
Niech każdy będzie tego pewien.
PS: Dlaczego bupra w postaci B nie pomaga wyjść z nałogu? Przecież gdy się dojdzie do 1 lub połowy tabletki na dobę to myślę, że będzie normalnie. Mylę się?
Na dzień dzisiejszy biorę 3 tabletki 0,4 B na dzień. Taki system pociągnę przez tydzień, następnie zejdę do 2 tabletek B -rano i przed snem.
Jak będzie dalej to się zobaczy.
Gdy będzie trzeba to będę te tabsy dzielił na połowę.
PS1: Na dzień dzisiejszy podaje 2 tabsy, jedną rano drugą po południu. Wieczorem odpuściłem, staram się zasnąć bez tego. klona zredukowałem do 1 mg przed snem i 1 mg rano. Też nieźle. Na razie nie mam ciśnień na ćpanie. Mam się przed kim wygadać i jest OK. Ale cały czas się boje o przyszłość i to jest strach uzasadniony.
Bunondol w substytucji to marna alternatywa, biorąc pod uwagę niskie dawki, bo rżędu- 0,2 mg oraz 0,4 mg.
Tak więc:
20 x 0,4 mg = 8 mg
40 x 0,2 mg = 8 mg.
Jedyną słuszną alternatywą jest więc Suboxone (2mg/0,5mg, lub 8mg/2mg - buprenorfina/naloxon), Subutex i tego typu leki zawierające większą dawkę substancj czynnej (bpr).
Jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe, dawki 0,2-0,4 są bardzo silne dla osoby bez tolerancji na opioidy.
Najlepszą drogą administracji buprenorfiny w Suboxonie czy Bunondolu, Subutexie itp. jest podanie i.n, słabiej wypada s.l (chociaż i tak dobrze, bo do 50% B.A)
Podanie i.v mija się z celem i jest najmniej korzystną drogą administracji w przypadku tej substancji.
Pozdrawiam,
BlueV.
- Fortuna multis dat, nimis, satis, nulli..
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marsz-wyzwolenia-konopi-w-warszawie-28-05-2022-r-.jpg)
Zróbmy przykrość „gangom ze Wschodu” i zalegalizujmy marihuanę (na dobry początek)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psiloshrooms25.jpg)
Psychodeliki mogą wspomagać onkologiczną psychoterapię i leczenie alkoholizmu
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/krysztalowycamping_0.jpg)
Baner reklamujący sprzedaż mefedronu wisiał na płocie sopockiego kempingu
Na ogrodzeniu kempingu przy ul. Bitwy pod Płowcami w Sopocie zawisł baner z kodem QR, który po zeskanowaniu prowadził do strony oferującej sprzedaż mefedronu. To kolejny przypadek, po niedawnych doniesieniach z Gdańska, reklamowania sprzedaży narkotyków za pomocą umieszczanych w miejscach publicznych kodów QR.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/prof._marcin_wojnar.png)
Prof. Marcin Wojnar o alkoholach 0%: Piwo bezalkoholowe podtrzymuje mechanizmy uzależnienia
Coraz więcej osób sięga po piwo bezalkoholowe, wierząc, że to zdrowy wybór. Czy na pewno? Prof. Marcin Wojnar tłumaczy, dlaczego „zerówki” mogą być poważnym zagrożeniem – zapraszamy do przeczytania wywiadu.