Pojawił się nowy środek na brytyjskim rynku, ludzie opisują go jako lepsza wersja etylofenidatu :)
Dodano strukturę / 909
Tylko ciekawe jak z toksycznością. etylofenidat został już dość dobrze poznany mimo, że jest RC. Jako metabolit metylofenidatu po połączeniu z alkoholem musiał być badany przy dopuszczaniu MPH do sprzedaży.
A teraz dostajemy kota w worku o zupełnie nieznanej toksyczności. No ale jeśli pojawi się więcej opinii i będzie co najmniej tak dobry jak etyl, to trzeba stestować ku chwale produktywności i przedwczesnej śmierci ;-)
Druga kwestia - czy metabolity w postaci izopropanolu i acetonu nie będą toksyczne.
Trzecia - profil farmakologiczny. Znalazłem coś takiego, ale niestety dostęp jest płatny. http://online.liebertpub.com/doi/abs/10 ... .2013.0074 A interesuje mnie porównanie z EPH powinowactwa do DAT i NET.
No i kolejna kwestia - znowu mamy 4 enancjomery do wyboru, wiec różniących się w działaniu sortów może być niezliczona ilość.
Jest o wiele bardziej ciekawy niż MPH i EPH, pzynajmniej na kartce. Porównywalne wiązanie do transporterów dopaminowych jak etylofenidat i metylofenidat + odpowiednio ok. 3,25 i 1,7 raza słabsze wiązanie do transporterów noradrenalinowych w porównianio do porzedników. Czysty dopaminowy stymulant z nuta serotoninowego uspokojenia jak w przypadku etylofenidatu. Dodatkowo czas działania dłuższy o 50-100% w porównaniu do poprzednich związków z racji utrudnionego metabolizmu grupy izopropylowej.
Na papierze wygląda cudnie, ciekawe jak w praktyce...
Link do papierku:
METABOLISM AND PHARMACOLOGY OF ISOPROPYLPHENIDTATE
https://pdfshare.it/doc/4I3DL73GV/002/
A metabolitami i toksycznością raczej nie ma się co przejmować - oczywiście jeśli mowa o sorcie jakości farmaceutycznej. Efekty uboczne są takie same jak w przypadku poprzedników, inaczej ma się sprawa z alkoholem, gdzie w przypadku IPPH te interakcje są zredukowane do poziomu pozwalającego na pominięcie tej kwestii.
No ale powtarzając się - czas i praktyka pokażą. :cheesy:
serotoninowy pisze:Jesli rzeczywiscie to takie cudo i okaze sie nie byc jakies mega toksyczne to przeciez to bedzie bajka :D
Importantly, it should be noted that IPH is ultimately metabolized to the same major albeit pharmacologically inactive (Patrick et al, 1981) metabolite as MPH, i.e., ritalinic acid, and hence IPH will not be subject to yielding any uncharacterized metabolites that might otherwise be a source of concern due to a potential to produce adverse effects and/or toxicities. IPH was also noted to be a poor substrate of transesterification reactions known to be catalyzed by hCES 1.
No to jest iskierka nadziei.
No a dłuższa stymulacja i pewnie przedłużona pusta stymulacja poźniej może też być problematyczna. Będzie trzeba się pilnować, żeby nie zarzucać zbyt późno, żeby zasnąć spokojnie.
Obecnie 3-FPH jest jeszcze obiecujące, ale jak dla mnie fajny efekt, to dawki 100mg+ oral. Ekonomia średnia, szczątkowe działanie odczuwalne nawet na drugi dzień i niepokojący fluor.
Tak czy inaczej, nacieszymy się z IPH oraz kilku innych nowych substancji z 4-5 lat i znów delegal ;-)
Isopropylphenidate - An Ester Homolog of Methylphenidate with Sustained and Selective Dopaminergic Activity and Reduced Drug Interaction Liability
Results: IPH displayed unique pharmacological characteristics including greater DAT than NET binding and cellular uptake
activity, and greater resistance to hydrolysis and transesterification via carboxylesterase 1 relative to MPH. Further, sustained
psychostimulant properties offer the prospect of an enhanced duration of action.
I'm this guy's gf, we're trying it together. No burn like eph, it was really surprising. slight euphoria, feeling awake and alert but more relaxed, unlike on eph where i feel on edge most of the time
Oby tylko nie truło jakimiś związkami.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/cognitivemarijuana.jpg)
Długotrwałe używanie marihuany może mieć wpływ na zdolności poznawcze
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/zk_strzelin.jpg)
Papier nasączony syntetyczną marihuaną
W strzelińskim zakładzie karnym wykryto próbę przemytu substancji ABP, którą nasączone były kartki listu. Działanie syntetycznego narkotyku można porównać do silnego działania marihuany.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/tom-hanks-cast-away-fex-ex-product-placement-.jpg)
Marihuana w sortowni jednej z firm kurierskich
Na początku stycznia 2025 roku funkcjonariusze Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, we współpracy z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, przechwycili paczkę zawierającą ponad 1,4 kg marihuany. Narkotyki zostały ujawnione na terenie magazynu logistycznego jednej z firm kurierskich działających na terenie kraju i pochodziły ze Stanów Zjednoczonych.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/listrzaskowski.jpg)
Zaskakujące słowa Tomasza Lisa. "Odrobina amfy by Rafałowi nie zaszkodziła"
Zaskakujące słowa Tomasza Lisa! W swoim internetowym programie, w którym dyskutował na temat kampanii wyborczej, nagle stwierdził, że "odrobina amfy [amfetaminy - dop. red.]" Rafałowi Trzaskowskiemu by "nie zaszkodziła".