Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.
ODPOWIEDZ
Posty: 17 • Strona 2 z 2
  • 934 / 12 / 0
Obyś miał rację i faktycznie to co pisze sanepid nie miało oparcia w materiałach policji. Miałem w pewien sposób podobną sytuację i nawet ten sam ośrodek badał moje substancje i również zaklasyfikował mi jakieś 40 substancji z legalnych RC jako jako środki zastępcze w ilościach od pare mg do 0,5kg, leki najróżniejsze i reszta zgodnie z rzeczywistością jako nielegalne zgodnie z wykazem wiadomej ustawy. Rozwiniecie miało stąd inne bo poza śledztwem policji i sprawą karną, policjanci się odgrażali że mi dosrają ile się da i przekażą sprawę legalnych substancji do sanepidu po zakończeniu pierwszej razem z dowodami, sędzia w wyroku postanowił jednak o zwrocie dla mnie wszystkich legalnych leków i substancji mimo że określonych jako zastępcze, a policja nie przekazała na szczęście sprawy dodatkowo dla sanepidu, chociaż jak patrzyłem na wkurwienie tego który prowadził dochodzenie i wydawał finalnie pudło używek to aż się bałem czy zaraz po wyjściu z pokoju nie zatrzyma mnie jego jakiś kolega i potwierdzeniu zawartości pudła, zacznie się od nowa zabawa. Na szczęście to tylko standardowa paranojasiana przez policjantów, taki zawód widać :-D
W moim przypadku udało mi się o kilka spraw zadbać, bo kompa uratował truecrypt, telefony zadbane i służyły do pracy i życia prywatnego zawsze. Nie było żadnego świadka związanego ze sprawą poza mną Około kilkadziesiąt potwierdzeń nadania listów i paczek z fikcyjnym nadawcą. zostało moją tajemnicą jak i wszystkie pozostałe szczegóły, ze względu że nie złożyłem żadnego zeznania podczas całej sprawy ;-)

A za 4-MEC nie masz sprawy karnej?
  • 7 / / 0
Za 4-MEC nic nie było, od razu umorzenie.

Sprawa potoczyła się następująco:
Napisałem z adwokatem obfite odwołanie od decyzji sanepidu. Czekałem długo na odzew. Sanepid przysłał pismo, że przedłuża sobie termin wystawienia decyzji o miesiąc (do 4. stycznia). Widocznie nie mogli poradzić sobie z odpowiedzią na moje wyczerpujące akapity. Decyzja dotarła do mnie 24 stycznia. Niepomyślna. Sanepid nie cofnął decyzji i postanowił kopać pod sobą dołek. Powodzenia.

Sprawa oczywiście od razu poszła do komornika skarbowego, dostałem do niego wezwanie. Pogadałem z gościem, ustaliliśmy, że jestem słupem i taka też opinia komornika zostanie odesłana do sanepidu, że żadnego dochodu ani majątku nie posiadam. Podałem mu na podkładkę dokumenty, że odwołuję się i pozywam sanepid do sądu administracyjnego.

Jednocześnie w przyszłym tygodniu idzie pozew do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skarżący decyzje.

To na bieżąco w skrócie tyle. Dalsze relacje wkrótce ;-)
  • 934 / 12 / 0
A jakim sposobem coś do 4mec sanepid miał by mieć, skoro to nielegalna substancja i policja powinna prowadzić postępowanie karne zakończone najszybciej wyrokiem? Czy cośpomyliłem i było to za czasów legalności 4mec?
  • 135 / 8 / 0
Witam ponownie!
Po napisaniu odwołania, wojewódzki sanepid uchylił karę 20tys i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.
Niestety stwierdził iż jestem bezsprzecznie winny lecz w postępowaniu były nieprawidłowości, a więc muszą przeprowadzic je jeszcze raz.
Czyli poprostu jeszcze raz to samo tylko zrobione poprawnie będzie i i tak dostanę tą karę.
Ale narazie cieszę się, że dostałem szansę na obronę. Co zrobić?
Zgłaszać jakieś dowody? Wnioski? Jakie?
Prosze o pomoc. Sprawa świeża.
  • 135 / 8 / 0
I stało się :D Wczoraj po skardze i rozprawie w WSA umorzono mi karę 20k, służe szczegółami na priv ;]
  • 1 / / 0
majster669 napisz proszę ile czekałeś na decyzje od sanepidu bo ja złożyłem wniosek o umorzenie 3 miechy temu nie nadal bez odzewu.
  • 911 / 206 / 1
Co dzieje się po okresie 5 lat okresu przedawnienia kary administracyjnej. Czy trzeba ubiegać się o jej przedawnienie?
Zażółć Gęślą Jaźń
:grzybki: :fuj: :rzyg:
ODPOWIEDZ
Posty: 17 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Kieleccy policjanci zlikwidowali fabrykę klefedronu w powiecie sandomierskim

W minioną środę kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej współpracując z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji oraz kontrterrorystami z Kielc i Radomia przeprowadzili realizację, która doprowadziła do likwidacji dużej, fabryki produkującej klefedron. W sprawie zatrzymano 32 – latka, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

[img]
Bezzałogowa łódź z internetem od Muska. Kartele coraz bardziej „smart”

Kolumbijskie służby wiele już widziały, ale ich ostatnie odkrycie zaskoczyło nawet weteranów walki z kartelami narkotykowymi. Marynarka wojenna tego kraju po raz pierwszy zatrzymała półzanurzalną, zdalnie sterowaną łódź do przemytu narkotyków. Jednostka była połączona z internetem przez system Starlink należący do Elona Muska.

[img]
Największa europejska imprezownia tonie. Karetki błagają o pomoc – jeżdżą tylko do nocnych klubów

Ibiza – symbol beztroskiej zabawy, dźwięków techno i drinków za 25 euro – pęka w szwach. Ale, co ciekawe, nie z powodu tłumu turystów. Pęka system ratownictwa medycznego. Jak podaje lokalny związek zawodowy służby zdrowia, nawet jedna trzecia wszystkich interwencji karetek dotyczy klubów nocnych, gdzie dochodzi do… „bad tripów” po wiadomych zakazanych używkach.