W moim przypadku udało mi się o kilka spraw zadbać, bo kompa uratował truecrypt, telefony zadbane i służyły do pracy i życia prywatnego zawsze. Nie było żadnego świadka związanego ze sprawą poza mną Około kilkadziesiąt potwierdzeń nadania listów i paczek z fikcyjnym nadawcą. zostało moją tajemnicą jak i wszystkie pozostałe szczegóły, ze względu że nie złożyłem żadnego zeznania podczas całej sprawy ;-)
A za 4-MEC nie masz sprawy karnej?
Sprawa potoczyła się następująco:
Napisałem z adwokatem obfite odwołanie od decyzji sanepidu. Czekałem długo na odzew. Sanepid przysłał pismo, że przedłuża sobie termin wystawienia decyzji o miesiąc (do 4. stycznia). Widocznie nie mogli poradzić sobie z odpowiedzią na moje wyczerpujące akapity. Decyzja dotarła do mnie 24 stycznia. Niepomyślna. Sanepid nie cofnął decyzji i postanowił kopać pod sobą dołek. Powodzenia.
Sprawa oczywiście od razu poszła do komornika skarbowego, dostałem do niego wezwanie. Pogadałem z gościem, ustaliliśmy, że jestem słupem i taka też opinia komornika zostanie odesłana do sanepidu, że żadnego dochodu ani majątku nie posiadam. Podałem mu na podkładkę dokumenty, że odwołuję się i pozywam sanepid do sądu administracyjnego.
Jednocześnie w przyszłym tygodniu idzie pozew do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skarżący decyzje.
To na bieżąco w skrócie tyle. Dalsze relacje wkrótce ;-)
Po napisaniu odwołania, wojewódzki sanepid uchylił karę 20tys i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.
Niestety stwierdził iż jestem bezsprzecznie winny lecz w postępowaniu były nieprawidłowości, a więc muszą przeprowadzic je jeszcze raz.
Czyli poprostu jeszcze raz to samo tylko zrobione poprawnie będzie i i tak dostanę tą karę.
Ale narazie cieszę się, że dostałem szansę na obronę. Co zrobić?
Zgłaszać jakieś dowody? Wnioski? Jakie?
Prosze o pomoc. Sprawa świeża.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/9/90238ba2-d7b1-452c-9553-57c933ffffb9/IMG_3350.png?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250725%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250725T185102Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=0e4f4fe2385139d0dc906a4a8dc2f9015ccc10f5fed48cfbba6cb1ed77ec17ab)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/sejm9.jpg)
Depenalizacja marihuany w Polsce już wkrótce? „Projekt jest już gotowy”
Czy jeszcze w tym roku w Polsce marihuana zostanie zdepenalizowana? Jak dowiedział się reporter RMF FM, poselski projekt ustawy jest już gotowy. Teraz jego autorzy szukają poparcia w innych klubach parlamentarnych.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotestypolicja_0.jpg)
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?
Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.