Miałam dzisiaj spróbować jak ten sort, ale... nie chce mi sie :D
możesz szczęścia nie zaznać, temu nikt nie zaprzeczy..
o co chodzi dokładnie, już piszę.
Przede wszystkim w całym snifowaniu chodzi o "podrażnienie" śluzówki albo inaczej o to, aby większość najlepiej całość snifowanego sortu przeleciała po niej.
Swoja pomoc techniczną np w postaci "banknotu" należy ustawić tak aby znajdowała się lekko pod kontem w stosunku do "środka" przegrody nosowej.
Po co to piszę? puder w przeciwieństwie do igiełek a już na pewno do kryształków jest bardzo delikatny dla naszego nosa a co się z tym wiąże w bardzo małym stopniu podrażnia sama śluzówkę oraz w minimalnej ilości się dosłownie pisząc - w nią wbija. Większość leci do zatok... lub nawet bezpośrednio do płuc co z kolei ma swoje odbicie w odczuciach oczekiwanych rezultatów po zażyciu! Ponieważ niewielka dawka osiada się na śluzówce nosa i jest stamtąd wchłaniana, reszta jak już pisałem wcześniej leci sobie do płuc lub oczekuje sobie w zatokach do "zmoczenia"... aż do spływu . Co daje takie sobie rezultaty... a na pewno nie te - które oczekujemy od porządnego sniffa.
Puder ogólnie moim skromnym zdaniem nadaje się tylko ( zwłaszcza dla mniej zaawansowanych snifiarzy ) - do jedzenia. ( bombek ). Stąd uważam, że tak różne opinie o pudrze w stosunku do igiełek i kryształów mają swoje uzasadnienie przede wszystkim w ... sposobie zapodania.
Niestety puder z racji swojego stanu "skupienia" jest skazany ( mimo zjedzenia ) na gorsze/lżejsze działanie niż porządny sniff kryształków haratających niemiłosiernie nasze nosy.
Igiełki sobie pokruszysz to masz puder i nie klepie wcale słabiej, a sniffuje się lepiej.
mało tego - jak się ładnie pokruszy to nic nam z nosa nie wypadnie, a jak ktoś ciągnie kamyki to mu moc "przelatuje koło nosa"
dobry towar do sniffu - to maleńkie kryształki ( nie sople długości 0.5 cm ) ... takie 0.5mm a nawet ciut mniejsze spełnią swoją rolę na pewno 10x lepiej niż totalny pył! spróbuj a zobaczysz różnicę " just do it! "
Jesli chodzi o 'tradycyjne' dragi to blisko temu do amfetaminy?
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/2/276946fe-75b7-4318-90f7-2c39af5cd54f/legit-plug-bro.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250727%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250727T085401Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=3a9526f3361a8ba6376700463f7c2304ec5b6a8f98912741466cce529dc1534c)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eudrugs-markets-key-insights_0.jpg)
Narkotykowy krajobraz Europy. Nowy trendy na czarnym rynku
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/dominikamedmj.jpg)
Medyczna marihuana kolejnym krokiem rozwoju karaibskiej Dominiki?
Dominika to niewielka karaibska wyspa, często mylona ze względu na podobną nazwę z o innym, większym państwem – Republiką Dominikany. Niemniej jednak, w obszarze legislacji konopnej to właśnie Wspólnota Dominiki zdaje się wytyczać kierunek dla wielu okolicznych państw.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.