Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala
W środku miasta postanowiliśmy z dziewczyną wejść na opuszczoną posesję i zerwać jabłko. Efekt? Garść łysic. Nie miałem niestety czasu dalej szukać. Jutro wybieram się za miasto. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pomorskie 96 sztuk/ok. 2h/1 osoba ;)
Byłem wczoraj, zebrałem równiuteńką setkę w półtorej godziny. Trochę deszczu by się przydało. Po ostatnich ulewach dużo powychodziło, ale nie wyrastają duże, bo od tygodnia najwyżej jedna mżawka przeszła, choć zimno codziennie. Tym razem bez zdjęć, na szybko, przez wyjazdem.
E: Do dróg to chyba blisko, wszak wiadukt jakiś widzę. :cheesy:
Myślę że pogorszyły się warunki termiczne (o dziwo) bo deszcz choć padał od ostatniego razu to jednak na moich miejscówkach nie jest tak istoty ponieważ tereny gdzie szukam są położone przy rzekach rzeczkach oraz rowach melioracyjnych gdzie jest wystarczająco wilgoci A łysice tam rosną na niewielkich wzniesieniach
Mam nadzieję że to nie oznacza końca sezonu choć wszystko na to wskazuje że główny wysyp już po za nami Z pośród dzisiejszych okazów tylko trzy sztuki były świeżymi i młodymi łysiczkami Mogę śmiało powiedzieć po dzisiejszym dniu że przestały rosnąć młode osobniki
Tydzień temu zebrałem ponad 70 gram suszu, dziś 65 sztuk no ale niby sezon w pełni tylko warunki kiepskie Liczę jeszcze na jakieś większe zbiory
dsn pisze:
E: Do dróg to chyba blisko, wszak wiadukt jakiś widzę. :cheesy:
Myślę że na weekend pomimo chujowej pogody wybiorę się do El Dorado. Spostrzeżenia mam takie jak Dj Fazi widocznie pierwsze przymrozki zahamowały rozwój grzybów, nie było wiele młodych sztuk. A patrząc na sezony z poprzednich lat powinno się obficie zacząć ok połowy tego miesiąca. Nie wiem jak w górach na wysokości ponad 800m.n.p.m gdzie leży El Dorado. Wydaje mi się że tam szczyt sezonu był właśnie w zeszłym tygodniu i nadal by trwał gdyby nie ta niekorzystka pogoda, było mało młodych sztuk i sądzę że również tam jest grzybowy zastój chociaż chciał bym się mylić.
– Jest wódka. ~Andrzej Sapkowski
Logika Valium, a nie LSD: narkotyki, artyści, mieszczaństwo i codzienność do znieczulenia [WYWIAD]
Od 2019 roku trwa złota era medycyny psychodelicznej
7 petycji przeciw reklamom i promocjom alkoholu, które mogą zmienić polskie prawo
Premie za alkohol w Biedronce. Związki zawodowe są oburzone
Związki zawodowe alarmują w sprawie nowego programu motywacyjnego w sieci Biedronka. Jak wynika z wewnętrznego dokumentu, pracownicy najlepszych sklepów mają otrzymać premie finansowe za najwyższe wyniki w sprzedaży alkoholu. Sprawa — zdaniem związkowców — budzi poważne wątpliwości prawne i etyczne, dlatego zamierzają oni podjąc poważne kroki.
USA: Donald Trump usunie marihuanę z listy najcięższych narkotyków?
Stało się to, o czym spekulowano od miesięcy. Donald Trump, mimo oporu konserwatywnego skrzydła własnej partii, ma sfinalizować proces reklasyfikacji marihuany. Konopie mają trafić z surowego Wykazu I (gdzie są traktowane na równi z heroiną) do łagodniejszego Wykazu III substancji kontrolowanych.
Trump uznał fentanyl za broń masowego rażenia. „Używają go, by zabijać Amerykanów”
Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek rozporządzenie uznające fentanyl za broń masowego rażenia. W uzasadnieniu stwierdził, że „wrogowie USA używają go, by zabijać Amerykanów”. Oświadczył zarazem, że rozważa złagodzenie federalnych restrykcji obejmujących marihuanę.
